İş arıyorum ancak deneyimli aradıklarından giremiyorum.

İyi akşamlar arkadaşlar. Meslek Yüksek Okulundan mezun oldum İşletme bölümünden. Seneye Kpss'ye gireceğim ve dışarıdan okuluma devam edeceğim ancak iş bulamıyorum. Marketlerde kasiyerlik olsun istiyorum başvurduğum bir kaç yer var ama daha cevap gelmedi. Kariyer.nete üye oldum oradan başvuru yapmak istiyorum ama hep deneyimli istiyorlar staj deneyimimden başka bir deneyime de sahip deyilim. Ne önerirsiniz, düşünceleriniz nelerdir ?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Herkes tecrübe istemez.. Hatta kimisi özellikle tecrübe istemezki kendimiz yetiştirelim diye.. Ayrıca o ilanlarla o kadar kapsamlı özellik aradıklarına bakma.. Yok analitik becerileri, problem çözme yetenekleri gelişmiş olacak.. Yok sonuç odaklı ve pratik olacak..Yok iyi derecede ingilizce..5 yıl deneyim.. İşkembe-i kübradan sallıyorlar bakalım :) sen takılma onlara.. Yapabilecegini düşündüğün tüm ilanlara başvur,mutlaka geri dönüş olacaktır.. Ayrıca tek bir ilana takılıp kalma.. Hadi rast gele :D

1|0
    0|0
    • Doğru söylüyorsunuz aslında dediğiniz gibi bana uyan bütün işlere başvurmalıyım teşekkür ederim .

Erkekler Ne Diyor 4

• Sekreterlik yap. Hem cok zor olmaz ilk etapta hemde calistigin yerde bir is yerinin nasil döndügunu ögrenirdin. Kasiyerlikte ne ogrenceksinki dıııt kola diıt ekmek. Arasira birde karisiyla kavga edip gelip senin basinin etini yiyen musteri çıkar.

1|0
    0|0
    • Kapalı olduğum için sekreterlik için gittiğimde kapalı olmam nedeni ile reddedilmekten çekiniyorum açıkcası

• Ama bunlari yasamadan bilemezsin. Çekinecek bişey yok. Kapalı sekreter çalıştıran çok yer var. Sansini dene. Bunlar zorluk bile sayılmaz. Yılma hemen.

• Yani onlara bir mail at ve de ki...sizin gibi herkes deneyimli ararsa ve işe almazsanız, ben nasıl deneyim sahibi olacam de. Şaka yapmıyorum böyle söyle. Ben ilk profesyonel meslek hayatıma böyle başladım. Ama direk genel müdürlerine mail at.

1|0
    0|0
  • Yani bir işle başlamalısın yanlış değilsem marketler ilk 2-3 ay boyunca staj meselesi gibi az bir miktarla çalıştırıyorlar sonra asgari ücrete geçiyorlar

1|0
    0|0
    • Bir yerden başlamalıyım bana uyan her işe başvuracağım artık.

• Umarım istediğin işi bulursun başarılar :)

• Teşekkür ederim

• hangi şehirdesin? şartların uygunsa yardımcı olabilirim belki

0|0
    0|0
    • Denizli ama girdim teşekkür ederim :)

• rica ederim, hayırlı olsun

umarım memnun olacagınız,kalıcı bir iştir

Kızlar Ne Diyor 1

• yardımcı olabilmeyi isterdim :(

1|0
    0|0
    • Yinede teşekkür ederim

• girmek istediğin şirketi takip etmen gerekir. kafanda çalışan profilini, şirket ruhunu, patronun olası ruh halini kafanda analiz etmen ve ona göre bir tavır segilemen gerekir. şuanda orada çalışan insanların senden bir farkı olmadığını ve aynı güzergahtan geçtiklerini unutmaman gerekir. hatta belki de o işyerinin sahibi bile, zamanında, senin şuan sorduğun soruyu soruyordu.

• iş hayatında herşey mubahtır diye bir soz vardır. ben cok kurumsal ve buyuk holdinglerde de calıstım. dıs ticaret muduru olarak. 15 senedir bu meslegi yapıyorum. gercekten de sıfırdan basladım ve kendi cabalarımla bu noktaya geldim. gercek is hayatı, hic univ ogretildigi ve kitaplarda soylenildigi gibi degil. gercekten cok acımasız ve o dunyanın kendi kuralları var. bahsettigin insanların ne noktada oldugu onemli degil, senin kendini yakın gelecekte nerde gordugun onemli.

Yükleniyor...