Ateistlerın amacı kafa karıştırmak mı?

ateıstlerın amacı ınananların kafasını karıştırmakmıdır? sizce?

Güncellemeler:
sevgılı arkadaşlarım bır soru sorduk kavga kıyamet cıktı. neden boyle yapıyorsunuz?neden ınsan gıbı muhabbet edemıyoruz

0|0
20|29

En İyi Erkek Görüşü

• Hakaret olarak algılanmasını istemem fakat ateistlerin bence bir özürlülügü vardır inanç özürlülügü oda. Onlar tanrıyı his edemiyorlar ve his edenlerle dalga geçerek kendilerini avutuyorlar. Ayrıca tanrı kendini bildirmez inandırmak ister. Bilinenin degeri yoktur çünkü. Düşünsene ap açık bir şekilde tanrı ve kutsal ruhu görüyorsun ne anlamı varki inanmanın o zaman ? Reddemezsinki bildigini bilineni reddedilemezi.. Ondan tanrı inanılmak istiyor bilinmek degil ve ben hristiyan biri olarak böyle düşünüyorum.. Ateistleri gücendirmişsem özür dilerim saygım var herkese her inanışa tabiki..

4|4
    6|2
    • Tanrı neden biinmek değilde inanılmak ister .

• ben de hakaret etmedim gercegi söyledim.

• Gerçek degil kendi inanışını söyledin..

Erkekler Ne Diyor 28

• İnancımızı sağlam tutarsak kimse kafa karıştırmaz ama bakıyorum bizim Müslümanların zaten inancı kıt. Kimisi hadislere inanmaz, kimisi ayetleri inkar eder, kimi hükümler kadınlara uymaz, kimi hükümler erkeklere uymaz, kimi hükümler adamın siyasi ideolojisine uymaz...

Yahu biz mi Allah'ımıza uyacağız, dini mi kendimize uyduracağız ? Bizler İslam'a düzgün uymaya çalışsak kimse kafa falan karıştıramaz ki. Adamları bahane edeceğimize, kendi inançtaki eksikliklerimizi sorgulayalım.

11|2
    4|0
  • Ateist degilim fakat ateist dusunurleri cok begeniyorum. Onlar bircok insana gore cok daha farkli boyutlarda dusunebiliyorlar... Sizler korkunuzdan bir kere bile ateistlerin yazdigi makaleleri okuyamadiginizdan oturu onlari kucumseyip kinamaktan baska is yaptiginiz yok... ki bana gorede Bilim, dini yavas yavas curutup yok edecektir. Ateistler genel olarak bilim ile ilerler ki ateist bir din degildir bilimsel ya da mantıksal akıl yürütme diyebiliriz yani bir akim gibi... Bircogunuz onlarin yazdigi makaleleri okusaydiniz kuran-i kerimdeki bircok hatayi bilimsel olarak gorurdunuz ve akil ve mantiginizi az bucuk kullanarak hangisinin yanlis dogru olduguna karar verebilirdiniz. Ateizm / Deizm / Agnostizme ait yazilari severek okuyorum.

3|4
    2|2
    • Ve hala ateist değilsin...

• Ateist olmadigina emin misin? Hayir yani müslüman olmadigin kesin.

• @sevismedenuyuyalim:

- Muslumanim felan demedim zaten en azindan muslumanligi savunmuyorum cunku bilimsel olarak icerisinde bircok yanlisi barindiran bir dinden bahsediyoruz. Ispatlari dolusuyla var ben sana kuran-i ispatla desem ispatin yok yine kuran-i kerimi gostereceksin kendi kendisiyle celisen birseyin dogruluk payi yoktur. Dogrulugu insanin kendi dusunceleri ile alakalidir. Ateizm'e yonelik halen fikir ve dusuncelerim var cevaplarini bulma arayisi icerisindeyim. :)

• Mürted adayısın demek ki... :)

Ateist insan, dine mantığı açısından bakar ve mantıklı bulmadığı için hiçbir dine inanmaz.

Fakat, inançla mantık birbirinden farklı kavramlardır, dolayısıyla birbirleriyle kıyaslanamaz.

Bu, bir futbolcuyla basketbolcuyu birbirileriyle kıyaslamaya benzer. Abesle iştigaldir, gereksizdir.

Herkes düşüncesinde ve inancında serbesttir bana göre, isterse çaydanlığa tapsın, kime ne ki bundan... O çaydanlıkla tapan arasında bir olgudur. Sadece tapanı ilgilendirir. Her görüşe hoşgörülü ve saygılı olmak, at gözlüğü ile değil, geniş bir bakış açısıyla yaklaşmak gerekir bence... İsteyen eksilesin, aslında kendinizi eksiliyorsunuz, farkında değilsiniz. Bunun farkına varabilmenizi diliyorum. Son olarak, ben ateist değilim.

