Arkadaşlar ben bir ateist olarak tüm müslümanların aynı kefeye konulmasını doğru bulmuyorum.

Bazı ateist arkadaşlar müslümanların hepsine yobaz, akılsız gibi yakıştırmalar yapıyor bence bu doğru değil. Çok zeki müslümanlar da var.

Aynı şekilde ateistlerin hepsini aynı kefeye koymak doğru değil.

Siz bu şekilde belli bir kesimin hepsine aşağılayıcı ifadeler kullanılmasını nasıl buluyorsunuz ? Doğru mu yanlış mı ? Bu şekilde belli bir kesimin tamamına aşağılama yapan kişiler hakkında neler düşünüyorsunuz ?

0|0
16|23

En İyi Erkek Görüşü

• Birsi gelip benim inancıma hakaret etmediği sürece bende onun inancına ya da inançsızlığına laf etmem.Ben ortada kalmış bir durumdayım, bazı ateistler beni yobaz olarak yaftalıyor bazı sözde müslümanlarda dinsiz olarak yaftalıyor...Ben kafasına göre mantığına göre yaşayan bir adamım, mesela kuran'da 4 kadın ile nikahlana bilirsin gibi birşey yazıyor, Elhamdülillah Müslümanım tamam olabilir ancak kadınların da duyguları var, ben olsam hazmedemem o durumu onun için bana uymaz.Aynı şekilde içki konusunda çok laf yerim ben içkiyi seviyorum içip içip sapıtmadığım sürece kimsenin gelip bana müdahale edemeyeceğini söylediğimde dinsiz ilan ediliyorum...Ve inanıyorum ki bir çok Ateist bu gerzek insanlar yüzünden ateist oluyorlar...

Benim sana tek diyebileceğim Tanrı seni doğru yola sevketsin, senin gibi birininde söyleyeceği lafı az çok kestirebiliyorum "Eğer ki varsa, amin.". Kendine iyi bak, her Müslümanı o yobazlar gibi görme emin ol bizden de ateistlerin hepsini yobaz olarak görmeyenler var.

Ha ayrıca bir ricam var, Atatürk'ü din konusuna alet etmeyin.O bizim Milli liderimiz, hangi dine inanırdı veya inanırmıydı o bizim bileceğimiz birşey değil ancak kendi bilir di ki şuanda bana göre ebediyette ve biz bunu asla bilemeyeceğiz.

0|0
    0|0
    • Atatürk konusunda haklısın, biraz önce arkadaş onu sordu işte bana atatürkün inancı ney diye, beni ilgilendirmediği gibi kimseyi ilgilendirmez dedim. Haksız mıyım ? Birde beni ateist yapan şey, yobaz müslümanlar değil kuranın kendisidir :)

• Kesinlikle haklısın bizi ilgilendirmez :) önemli olan onun bu vatan için ve bu ulus için ne yaptığı ki tartışmasız en büyük lider benim için. Birçoğu dedim zaten hepsi demedim :) Benim etrafımda gördüklerim var, birde ben varım bir ara o noktaya gelmiştim, müslümanım diye dolaşanları gördükçe bir zaman alın dininizi başınıza çalın demiştim :)

Kızlar Ne Diyor 16

• Yobazlara göre dinsiz,ateistlere göre yobaz.

Karısık bir durum,din bizim vicdanımızla alakalı bir olay bence.

Bu çok özel bir şey sadece benim ve Allah arasında olan bir bağ.

Kimse tarafından eleştirilemez.Bu herkes için gecerli.

Sen ateist misin? Bu senin secimin,senin kararın beni bağlamaz iyi kötü bir yorum yapmam,saygı duyarım.Ben müslümanım,evet başörtüm yok,dua desen fazla bilmem,namaz kılmam ama kalpten inanırım,hak yemem,kimse hakkında ileri geri dedikodu yapmam vs vs.

İnanclıyımdır,aynı zamanda Atatürkçü.Bu beni dinsiz yapmaz.

