Bandırma sizce il olacak mı?

Arkadaşlarrr :) turizmin parlayan yıldızı, 140 bine yaklaşan nüfusuyla Güney Marmara'nın en modern ve en kalkınmış şehri Bandırma sizce yakın zamanda il olabilir mi? TBMM'de gündeme getirildi, meclisten onay için talep gönderildi ancak Bandırma il yapılmadı. 50 ilden büyük Güney Marmara'nın incisi Bandırma bence il olmayı çoktan hak etmiş durumda. Elbette, il olmayı hak eden birsürü ilçe var belki bazılarının nüfusu bizden çok daha büyük ancak Bandırma'nın konum ve yapı olarak farkı olduğunu düşünüyorum :) Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
2|9

En İyi Kız Görüşü

• 10.5 diyorlardı sanırım. :)

Ve kabul etmiyorlardı. Balıkesirin ilçesi olmasını.

Güzel bir yer.

İlçe olarak kalmalı. Büyümemeli diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
    • evettt tahminlerin doğrudur 10.5 deriz biz. Balıkesirle bizim bir alakamız yok onun için Balıkesirin ilçesi olmayı kabul etmeyiz. Balıkesirde sanayi var ve bizden büyük bir şehir açıkçası ama Bandırma, Balıkesir'den 10 kat daha gelişmiş bir ilçe ve Balıkesir ilinin sanayi ve ticaret merkezi haline geldi. Bu yüzden Bandırma ayrı bir il olmalı diyorum. :)

• İl olmasın dememin tek nedeni şuan inanılmaz derece güzel. Büyüdükçe bu güzellik gidecek. Daha da apartman daha da insan daha da trafik :)

• Çok haklısın aslında en iyi cevap seçmek istiyorum +1 :)))

Erkekler Ne Diyor 9

• Bnecede bandırma konum olarak farklı il olabilme özelliğine sahip ama ilçeleri acaba hangileri olabilir diye düşünüyorum...

1|0
    0|0
    • Karacabey, Manyas, Gönen, Erdek, Marmara, Susurluk, Biga :))) bunlar ilçelerimiz olurrr :))))

• Kayseriye daha önce geldin mi hiç ?

• Yok gelmedim ama biliyorum yani :) Kayseri kışın çok soğuk olurmuş galiba duyduğuma göre :) Bandırma evet aşkı da bir başkadır. Açık söyleyeyim, kendi memleketim diye söylemiyorum ama Bandırma Türkiye'nin en yaşanılası ve güzel kentlerinden biri bence :)

• Cok az bence il yapılacak olursa merkrzin nufusu 100 bin bile olmaz

0|0
    0|0
  • İki damla yağmurda elektrik kesiliyor, sular kesiliyor.. Hatırlar mısın bilmem 2-3 hafta sular gelmediğini bilirim.. Bandırmanın il olması imkansız gibi bişey.. Hala bandırmada oturuyorum ama bu işler sadece nüfusla olcak şey değil ;)

0|0
    0|0
  • Güney Marmara nın en kalkınmış şehri ?Bursa dan falan da daha büyük bir yer yani

0|0
    0|0
    • Bursa'dan tabii ki büyük değil ama en kalkınmış şehri olduğu doğru. Kalkınma ve gelişmişlik doğrudan nüfus yoğunluğuyla alakalı değil. İlin sosyokültürel yapısı, çevresel faktörler, turizm gelirleri, gezilecek yerleri, insanların yapısı ve halkın refah düzeyi bir yerin gelişmişlik düzeyini gösterir. Ona bakarsanız Eskişehir 2011 yılında Türkiyenin en kalkınmış 2. şehri seçildi ayrıca geçen yıl Ortadoğu Kültür ve Sanat başkenti oldu ama nüfusu Bursa'dan az sadece 650 bin.

• Kalkınmışlıkta neyi baz alıyorlar sosyokültürel yapısı, çevresel faktörler, turizm gelirleri bunlar çok genel kavramlar anlayamadım. Zaten bunlara bakarsak da Bandırma yine birinci olamaz açıkcası bana kızacaksın ama Bandırma bana sadece köyün biraz büyüğü gibi gemişti :))

• Sanirim olmicak.. Kimsede istemez zaten olmasini...

0|0
    0|0
  • biz bişi düşünmüyoruz

0|0
    0|0
  • bence olmalı bandırma güzel yer çok gittim erdekte çok güzel hoş yerler oraları

0|0
    0|0
    • demi :) Bandırma güzeldir :)

• bayramda erdekteyim :)

• il olmak için daha bir sürü ilçe var ben zannetmiyorum il olcağını ve ondan önemli bir çok ilçe var gerek sanayi gerek turizm açısından

0|0
    0|0
  • Bisey soracam...bandırmanın kızları neden böyle hep cilveli ve seksi oluyorlar :) hepiniz güzelsiniz ve çekicisiniz :) Yani ben olsam sırf bu yüzden sizi il yapardım valla :))

0|0
    0|0
    • ama öyle :)) bandırmalı kızlar, bana göre, direk yeme de yanında yat modeli :)) insan ne bakmaya, ne konuşmaya doyabiliyor...tamam karar verdim, bandırmanın kızlarını ben çok seviyorum :))) bence sizi direk başkent yapalım biz :))

• yok o kadarda değil artık Ankara başkent olarak kalsın, orada Ulu Önder'im var benim <3

Bandırma da il olsun :)))))

Kızlar Ne Diyor 1

• Olmalıııı :D :D

1|0
    0|1
Yükleniyor...