Savaşta şu durumda ne yaparsınız?

Merhaba arkadaşlar;

Diyelim ki düşman bir devletle savaşıyorsunuz. Savaş sonucu elde ettiğiniz, sizi öldürmek için çarpışmaya gelen düşmanınızı bu insanı yakaladığınızda ne yaparsınız ?

Onu öldürür, işini bitirir miydiniz ?

Serbest mi bırakırdınız ?

Köle mi yapardınız ?

Başka bir fikriniz mi var ?

0|0
14|12

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 14

• Öldürürdüm sanırım.

0|1
    0|0
  • Tarihimiz böyle şeylere çok şahit olmuş zamanında.Biz hep iyilikle yaklaşıp,kötülük bulmuşuz.O yüzden öldürürdüm büyük ihtimalle.

0|1
    0|0
  • Köle yapardım;)))

0|1
    0|0
  • ESİR ALIRDIM

0|1
    0|0
  • yav ne doluymuşsun, sordun da sordun.. ilk defa 4 mü oldun nedir :p

diplomatik yollardan hallederim, o kadar yıl okuduk bir işe yarasın

0|1
    0|0
  • Sigara içerdik birlikte <3

0|0
    0|1
  • Teslim olmuşsa silahını alıp serbest bırakırım olmamışsa vururum :)

0|0
    0|0
    • Hadi ya, teslim olacak silahını alacaksın salacaksın. Kardeş çok mu iyi niyetlisin çok mu safsın.

Savaştasın ya mübarek, seni öldürmeye gelen adamı serbest bıraksan silah bulup geri gelmesi çok zor değil yani

• Yoo, sadece kendisi teslim olup, ordusu olmayanlar da var yani. Ordu tümden teslim olursa hepsini geri salacak halin yok herhalde.

• Duruma göre değişir. Yaralılar ve korkmuşlar varsa tereddütsüz salabilirim yanlarında adamlarımdan belirli bir yere kadar göndererek. Geri dönemezler nasılsa. Diğerlerini bir kaç gün elimde tutarım tabii bunu tek başıma yapamam kendi yoldaşlarımla 10-15 kişi belki düşmanın bilgilerini bunlardan edinirim ve bir kaç gün sonunda salarım 2şer 2 şer :) senin fikrin nedir bu konudu?

• öldüremem heralde .

0|0
    0|0
  • Oldurmem..baska bi,fikrimde yok

0|0
    0|0
  • adamı öldürim derken kendıme sıkarım şey biraz sakarımda en ıyısıı serbest bırakırdım onların suçu ney asıl iş yılanın başını ezmekte

0|0
    0|0
    • Senin mantık şuna benziyor; PKK'daki dağda teröristin suçu yok, APO'yu öldürelim.

Bu mu

• Bitanesi; ben yanlış bir şey demedim. "Onların suçu ney" diyorsun ya ona sitem ettim.

Onların suçu ney olur mu ya.

• pkk köpeklerı ayrı olayy ... yabancı durum farklı tabıkı onların başlarını ezeceksın kı onlarda geri cekılecek lıdersız hıcbır aslan dahı kukreyemez;)

• esir ederdim köle değil

0|0
    0|0
    • Ha kel Hasan ha Hasan el

Esir: Köle demek zaten yavrucum

Bknz: link

• ama başkasından satın alınan kimse diye eklemiş 1.anlamında..ordaki ayırımı yapmak için esir kelimesini seçtim kanka

• beni öldürmeye çalışyorsa kendimi korurum kendimi korumaktan kastm öldürmekte olabilir. nefsi müdaafa

0|0
    0|0
  • Köle yapardım sanırım, zamanla belki süper anlaşıcaz kim bilir.

0|1
    0|0
  • Öldürürüm.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Oturup konuşurdum. Daha fazla yazmak isterdim de, ''suç'' teşkil etmeyeyim durduk yerde...

0|1
    0|0
  • cinsiyetine göre değişir desem :)

0|2
    0|0
  • aman dileyeni öldürmez esir alırdım, çünkü karşı düşmana karşı elimde koz olurdu!

0|1
    0|0
  • Direk kafasına sıkıcaksın panpa serbest bıraktınmı tekrar gelirler eğer sen eline düşseydin sanada aynı şeyi yaparlardı.

0|0
    0|0
  • yaşamak için öldür

0|0
    0|0
  • ATALARIM NASIL DAVRANDIYSA ÖYLE DAVRANIRIM

YANİ

yaralarını sarar suyumu paylaşır

evine yollarım

iyilikten anlamıyacak kadar öküz değildir heralde

0|0
    0|0
    • Ömercim; harikasın

"Evine yollarım" dedin ya; orası kafa karıştırıcı.

Ya bu adam tekrar silah alıp gelirse.

Bak iyilikten anlamayan hayvanlardan birtanesi İmralı'da

• biz kim olduğumuzu gösterelim

ALLAH C.C. EMRİ

• Beni öldürmeye geldiyse direk öldürürüm . Savaş sırasında bir de onla uğraşamam

0|0
    0|0
  • bakıyorum da insanlar için öldürmek ne kadar basit.

0|1
    0|1
  • düşman askerine merhamet edebiirim ama o ismi lazım değil hainler işkence ile ölmeli

0|0
    0|0
  • işkence ederdim galiba

0|0
    0|0
  • Kocalarını babalarını abilerini öldürüpte kalan kadınları da cariye yapıpta nikahsız ilişki için sex kölesi gibi kullanmayacağım kesin.

0|0
    0|0
    • Yoo esir erkekten de olur gözüm :)

Ayrıca o cariye; savaşa katılarak kendi bunu gözönüne almış oluyor.

Bizim kadınımız düşmanın eline geçse onlar neler yapıyor..

Bu bir siyasettir.

• Erkekten de esir olur biliyorum da kadın savaşa katılmasa da belli bir meydanda kalan kadınları toplamıyorlar mı? Hiç suçu olmayan kadınları da alıp cariye yapmıyorlarmıydı tarihte üstelik erkeğe sınırsız cariye serbesttir islamda. Bi kadın nası savaşa katılabilir ki hem?

• Savaş başka meydanda yapılıyor, şehir meydanın değil yani

Yok savaşa katılmayan birisini esir alamazsın böyle bir şey yok

Sınırsız cariye diye bir şey olamaz ki yani; savaşın komutanı bile sınırsız cariye elde edemiyor.

Ganimet de dahil olmak üzere esirler paylaştırılır tüm orduya.

Kalkıp da hür birisi esir edilemez. Savaşta tutsak olanlardır cariyeler

Yükleniyor...