''Kundurası vurmadığı zaman anmazdı ama Allah'ın adını,

günahkar da sayılmazdı...'' misali, kendime göre müslümanım.

2|0
    1|0
    • tövbe. bunu nerden cıkardın soruyu nasıl algılıyorsunuz anlamadım

• Aynen, inanç ve mantigi kiyasliyorlar. ++

• Sorancım, inançta kafa karışıklığı diye birşey olmaz, can-ı gönülden inanırsın. Kafa karışılığı, ''acaba'', ''lan yoksa'' türünde düşünceler varsa, mürted adayısındır, kafa karışıklığı demenden çıkardım.

Vee @ Mesafeler, yorumun için teşekkür ederim.

• Dünya bugün, bütün teknolojik ve bilimsel ilerlemelerini ateistlere borçlu. Siz hangi rüyadasınız? Ben ateistlerin, inananlarla bırak uğraşmayı ciddiye bile aldıklarını sanmıyorum.

6|5
    5|3
    • he he ateistlere borçluymuş.kesin öyledir beyinsiz

• Geri zekalı, sen önce yazmayı öğren sonra gel beni eleştir. ''He he'' deme, aç kitabını kanıtı ser önüme. Kanıtın yoksa boş yere alan işgal etme.

• Rahat bırakın kim neye inanıyorsa inansın, yakışmıyor bu haller . Sonra başka inançta kişiler sizin gibilerin bu tavrı yüzünden karşı atak yapıyor ortam daha bir çirkinleşiyor yok o ona bunu söyledi yok bu böyle sınıflandırmayın pis pis ..

3|0
    1|0
  • Kafanı karıştırmak değil Düşündürmek ister .Farklı açıdan bakmanı sağlamak ister .Oda isterse tabi

Tanrı neden kafanı karıştırabilecek seni şüpheye düşürecek bir din göndermiş ki

Öyle bir din gönderseydi Öyle bilgiler varseydi ki hiç bir iddia seni yanılgıya düşürmeseydi. Bu ateistlerin suçu değil. Bence tanrının suçu .Bir insan zekası tanrının sözü olduğu iddia edilen bilgileri çürütebiliyor .

3|0
    1|0
  • He, işimiz gücümüz yok sizle uğraşıyoruz.

4|1
    5|1
  • geberesiceler ! ! ! ! ! ! ! ! !

1|2
    2|1
  • amaçları ne bilmiyorum da Allah cümlesine doğru yolu göstermeyi nasip eylesin inşallah...

3|1
    5|0
  • he milletin işi yok sizi imandan çıkarmaya uğraşıyor

2|2
    2|1
  • hadi anladım ben ateistleri din tutmazlar saygıda duyarım neden sadece müslümanlar üzerinde baskı kurarlar gidin yahudileri dinden çıkarın hristiyanları çıkarın

3|0
    8|0
  • Evet, biz seçilmiş kişileriz.İnananların kafasını karıştırmak için özel olarak gönderildik.Sizi dinden soğutacağız, görevimiz tam olarak bu.Başarmadan dönmeyiz.

0|0
    1|0
  • onların bir Allah'ı dahi yok,amacı olabilir mi sence?

2|1
    4|1
  • onlar da ne yaptıklarını bılmıyorlar bosluktalar da caktırmıyorlar ıste..

2|0
    3|2
  • Kendi kafalarında takılıyorlar.

0|0
    0|0
  • sen doğru bildiğin yolda devam et

1|0
    2|0
  • kafa karıştırmak değil kendilerininde kafası karışık ondan saçmalıyorlar bazen

2|0
    4|1
  • hayır. kuru gürültü yapmaktır. dışarda seslerini çıkaramadıkları için burada dökülüyorlar. yazık bir bakıma.

3|1
    6|1
    • bu fotoğrafla her gün soru geliyor. gerçekse de sorun değil dediğim gibi

• sertifika almaya geleceğim haftaya. adam gibi ekle faceden burdan konuşalım bakalım. ben ararım zaten. ben sahura gider. ekle kabul ederim. burdan yazma daha fazla soranı rahatsız etme

• ne düşündüğünü bilmeyen tipler..

0|2
    4|2
  • evet bunu yapan art niyetliler var

3|1
    5|1
  • link gerekli cevabı vermiş eleman

0|0
    1|0
  • Azınlıkta oldukları için kendi fikirlerini dikte etmeye çalışıyorlar. Tabi bunun için önce kafa karıştırıp insanda şüphe uyandırmak lazım.

1|1
    5|1
  • sordukları soruya mantıklı yanıt veremiyorsak kendi dinimizi yeterince kavrayamamış mı oluyoruz?

