Faşizmden yana mısınız demokrasi ve insan haklarından yana mı?

Kısaca açıklamak lazım bu terimlerin anlamını bilmeyen çok var.

Faşist anlayış: Toplum içindeki üm çeşitliliklerin devlet tarafından belirlenecek bir profile uydurulmaya çalışılması bunun için gerekirse şiddet kullanılması.

Demokratik anlayış : Toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde eşit hak ve özgürlüklere sahip olmayı getirir. Hiçbir insanın insan haklarından mahrum bırakılmasını kabul etmez

Ben demokrasi ve insan haklarından yanayım sonra olay oluyor senin fikrin ne peki diye soruyorsunuz :(

• Faşizm
    14% (3)32% (6)22% (9)Oy Ver
  • Demokrasi
    77% (17)53% (10)66% (27)Oy Ver
  • Ben anlamam böyle şeylerden
    9% (2)15% (3)12% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
15|14

En İyi Kız Görüşü

• Kimse fasist oldugunu kabul etmez hatta buna bi' kılıf bile uydururlar yaptıkları ırkcılıga.

0|6
    0|2
    • ilerleyen dakikalarda komünistten bununla ilgili bir güncelleme gelecek diye düşünüyorum

• Tesekkur ederim ^^

• önemli değil ;)

Kızlar Ne Diyor 14

• anket yapip kizli erkekli oylamislar !

0|5
    0|1
  • cok bos adamsin komunist. daha birkac saat evvel teroru yucelttin. budur senin demokrasi anlayisin. uzaklarda arama.

iste bunlar hep devlet yav he he.

2|6
    6|5
    • terörü yücelttim. ben? bir taraf örgütü savunmadığın için revizyonist der öbür taraf haksızlıkları söylediğin için terörist şu işin ortasını söyleyin de ben de ona göre davranayım :/

• beni anlayan anlıyor da işte. kapasite önemli burda

• ahaha yazik la.

• Ben anlamam böyle şeylerden .

1|2
    0|1
  • Demokrasi ve insan haklarından yanayım diyenleri görünce sessizce şıklayıp vazgeçtim diyeceklerimden :/

0|4
    0|1
  • Elbette demokrasi ama simdi kalkip herkes demokrasi diyecek pek inanmam cogunun ne derece fasist oldugunu goruyoruz. ^ ^

0|2
    0|0
  • Çok basit. Tabiki demokrasiden yanayız. Demokratik olmayan halklar için nükleer füzelerimiz ile icaplarına bakacağız.

0|2
    0|1
  • Faşist olacağıma ölürüm daha iyi...Yaşasın demokrasi...

0|2
    0|1
  • Özgürlükten yanayım. Faşizm çok devletçi geliyor. Korporatizm'den de nefret ederim

1|2
    0|1
  • Demokrasi ve insan haklarından yana olmaktır doğru olan.Faşizme karşıyım.

0|2
    0|1

• Demokrasi .

0|1
    0|0
  • Demokrasi seçimle diktatörü başa getirir , faşizm ise seçimle meçimle uğraşmaz

0|1
    0|0
  • Merhaba.

Aptal ve cahil insanların bol olduğu yerlerde demokrasi kötü oluyor. Bu adamlar cahil olduğu için en boktan partiyi başa getiriyorlar.

İnsanları kontrol altında tutabilecek bir otoriter rejim gerekir. Ama bu otoriter rejimin elbet iyi ve doğru insanlar tarafından yönetilmesi kaydıyla. Halk aydınlatıldaktan sonra tekrar demokrasiye geçilebilir.

0|0
    0|0
  • ikisini de at çöpe gitsin, demokrasi matah bok sanki.

0|2
    1|1
    • mevcut düzen içerisinde diyorum. yoksa komünizm olsa böyle bir sorun zaten olmaz

• hayalperest arkadaşım

• Şimdi ırkçılık yapmak istemiyorum

0|2
    1|3
    • yap yap buyur içinde kalmasın

Erkekler Ne Diyor 14

• -kendini kanından olabilen insanların kendi kanından insanlar tarafından kateldilebildiği,

-Konuyla alakası olmayan sıradan vatandaşların molotof kokteyli ile otobülserin içinde yakılabildiği

-benim memleketimde anlamadığım bir dilde insanları rahatsız ederek gezebilen, ama onun memleketinde Türk kimliğimle efendi efendi gezemediğim,

-Tarih boyunca mezradaki davar gibi sürülmüş, tarihin hiçbir dönemide siyasi,sanatsal ve bilimsel açıdan hiçbir varlık gösterememiş, ne kadar erkek çocuğun varsa o kadar güçlüsün anlayışının yerleştiği