Ben Atatürk'ü Allah'a geri kalan herseyi Atatürk'e borcluyum. Herkes kendine müslümandır,kimse kalkıp bir baskasının dinini yargılayamaz.Önemli olan 'gösteriş' için kapanmamak.Yoksa için o.. başın kapalı ne fayda? Önemli olan önce içini,kalbini kapatman.Her mini giyen fahişe değil,tıpkı her başörtülünün müslüman olmadığı gibi.

0|0
    0|0
    • kesinlikle kapanmışsan namuslusun açıksan oruspusun diye bir şey yok. Bunu aşmamız gerek. Yanlız ufak bir sıkıntı var, dinler eleştirilebilir hemde ağır bir dille de eleştirilir. Buradaki saygı gösterilmesi gereken kısım senin inanma özgürlüğündür. Benim ateist olarak buna saygı duymam gerek. Mesela sana zorla oruç tutma diyemem. Ama çıkıp oruç islamda böyle saçmadır şöyle saçmadır diyebilirim. Burada da düşünce özgürlüğü devreye diriyor.

• :) Böyle müslümanların olması sevindirici. Kimi müslüman cihad yapıyorum diye intihar bombası olur kimisi de böyle ne yaptığını bilir. Ben kimseye ateist olsun demiyorum. Benim asıl hedef noktan o yobaz kesim. Neyse teşekkürler yorumun için :)

• Rica ederim :)

• inanç Allahla kul arasında herkes aynı değil tabi

0|0
    0|0
  • aynı düşüncedeyim; dünyada iki çeşit insan vardır; iyi insan ve kötü insan. müslümanım diyen insanlar kötü olmuyor mu? müslümanım ve bundan gurur duyuyorum, çok şükür diyorum. ancak dini araştırmayan ata dini diye seçen insanlardan da ateist olup karşısındaki aşağılayan yobaz diyen ateisttende nefret ederim. önce saygı önce insanlık... özetle güzel bir noktaya değinmişsin. ayrıca profil fotoğrafını takdir ettim, saygılar.

0|0
    0|0
    • teşkkür ederim beğendiğin için :) şu sıralar bunu duymak gurur verici :) Bunu beğendiğin için rahatsız olanlara selamlar :) rahatsız olmaya devam etsinler... Ayrıca düşündüklerine katılıyorum. teşekkürler yorum için

• istedikleri kadar rahatsız olsunlar ellerinden tek gelen b;, ampulun ışığı güneşin ışığını söndüremez :) rica ederim :)

• bir yaratıcı olduguna inanıyorum fakat sorgulamaya başlayınca kanıt arayınca yok hepsi söylem olabilir de olmayabilirde ama herkesn aynı kefeye konmasına bnde karsıyım. ve ayrıca müslümanım diye gecınen bir çok hoca bir çok insan müslümanlık hakknda gercekten benim tabrmce hc br b.k blmıyor. inanın bir hristyan yda herhangi bir dinden bir insana sorsanız müslümanlıgı bugun burda muslumanım dye gecınenlerden çok daha fazla bilgi verir.

0|1
    0|0
  • katılıyorum sana, ama tüm ateistler böyle düsünmez genelde, diger insanların inanclarına saygı duyan kisilerdirler

0|0
    0|0
  • kimseye inancını sormuyorum inancına görede kefeye torbaya keseyede koymuyorum ...bana karışmadığı sürece sorun yok

0|0
    0|0
  • Sevgili ateist. Sana cok onemli bir sorum olacak. Benim sevgilimde ateistti. Su anda ayriyiz. Allaha inanmamanin vicdana da etkisi oluyor mu. Yada kaderim o benim demeye. Yada ne bileyim birbirimiz icin yaratilmisiz biz düşüncesine. Hi ?

0|1
    0|0
    • Bence buna müslümanlarda inanmıyor :) Burada biz birbirimiz için yaratılmışız deyimi bir kalıptır. Ben sık kullanmasan da belki kullanmışımdır. Bu deyimden kasıt şudur, çok ortak noktamız var, birbirimize uyumluyuz. Bu yüzden biz birbirimiz için yaratılmışız derler. Ateistler şunu söyler, vicdan en büyük dindir. Bizler yaptığımız iyiliği kızgın bir tanrıya yaranmak için değil, insan olduğumuz için yaparız. Karşılıksızdır bu yapılan iyilik.

