Hayatınızda ilk sıraya ALLAHı koymassanız ya onu kaybedersiniz ya da ilk sıraya koyduklarınızı HZ.ÖMER

sizinde kendinize hep hatırlattığınız,hayatınızda pusula görevi taşıyan,en beğendiğiniz sözler nelerdir?

0|0
8|17

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 16

• İnanın ben yaşadım...5 günlük konuşmada tanıştığım kıza kendimi o kadar kaptırdım ki..o 5 gün nereye baksam onu görüyordum(daha önceden fotoğraflarımızı birbirimize whatsapptan atmıştık)..kız benim herşeyim olmuştu..ama haşa huzurdan asla ilk sıraya koymamıştım..yada ben öyle sanıyormuşum..Rabbim affetsin..demekki çok ileriye gittim ki..rabbim 5 günün sonunda onu benden aldı...tabi acısı çok sürdü ve halende bazen sızı şeklinde göğsüme geliyor o acı..

ama rabbim çok büyük ve kerem sahibi..ben inanıyorumki onda da bir hayır vardı ki böyle eyledi..

ﷲ RABBİM NE EYLERSE,EN GÜZELİNİ EYLER ﷲ

3|1
    0|0
    • daha doğrusu benden aldı derken ölüm anlamında kastetmedim..yani hayatımdan çıkardı demek istemiştim..kız beni 5 günün sonunda saçma sapan bir nedenden dolayı bıraktı..:(

• Sanırım haklısın çok sevince kaybetmenin hikmeti bu demekki...

• (eller ayaklar gözler çift kalp ise diğer eşini bulup tek vucutta çift atmak için tek yaratılmıştır)

şu aşkın tanımının saçma sapan yapıldığı ve çoğu kişininm aşktan haberi olmadığı bir devirde bu aşkın gerçek tanımı olan söz bana baya bir yardımcı oluyor

3|0
    0|0
  • bu sözü ilk kez duyuyorum ve hemen atıyorum hafızaya :) çok güzelmiş cidden.

"Rabb'inin nimetlerini yalnız yeme ve içme. İyiler yalnız kendi canlarını düşünmezler ve yalnız yemezler" Geylani Hz.

yemeğini biriyle paylaşmak ilk akla gelen ama çok başka şeyler anlatıyor bu söz.

2|0
    0|0
  • Bakara Suresi 216. Ayet : Ve hoşlanmayacağınız bir şey olur ki bu sizin için hayırdır. Ve isteyeceğiniz bir şey olur ki bu sizin için şerdir. Ve bütün bunları Allah bilir, siz bilmezsiniz...

2|2
    0|0
  • Hz. Ömer'in ya inandığınız gibi yaşarsınız ya da yaşadığınız gibi inanırsınız sözü.

Mevlana'nın da Evlilik namaz gibidir niyet edilince etrafa bakılmaz sözü.

3|2
    0|1
  • ne insanlar gördüm üstünde elbisesi yok ,ne elbiseler gördüm içinde insan yok

1|0
    0|0
  • hani ben sensiz yaşıyamam derler ya ben onlardan değilim , ben sensizde yaşarım ama seninle bir başka yaşarım . | Nazım Hikmet Ran

1|1
    0|0
  • Bilmediklerim ayaklarımın altında olsaydı başım göğe ererdi

Hz. Ömer miydi Hz. Ali miydi tam kestiremedim.

1|0
    0|1
  • Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.Hz Muhammed.

2|0
    0|0
  • Utanmadıktan Sonra Dilediğini Yap ..

1|0
    0|0
  • Şans diye bir şey yoktur. Şans ; akılsız insanların ürettiği bişeydir. he bide bir filmde görmüştüm insanlar birbirlerini gercekten seviyorlardı.

1|0
    0|0
  • ''Güzel gören güzel düşünür,

güzel düşünen hayatından lezzet alır..''

Bediüzzaman Said Nursi

1|0
    0|0
  • GüzeLLik Geçicidir Kalıcı OLan AhLaktır.Dış GüzeLLik Zamanla Kaybolur iç GüzeLLik Bakidir !

1|0
    0|0
  • ilk önce benım için Tanrı(Allah) gelir sonra Irkım sonra ise dinim gelir

1|0
    0|0
    • Ahiretib istifi ırka göre değil dine göredir.Haitili olarak da doğabilirdin ama müslüman olarak ta ölebilirdin.Türk olmak gurur vericidir de başka ırktan doğaydın ne olacaktı ?

• doğsaydım büyük ihtimalle Türklere hayranlık duyardım ama o ırkı gene desteklerdim ama doğmadım sorun yok

• ALLAH ile olduktan sonra ölüm de ömür de hoştur...

1|0
    0|0
  • Azimle sıçan mermeri deler..

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 8

• İnsanın evrende kesin olarak değiştirebileceği tek şey vardır "Kendisi"

Hz. Ebûbekir

2|2
    0|1
  • "Sen; önce kendini, sonra aileni, daha sonra çevreni fethet.. Istanbul arkandan gelir zaten..!"

(Fatih Sultan Mehmet Han hazretleri)

1|0
    0|0
  • “Görmedi mi o insan; Biz onu bir damla sudan yarattık da sonra o, Bize apaçık bir düşman kesiliverdi?” (Yasin Suresi, 36/77).

..

1|0
    0|0
  • Gerçekçi ol imkansızı iste Che Guevara .

3|2
    0|2
  • İnsanlığın şerefi aklıyla, asaleti diniyle; şahsiyeti ahlakıyladır.

2|0
    0|0
  • Hiç ölmeyecekmiş gibi bu dünya için,yarın ölecekmiş gibi öteki dünya için yaşa.

1|0
    0|1
  • Azim,hırsla ilgili sözler benim hayatımda bir yere sahip..

0|0
    0|0
  • Sruna 5 yıldız verdim

1|0
    0|0
Yükleniyor...