1|0
    0|0
  • onlara göre doğru yol o bize göre o başkarına göre de o herkes yolunu gösteriyor işte

0|0
    4|0
  • sana kendi dogrularini anlatmaya calisiyor benim gozumde misyonerlik gibi

0|0
    2|0
  • kendileri de bilmiyor ki naptıklarını :D takılıyolar işte öyle sen hee de geç

1|0
    2|3
    • sitede fazlalaşmaya başladılar ve dıkkatımı cektı sordum

• sağda da var..

• güncelleme ; laf etmeye gerek yok işte türklere.. :D neden seviyeli tatışamadaıklarını tartışmaya bile gerek yok

• Ateist icadı bilgisayarı ve işletim sistemini kullanıp ateistlere kötüleyen mallarla dolmuş bura.

4|1
    3|1
    • Ona kalırsa onları iyileştiren tıbbi mazemeleride müslümanlar buldu. Bilimin gelişmeside hristiyanlıgın kucagında oldu..

• Ateist oldugunu nerden biliyorsun ? Bilimi herkes destekler hristiyanlarda hatta müslümanlar ve şapon keşişler dinlerini bilmiyor onlar bile bu sistemde yer almıştır bu sistemleri geliştirmiştir. Teknolojiyi dine baglamak yanlız bence. Fiziğin dehası einstein de yahudidir.. Bu mantık çok yanlış bence..

• Sen einstein'ı bile hala yahudi mi sanıyorsun? Sonradan dinden çıkmış birisi o. Kullandığınız işletim sistemleri genelde microsoft windows değil mi, microsoftun kurucusu, sahibi kim? Bill Gates, o ateist işte.

• Bir felsefe arkadaşlar o da Din de aslında bir felsefedir.Karıştı mı şimdi ? :D

0|1
    2|1

Kızlar Ne Diyor 20

• ateistlere herkesin bu gözle bakması garip gerçekten. tamam özentilik yapan çok insan gördüm. farklı görünmeliyim havasındalar. ama ateistlerin savundukları fikri sorsan yanıt veremezler. ateist veya deist veya diğerleri. bunlar özentilik veya havalı görünmek değil kendi fikir ve tercihleridir. bunada kimse karışamaz.

4|1
    5|0
    • ne güzel yazmışsın ya ama sana bile eksi veren beyinsizler var... bir dinsiz olarak destekliyorum yorumunu..!

• o eksiler bu açıklamaları anlayamayanlar ya da anlamak istemeyenler maalesef.

• Kafa var ise karışır..

Ne zaman ki farklı görüşlere açık ve saygılı olabilirsiniz o zaman olan kafalar karışabilir.

3|1
    1|0
  • Demek ki iman zayıf ki kafa karışıyor yoksa ateistin suçu ne.

5|1
    5|1
  • of ne alaka ya, git bir bilim adamlarını araştır bakalım çoğu ateisttir sen gibilerle uğraşmazlar

5|1
    5|1
  • Hayir bence onlarin oyle bir amaci yok..hem inananlarin kafasi karismaz..sadece imani zayif olanin karisir..ama bu,ateistlerin sucu,değildir

5|0
    2|1
  • üstüme iyilik saglik.

2|0
    3|0
  • Inanmayanlar olabilir, bu hep vardi ve olacak. Ama inanmayipta inananlarin Allah'ina saygisizlik edenlere bir dur derim. Her ne olursa olsun, benim dinime laf edebilecek adam yok! Ve benim kafami karistirabilecek ateist yok. Ben Allah'i içimde hissediyorum, gerisi bos laf, bir kulaktan girer digerinden çikar.

3|0
    3|1
  • Onlar ne yaptiklarini bilmiyorlar

3|3
    6|1
  • herkesin tercihine saygı duyulmalıdr.

2|0
    2|1
  • Senin bu soruyu sormaktaki amacın nedir?

2|0
    8|0
  • onlar hiç bişey açıklamamak için varlar:d

1|2
    6|1
  • kendi sorundada bir kafa karışıklığı var zaten

3|0
    5|1
  • Olmayan kafalara baş olmaya geldim

1|0
    4|0
  • Sanmıyorum...kendi görüşlerini başkalarına da inandırmak amaçları.

Ya da hiç kimseye muhattap olmadan kendi için inananlar,böylelerine lafım yok...saygılıyım

0|0
    0|0
  • herkesin bir amacı varsa demek ki.

0|0
    0|0
  • Ben kafamı karıştıramazlar. İnancım saglam. Farklı inanclara saygım sonsuzdur.

0|0
    0|0
  • Kuran-i kerimi sadece türkce mealini okuyupta içinde hatalari arayanlar bunu bulabilirler. Hiç biri gerçek olarak arapça okumadan bos bos hatalar var demesinler.

2|0
    2|1
  • öyle dedinde aklima adnan oktar geldi

2|0
    4|2
  • bence özentiler

2|2
    7|1
  • Evet aynen öyle.

2|2
    6|1
Yükleniyor...