• Belkide ataist olunca korktugun biri kalmadigindan aklinla inanip gozunle gorduklerini kabul ettiginden dogruyu daha kolay sahiplenebiliyorsunuzdur. Ve onunda sahiplendigi bizim askimizin dogrulugu olursa ben kazanacagim. Cok tesekkur ederim bana iyi gelen her kelimen icin.

• Allaha inanan biri vicdanlı olmak zorundadır ama her vicdanlı insan Allaha inanmaz.Ben Müslümanım ancak Ateist arkadaşlarım var ve gayet vicdanlı insanlar ki hatta benden vicdanlı oldukları durumlar var. Şöyle etrafına bir bak Müslümanım diye dolaşanların kaç tanesi vicdanlı? Sorsan ondan Müslümanı yok ama sokak hayvanlarına bile tahamül edemiyorlar...

• Bizim toplumda insanlara yaptığımız yargılar maalesef en önemli engel gelişmemize.Şekle göre yargılamak bir sınıfın içine dahil etmek.Ben insanım en başta buna bakın diyorum şeklim görüşüm değil beynime insanlığına bakın değil mi

0|0
    0|0
  • saygı duyuyorum elbette ama senin ateist olmanda ki en büyük etken ne sakıncası yoksa öğrenebılırmıyım?

0|0
    0|0
    • kurandaki ayetler yüzünden ateist oldum ben.

• mesela hangi ayetler . ben elhemdurillah müslümanım allaha inanıyorum ve allah yolundan ayırmasın diyorum .insanlar doğru yolu kendileri b ulabılırler bence bir kaç ayetle kalmasaydın kuranı kerim buyuk bir kitap

• link

burası benim blog sayfam. Burada kendimce doğru bulmadığım ayetler var. Hepsini incele. Teknik olarak bir tane bile ayetin yanlış olması kuranı kökten götürür. Çünkü kuran bir bütündür. Fakat bir tane değil sürüsüyle böyle ayetler var.

• senin gibi ateistlere ihtiyacımız var, zeki adam. ;)

0|0
    0|0
  • Asla genelleme yapmam.

0|0
    0|0
  • Bende saygı duyarım önyargılı olmamalıyız sonuçta ama bazıları gerçekten çok cahil oluyor ve bu beni deli ediyor -_-

0|0
    0|0
  • savas esiri kadinlari gazilere veren, kadinin alinip, satilabildigi bir inanis bicimini destekleyen bir metre yanima yaklasmasin. bu herhangi bir dinle degil, insanlikla alakali bir durum. dinsiz olup bunu savunan da varsa yaklasmasin.

0|0
    1|2
    • haklısın. benim bir makalem var. Çağdaşlıkla islam arasında sıkışmış müslümanlar diye. Şu an sence günümüzde ben müslümanım diyen bir insanın profili ile kuranda olmasını istenildiği müslüman aynı mı ? tamam kurandakine benzemeye çalışan müslümanlar var. Bunlarda zaten müslümanların kendilerince yobaz diye nitelendiriliyor. Bir de böyle düşün.

makaleyi okumak istersen buyur : link

• sayfa nosunu simdi karistiramayacagim. minik bir kitap zaten. bulursun kolayca.

• tamam teşekkürler aklımda. hem ona bakıcam hemde başka kaynaklara iyice araştırıcam bunu :)

• Kimseyi inancina gore kategorize etmiyorum.Insan olmayi degil, domuzluk yapmayi tercih eden herkes kendi pisliginde bogulsun.

0|0
    0|0
  • Müslümanlar salak değil tabi fakat dinlerini hiç sorgulamamış insanlar salak.

0|1
    1|2
    • Ben genelleme yapmadım. Bu sitede ne zaman din konusu olsa ateistler tarafından salakça yorumlarla karşılaştım. Cevaplarıma hep köpek gibi saldırdılar. İlk defa bu arkadaşın yazdığı gibi birşeye denk geldim. Buna da sevindim. Sende saygılı ol sana da o gözle bakayım. Ama yok bak sende saldırıya geçtin hemen.