-Mecliste benim düşüncemden çok kendi düşüncesi desteklenmesine rağmen mağdur edebiyatı ile eşkiyalık yapan,

-Devletin verdiği hizmetleri engelleyen, gönderilen öğretmenleri öldürebilen, hertür gelişime engel olan,

-Kendi başına bırakılsa, buyrun bu toprak sizin yönetin kendinizi deseniz katliam yapabilecek

-Kendi iedolojik temellerini bile anlamaktan aciz, hakkım dediğişeyi zorbalıkla elde etmeye çalışan,

-otobüste, lokantada, sinemada, sokakta bulunduğu her ortamın içine sıçabilen...

Toplumlara karşı, birçok din, dil, ırktan insanla çok iyi dostluklar geliştirmeme ve onların gözünde hiçbir negatif intiba bırakmama rağmen Faşistim. Mevcut değerlere küfür eder gibi yaklaşıp, yemek yediği çanağa sıçan hainlere karşı faşistim. Hümanist olduğumu hiç söylemedim. İnsan fazlalılığının farkındayım.

2|2
    2|1
    • link cevabımın altındaki yorumlara bir göz atabilirsen anlarsın mevzuyu

• Benimle vatandaş olarak aynı hakka hatta daha fazlasına sahipler, onların harcadığı kaçak elektiriği ben ödüyorum, her ay asgari ücret alıyor doğudaki aileler. Yani benden bile fazla hakka sahip. Özert cumhuriyet isteyen*sin gitsin.

• fjdgkldfjglkdjl

• Aziz Nesin'in dediği gibi yüzde 60 ı cahildir halkın. İşte o kesim faşizmin ne olduğunu bilmiyor teorikte. Bu yüzden pratikte yaptıklarının faşizanlık olduğuna da kafası basmıyor. Faşist değilim diye geziyorlar ortalıkta salak salak.

Demokrasiden yana da değilim amk. Parlementer sisteme de inanmıyorum.

2|1
    0|1
    • ama öyle deme alınırlar sağolsunlar kürtleri öldürelim demiyorlar ne faşistliği :/

• Faşist anlayışa karşıyım.

1|2
    0|1
  • vallahi eğer ülke çıkarları varsa vede ülke iyi konumdaysa savunma sanayiiii son derece mükemmel durumdaysaaa neyse derim ben varım fakat bizim ülkemizde öyle bir durum yok erdoğan putin gibi biri olmaya hedefliyor olmaya çalışıyor ama yanılıyor rusya ile türkiyee bir mi hiçç eğer 10 yılın içinde türkiyede kararlı adımlarla bir rusya gibi olsaydı ben tayyibede varım derdim..

0|0
    0|0
  • Ukrayna fasistiyim

0|1
    1|2
  • demokrasi kılıfıyla yedirilmeye çalışılan faşizm hayranıyım çünkü senaryo güzel oyunculuklar on numara

0|2
    0|1
  • abi yanlışlıkla faşizm dedim ben :(

2|1
    0|1
    • asdkjhdsjkhf

• Gelir birazdan fasolar buraya yazarlar ^^ ozaman güncellemek zorunda kalıcak haliyle :)

• güncelleme değil de bu anketin linkini verip bir soru soracağım bakalım ne kadar farklı sonuçlar çıkacak dklsjfklsdj

• Şeriatı insanlık dısı birsey i din emri olarak gösteren bir toplumda yasıyoruz anketin ne cıkmasını bekliyorsun hepsi icin demiyorum ama böyle cahil bir kesimde var yani

0|1
    0|0
  • Meritokratik Teknokrat Faşistim...

0|2
    1|0
    • Sonunda bir meritokrat ! Abi kusura bakma. İlk kez bir meritokrat gördüm.

• Her zaman demokrasiden yanayım.

0|1
    0|1
    • Ek olarak alternetif bir çözüm sorusu sormuştum ama pek ilgi görmedi sanırım.Fikir yürütmek ister misin?

link

• bakıyorum hemen

• Ben anlamam böyle şeylerden

0|0
    0|1
  • Tatlı su anarşisti ya da ülkücüboy olmayın da ne oluyorsanız olun. Sağlam bir faşiste bile her daim saygım vardır. Bana gelirsek humanistim bu sebeple başka bir şeye dahil olamıyorum oturmuyor.

0|0
    0|0
  • seni seksenler dizisindeki sol açık nevzata benzetiyom,bende reis alper :D.

0|1
    0|1
  • Demokrasi ve insan haklarından yanayım.

0|0
    0|1
Yükleniyor...