Amerika mı Sovyetler mi?

Bir taraf seçmek zorunda olsaydınız ve önünüze 2 tane seçenek sunulsaydı soğuk savaş dönemindeki gibi.

Dünyanın iki kutuba ayrılması söz konusudur ancak bazı kesimler bu grupların dışında gruplar olduğunu da kabul ederler ancak şuanda bariz bir şekilde olmasada bu iki grup hala söz konusudur idealoji olarak.

American ülkelerine örnek verecek olursak : United States, United Kingdom , Israel , Albania, South Korea.

Sovyet ülkerine örnek verecek olursak : Russia, China, Iran, Mexica, Cuba, North Korea.

link

Siz neredesiniz?

Not : Türkiye ideolojisine göre American ülkesi konumundadır.Kendim SSCB tarafını desteklemekteyim.

0|0
7|13

En İyi Erkek Görüşü

• ölene kadar komünizm!

1|2
    3|3
    • Taksimdeki heykeldeki askerlerin hangi ülkenin askerleri olduğunu bilmeyen milyonlarca insanımız var.Tebrik ederim.

Kızlar Ne Diyor 7

Erkekler Ne Diyor 12

• Fark etmez. İkisi de birbirinden beter ! Gerekirse bu uğurda ölmek gerekirdi. Erzurum Kongresi'nde :" Manda ve Himaye Kabul Edilemez " denmişti ama şimdi kimin eteğine girsek diye düşünüyoruz ne hikmetse !

4|2
    1|3
    • Bu soruyla onların tam olarak bağlantısı yoktur hocam.Eğer ki bir Turan grubu koysaydım herkes onu seçecekti eminim.

• pkk'nın açılımı kürdistan işçi partisidir.komünisttir ama katledilen pkk'lıların üzerinden abd barış gücü askerlerinin eşyalarının çıktığı dönemler de oldu.birşeyi bilmeden yorum yapmak kolay

• hadi hayırlısı

• Refahın teknolıjinin lüks düşünülmeden bencillik kavramı dışında üst seviyelerde olmasını aynı zamanda sokağa çıktığınızda mütevazı insanlar görmek istiyorsanız bedava okuma yazma ve bedava sağlık hizmetleri komünizm derim ama bu sovyet komünizmi değildir yanlış ankamayınız ama refahın ve teknolojinin lüks ve süsler içerisinde tüm insanların arasında nifaj tohumları olarak bencilce ve küstahca üst düzeyde olmasını aynı zamanda sokağa çıktığınızda evsiz veya burnu havada egoist insanlar görmek istiyorsanız paralı eğitimin bedavadan üstün olduğu ve paralı sağlık hizmetleri ise abd kapitalizmini öneririm ancak illa kapitalizm olacaksa finlandiyadaki gibi tatlı kapitalizmi tercih ederim ne rus komünizmi nede amerikan kapitalizmi kısaca komünizm olacaksa küba gibi vietnam gibi olacak kapitalizm olacaksa iskandinav ülkeleri gibi

0|1
    0|0
  • amerika

0|0
    0|0
  • her ikisi de siyonist güdümlü ideolojiler... diğer bütün ideolojiler gibi... hepsinden bir bok olmaz...

0|0
    0|0
  • ben sovyet derim... abd ye güven olmaz

0|0
    0|0
  • Diktatörlüğe karşıyım ama Capitalizmede karşıyım.Bence ikiside kötü.Türkiye ideojisine göre Amerika tarafından Jeopolitik konumu için sömürülen bir ülke gerçek bir Amerikan ülkesi Sömüren taraf olur ben bunu Türkiyede göremiyorum.En iyisi Tibete gidip huzura ulaşmak :P

0|0
    0|0
  • Sovyet Rus Askerı olurdum kesinlikle

0|0
    0|0
  • 2 side müslüman düşmanı

en iyisi ölmek

0|0
    0|0
    • Olayın müslümanlıkla hiçbir ilgisi yok neden dersen Endonezya da müslüman bir ülke ona neden kımse dokunmuyor çünkü dışarıda kalıyor tam ortada kalan ülkeler müslüman ülkeler onlar beraberlik içinde hareket edemediği için bu sistemler sanki onlara düşmanmış gibi oluyor aslında bir şeyi de unutuyorsunuz bunlar müslümanlardan önce birbirlerine ölümüne düşman.Tamamen çıkar çatışması.

• bilemem orasını

• United States America

0|0
    0|0
  • Sovyete daha yakın kafam.

0|0
    0|0
  • Sovyetler derdim.Amerika kurulduğundan beri sadece kendi çıkarını düşünüyor.

0|0
    1|0
  • Rusların sadece müziğini seviyorum.Amerika seçmek daha mantıklı.Fakat onu da sevmiyorum ayrı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...