• E bizde hakaret etmiyoruz. Bak sitede komunist diye bir üye var. Bende ekli aynı zamanda. Abi kardeş gibiyiz. Müslüman değil ama sık sık yazışır hal hatır sorarız. Kimseyi dışladığım ya da salaklıkla suçladığım yok. ama yine söylüyorum hiç saygı görmedim. İlk defa bu kardeşimiz dile getirmiş. Sen saygılıysan sana da saygımız vardır. Bunu büyütmenin anlamı yok.

• değil tabi ki.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• İsteseydik herkesi Müslüman yapardık.( AYET ) Daha uzun fakat ben yazmadım.Ateistlerin hepsinin bir olmadığına inanalardan biride benim. ( Birgün koyu ateistin biri hiç uçağa binmediği bir dönemde herşeyi kontrol eden bir ilahın varlığına inanmaz. Fakat imkan bulur ve uçağa biner ve uçak ağır bir tribulansa girer pilott bile öylesiyle karşılazmaz ve herkese bildiği duayı okumasını tafsiye der ve düşebileceğini söyler.Ateistte bakar herkes dua ediyor ve uçak düşecek gibi ölümde yakın ve içine kurt düşer ya tanrı varsa diye düşünür.) Sonuç itibariyle herkes inaçlı değildir çünkü inanç bir cevherdir ve herkeste bulunmaz.

1|1
    0|1
    • bahsettiğin örnek çok saçma :D ben olsaydım o uçakta dua etmek yerine kurtulmanın yollarını arardım :) İşte farkım budur benim.

• Ecel ya da yaralanma yazılmışsa nasıl kurutulacaksın.Sağ çıkan çok nadirdir.

• Kişilerin inançlarına saygı duymuyorum. Bir fikre savunmuyor iseniz, eleştirme hakkı da kendinizde saklıdır (eleştirebilirsiniz de, sessiz de kalabilirsiniz... Bu bir tercihtir)...

Şuna katılmıyorum: Bir dine inanlar var diye o dine sessiz kalmak zorunda değilsinizdir. Bu müslümanlar içinde geçerlidir (inançsızlığı eleştirebilirler) ki gereğini yaptıklarını düşünüyorum.

Burada inançlara dair çokça eleştirel soru sordum, hakaret etmedim (istisna, çok sinirlendi isem, 1 ya da 2 kişiye ki o da inandıkları için değil) ama çok hakaret işittim... Şimdi, Kur'an'da inanmayanlara o kadar tehdit ve hakaret var iken, ben hakaret etmeden saçma bulduğum yerleri söylediğimde kötü adam mı oluyorum?

Yani, umursamamak "saygı" değildir... Elbetteki dediğinize katılıyorum. Kişiler inanma HAKLARINDAN ötürü aşağılanamazlar... Benim yaptığımda bu, inançlarına söz ediyorum, inanma durumlarına değil.

0|1
    0|1
    • Helal olsun, işte budur. Bunu anlayan çok az adam var. İnançlara saygı göstermek zorunda değilsin. Düşünce özgürlüğüne ters düşer bu. Ama ben bir ateist olarak kimsenin inanma özgürlüğüne bir şey yapamam. Düşünceleri eleştirebilirim hatta yerden yere vurabilirim ki nitekim öylede yapıyorum ama hiç bir zaman şahsi saygısızlık yapmadım. Burada da aslında çok ince bir şey var. Düşünceler ile insanlar farklı şeyler. Ateist bir adama küfür saygısızlık ama ateizme küfür düşünce özgürlüğü, aynı şekilde

• Katılımın için teşekkür ediyorum. :)

Bu arada, blogunu yer imlerime ekledim. :)

• Teşekkürler bunları duymak beni ateşliyor, yakında çok güzel konularda podcastlar geliyor. Umarım daha güzel paylaşımlar yaparım :)

• kendine yakışanı yapıyor aşağılayanlar dinci ya da dinsiz olsun herkes kendi inandığını doğru kabul eder...ve herkesin inancı kendinedir kimsenin yorum yapmaya hakkı yoktur hayatı herkesin özel olduğu gibi düşünceleri fikirleri de yaşam biçimi de ona özeldir..

0|0
    0|0
  • Şimdi hoşgörülü olup karşıya bulaşmamak başka ama içten içe inanan da inanmayan da karşısındaki için bir fikre sahiptir. İnanan aklı olan insan nasıl olur da şu koca kainatın bir yaratıcısı olmaz diye sorar, inanmayan aklı olan insan hiçbir gerçekçiliği olmayan, masalsı şeylere nasıl inanır diye sorar. Örnekler artar.

Bu konularda saygı hikaye, kimse kimseye karışmasın derim. Lafta saygıya fena kıl oluyorum.

0|0
    0|0
    • Sorun bence susmak değil. Bu düşünce özgürlüğüne ters bir şey. Önemli olan karşıt fikirler karşısında saygınlığını koruyabiliyorsan asıl bu durumda çağdaş bir insan olursun. Zaten tartışacağız diye susarsan düşünceni özgürce dile getiremezsin. Sırf bir şey olmasın diye susmak anlamsız bence.

• Bence bu benim görüşüm olmaktan çıkıp genel bir tespite gidiyor. Bir kişi kurana ne kadar yakınsa çağ dışı bir zihniyete o kadar yakındır. Bu aşikar. Kuranda 50 60 tane benim bildiğim inanmayanlara hakaret eden ayetler var. Hani buradaki insanlar bunu doğru bulmuyorlar ama bunu yapanın kendisi kuran. Eğer kişi kurana yaklaşırsa bu sefer inanmayanlara da hakaret edecek. Bunları zaten mecburi bırakıyorlar. Benim tartışma dediğim şey işin felsefi boyutu.

• Aşağı yukarı aynı şeyden bahsediyoruz işte. Ben şu an biraz dalgın olduğum için tam yazamıyorum. Kuran'ı es geçerek tartışma olursa yaratılış mı yoksa başka bir şey mi tartışması olur. İşin içine direkt din ve kitapları girdiğinde o yazılı hakaretler ve inançsızların da inananlar hakkındaki düşünceleri tartışılır. İşte bu yüzden karşılıklı istek olmadıkça gölge edilmemeli diyorum.

• resmine kurban

1|0
    0|0
    • eyvallah :) şu kritik dönemlerde bunu duyunca inanılmaz mutlu oluyorum. Çünkü atatürke inanılmaz bir saldırı var. Nereden saldırırız diye şaşırmışlar. Bence bu kişilerin atatürkün kişiliği ile alıp veremdikleri yok, adam zaten ölmüş gitmiş, düşünceleri hala yaşıyor, Bağımsızlık hür çağdaş bir türkiyenin temelini oluşturan düşünceler bunlar ve saldıranlar da bu düşüncelere saldırıyorlar. Çünkü onlar bağımsız bir türkiye istemiyorlar. Damarıma bastın :D neyse sağol yinede.

• Bence ülkücülerle kemalistler bir çatıda toplanmalı, hatta tüm yurtseverler. Çünkü bu ülkeyi bölmek isteyenler kimlerle birleşmedi ki bize karşı amerika ile birleştiler, pkk ile birleştiler, cemaati arkalarına aldılar.. 4 yandan saldırıyorlar. Daha neyin ayrılığını yaşıyoruz.

• bu gezi olayları gelen depremin habercisi zaten.Korku her taraflarını sardı.Bu takunyalılara gereken ders bütün vatanseverler tarafından verilecektir.Biz tepkimizi koyduk yakındır sıra ülkücülerde.

• beynının anca yuzde ıkısını kullanabılen ınsanlara soyluyorum o aklınızın alamadıgı evrende zerre kadar degerı olmayıp var oldugunu bıle bıle ınkar edenler kendınız ıcın ne yaptınızda allah ı sorguluyorsunuz kı onu anlamıs degılım

0|0
    0|3
    • :D insanım sorguluyorum. Sorgulanmamış bir hayat yaşanmamış demektir :)

• :) uzuldum gercekten demek kı anca % 1 ını kullanabılmıssın beynının once kendı yasamını sorgula e aklın ve o zekan yeterse bır sonra ınsanlıgı ve yasamlarını sorgula e zaten o zaman burda gezınmene gerek kalmaz zaten butun dunya senın bu guzel fıkırlerını benımser soz bende belkı sana ınanmaya ugras verırım o zaman :)

• he kardeş haklısın

• Kesinlikle tüm müslümanlar aynı kefede değildir. Baktığınızda namaz kılan da müslümanım der kğimliğinde müslüman yazan da... Oturduğunuz yerden ben doktorum deseniz doktor olabilr misiniz? Önemli olan hakkını vermektir bence...

İnanç konusunda da şu düşüncedeyim. Dinde zorlama yoktur. Aklınızla hangisi doğru olduğuna inanırsan saygı duyamak lazım

0|0
    0|0
  • Kâfirûn Suresi; Sure 109, Ayet 6- Lekum dînukum ve liye dîn :Sizin dininiz size, benim dinim banadır

Herkes istediği dine inanabilir.İsteyende hiç bir dine inanmayabilir.Yeter ki ortak payda da buluşulabilinsin.İnsanlar birbirini eleştirirken hakaret etmeden saygı sınırları içinde eleştirebilsin.

0|1
    0|0
  • Vay be ateistler arasında akıllı bir adama ilk defa denk geliyorum. Helal sana. Yıldızlıyorum seni kardeşim.

2|1
    1|2
    • Niye genelleme yapıyorsun? Tüm ateistler salak yani sadece 1 tane akıllısıyla karşılaştın öyle mi? Çok çocukca bir yorum olmuş.

• Tam tersi ben ramazanlarını bayramlarını vs kutluyorum her zaman müslümanların, ama onların çoğu bize toplumda önyargılı yaklaşıyorlar, sırf inançsızız diye öcü gözüyle bakıyorlar. Hepsi aynı değil ama çoğu öyle. Bir kaç ateistin bu sitede saygısızlığı olduysa o onların sorunudur beni ilgilendirmez.

• Merhaba canım benim

Doğru bulacak değiliz elbette. Ne diyelim onlara ki.

Ateistliği seçmendeki sebebi merak ettim, neden ateizm ?

1|1
    2|1
    • kurandaki ayetler. Kölelerinize iyi davranın diyen bir kitabı sonsuz zekadaki bir tanrının yazması imkansız. ya da allah gök üzerinize düşmesin diye tutuyor diyen bir kitabı sonsuz zekada ki tanrının yazması imkansız.

• Kardeşim; tek kelime ile şunu söyleyeceğim;

"X'i Y var ettiyse Y'i kim var etti bu sefer Y'yi Z var ettiyse Z'yi kim var etti diyeceksin

Bu soruların mantığı var mı ? Yok.

Yok çünkü her şeyin bir başlangıcı var; o da Allah'tır

Sen Allah'ı kafana göre düşünüyorsun. Bir insan gibi düşünüyorsun. Yok böyle bir şey.

Kardeşim yarın devam edelim, çok uykum geldi, hatta beni ekle arkadaş listene

• Evet biliyorum, allahı yaratan tanrıda mükemmel olacak çünkü mükemmel bir allah yarattı. Allahı yaratan tanrıyı da daha bütük bir tanrı yaratacak, çünkü oda mükemmel. Bu böyle sonsuza kadar gidecek. Bu durumda bu düşünce paradoks oluşturur ve mantıksızdır. Bu yüzden evren mükemmel kesinlikle bir tanrı yaratmıştır önermesi mantıksızdır. Evren mükemmel diye onu bit tanrının yarattığı mantığını çıkaramayız.

Evrenin bir başlangıcı var mı bilmiyoruz ama o allah değil. Evrenin başlangıcı allah diyemezsin. Allah neden ilk oluyor ? Allahın herşeyin başlangıcı olduğuna dair bir kanıt yok. Varsa sana söyle bize diyorum.

• Sorunu parlattım ve gidiyorum her türlü genelleme iğrenç zaten ..

0|0
    0|0
  • cevap basit.konu ne olursa olsun genelleme yapmak yanlıştır.

0|0
    0|0
  • Ne yani hristiyanlar yahudiler çok mu akıllı hayır içlerinde deliside var akıllısıda akılsızıda bence bu eğitimde biter

0|0
    0|0
  • Allaha inanmayan ateistler ufacık toz tanesi yaratsınlarda görelim onlar için yaratılan herşey tesadüften ibaret zaten tesadüfen doğdular tesadüfen ölecekler

1|0
    0|2
    • Yaratmak yok olan bir şeyi var etmektir. Bu fizik kurallarına aykırıdır. Enerjinin korunumu, hiç bir şey yoktan var edilemez, var olan bir şey yok edilemez. Termodinamik :) zaten ateistler kuranda yarattım dediği için saçma buluyorlar. Yaratmak bilime ters bir şeydir. Niye bir ateistin yaratma iddiası olsun ki ? allahla yarışa mı girmişler ?

link

tesadüf konusunda şu yazımı oku lütfen

• Yok arkadaşım sen herşeyin bilimsel araşrırmasına gör ona inan kimse inanmak zorunda değil yeterki inananlarıda bilmle ilimle aklını çelmeye çalışma bırak herkes inandığı gibi yaşasın zamanı gelince herkes doğruyu anlayacak zaten

• Dalga geçmeyecek, adam gibi konuşulacak, saygıda kusur etmeyecek ateist varsa eyvallah. Aksi taktirde insan olarak görmüyorum onları. Ve imkan dahilinde zerre kadar acımam.

0|0
    0|0
  • tayip erdoğan gibileri bende müslüman olarak görmüyorum

0|1
    0|0
    • Irakta camileri bombalayan, müslüman kadınlara ve çocuklara işkence ve tecavüz eden amerikan askerilerinin evlerine sağ salim dönmesi için dua eden adamı bende müslüman saymam.

• ama birgün elbette hesabını verecek

• O gün bugün kardeş ! bir gün hesabını verecek diye sineye çekmeyelim. İnsani bir şekilde tavrımızı koyalım. Burası Türk milletinin vatanıdır. Tayyibin vatanı değildir. Kafasına göre iş yapamaz bu adam.

• biri ateistlere "yobaz" kelimesinin dini değil genel bir kavram olduğunu öğretsin çünkü çoğu zaman kendileri yapıyor yobazlığın kralını. bu ülke hoşgörü konusunda biraz zor ilerler

0|0
    0|0
  • Peki atatürk ateist miydi de sen ateist olup onun fikirlerine saygı duyuyorsun araştırdın mı atatürk'ü dini inancını ansancıllığını

0|0
    0|0
    • Atatürk sonradan ateist olmuş bir insan. Evrim'e inanıyordu hayatın dünyanın tesadüf olduğunu söylüyordu ve islam'a inanmıyordu. Bu doğru.

• Bunun önemi yok. Var say ki Atatürk ateistti ya da deistti ? ya da müslümandı. Bu onun bu memlekete yaptıkları paha biçilemez. İsterse atatürk budist olsun, o insani görevini yapmış, türk olma bilincinin gerekliliklerini yerine getirmiş bir insan. Bu yüzden ona minnettarım. Ne olduğu önemli değil, neler yaptıkları önemli. Seni ameliyat eden doktorun dini inancını araştırıyor musun ? ne olduğuna bakıyormusun ? senin baktığın şey sana yardım etmesidir. Seni ilgilendiren kısmı odur. anlatabildim mi

• Atatürk'ün şu güne kadar söylediği din ile ilgili bütün sözleri link

• Her kesimde b^ktan insanlar var o yüzden aynı kefeye koymamak lazım herkesi.

0|0
    0|0
  • haklısın,yazdıklarına katılıyorum

0|0
    0|0
  • Atatürk'ün ateist olduğunu ispatlayın diyorum sana bana kanıt göster

0|0
    0|0
    • Niye ispatlayayım ki ? insanların içinden düşündükleri şeyleri nasıl ispatlayalım. Hem bunun ne önemi var ki. Önemli olan bu vatana yaptıklarıdır.

• Görücekler onlar öbür tarafta günlerini

• Bunlar kıyamet alametleri olacak sonuçta

• Kesinlikle karşıyım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...