Bir yaşındaki kızımın saçlarını kestirmeli miyim?

kızım bir yaşında.. saçlarını hiç kestirmedim.. herkes kestir yeniden çıksın gür olur filan diyor ben kararsız kaldım.. sizde çevrenizde bunu yapıp sonucundan memnun olan var mı? gerçekten gürleşiyor mu yoksa aynı şekilde mi uzuyor? kulaklarını deldirmeyide düşünüyorum bir yandan ama canı acır biraz büyüsün diye bekliyorum...

0|0
39|19

En İyi Kız Görüşü

• Kestirirsen daha güzel çıkar saçları zaten şimdilerde darma dağınıktir saçları hem yaz nasılsa çocukta rahatlar . Arkadaşım kızının saçlarını makine ile kesiyordu bir taraftan da ağlıyordu :)bir anne için can yakan bir durum olsa gerek ama sıfır saç kızlara çok yakışıyor çok daha sevimli oluyorlar :)

3|0
    2|0
    • Bu yoruma tamamen katılıyorum :) ama kulaklarını deldirme.

Erkekler Ne Diyor 19

• Öncelikle Allah bağışlasın :) Her şeyin makbulü küçükken yapılanıdır.Kızınızın saçını kestirip kestirme konusu size kalmış ama kulağını biran evvel deldirin ileride aklı erdiğinde canı daha çok yanar :)

2|0
    0|0
  • kazıtma ama kestir 3 numara gibi, yazın daha rahat olur onun için, kazıtmanın gürleşmeyle alakası yok,

1|0
    0|0
  • Kulaklarını deldirmek için çok erken. Bence bırakın biraz daha büyüsün.

Saçlarını da kesmeyin lütfen. O narinliği o saflığı o kokusu bırakın kalsın. Kızınız ne zaman rahtsız olursa o zaman kesin derim ben.

Allah analı babalı büyütsün.

Benim yerime bir ısırık atabilir misiniz? :)

0|0
    0|0
  • 1 yaşında çocuğun kulakları deldirilir mi oyuncak bebek mi bu ?

1|0
    0|0
  • benim yegenim 1 ay sonra 2 yasına girecek ve hiç kestirmedik amcamla. çokta güzel oldu ufaklık

1|0
    0|0
  • kesitr yaşı küçük daha kökü kızında değil mi çıkacak yine

1|0
    0|0
  • Saçı çok seyrekse e kestir tabi zaten 1 yaşında fazla dikkat çekmez erkek zannederler olur:D

1|0
    0|0
  • ilkel çağda sac kestrmek mı varmıs=)bırak kız guzel kalsın:) bızım bı yakınımız babası ıstedgı ıcın erkek cocugunun saclarını kestırdı gelın ıstemıyordu.sarısın kıvırcıktı. bu yuzden aılede ne kavgalaer cıktı bı kıl ıcın belkıde ama:)ciddi bı karar :) 2 kagıta yazı yaz keselım kesmeyelım dıye kızın karar versın:)

0|0
    0|0
  • Kesme bence

0|0
    0|0
  • Şu inanış nerden geldi bilmiyorum. Ne gerek varmış saçını kestirmeye yok gür çıkar falan.

Bence hiç dokunmayın. Olduğu gibi doğal haliyle kalsın.

Bizim kızın kulaklarını annesi deldi ama kaç yaşındaydı hatırlamıyorum

0|0
    0|0
  • benim saçıma 1 yaşlarında ustura vurmuşlar ince telli 6 yaşında bir kere daha vurdum sıfara etti mi sana 2 . Gel gör ki hala ince telli ... sakalı kestikçe gür çıkar tamam ama saçtan biraz olsun şüpheliyim .

0|0
    0|0
  • kulaklarını bılmım abla ama saclarını kestırmemn faydası var cünkü yeğenım var sımdı 4 yasında onunkını kestırmıslerdı fark olmusduu kestırmenı tavsıye ederım ama cocuğum yok yanı benım verdğım cevap cok da sağlıklı olmayabılır

0|0
    0|0
  • İnanma bunların hepsi hurafe saçma şeyler öyle olsa erkekler kel kalmazdı dimi?

0|0
    0|0
  • Salıver gitsin

0|0
    0|0
  • kestirme ya çok tatlıdır şimdi

0|0
    0|0
  • Saçma sapan şeylere inanmayın.

0|0
    0|0
  • Saçlarını kestirirseniz gür çıkar yoksa ilerde saçları seyrek olur benim öyle bir arkadaşım vardı 20 yaşında olmasına ragmen küçükken hiç kesilmedini söylemişti .. ve kulaklar dursun 3 yaşında yegenim var benim dha deldirmedi 1 yaşındaki bebek daha küpeyi napcaksınız ...

0|0
    0|0
  • bence kestir bende oğlumun saçını 1 yaşına gelsin kestirecem. Hep toparlar hem daha düzgün çıkar. Büyükler öyle diyor.

0|0
    0|0
  • yok ya kestirme o ne erkek gibi

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 38

• Sen dokunma.

Bırak, kızın büyüdüğünde kendi isteğiyle bir şeyleri yapsın.

1|0
    0|0
  • kestir kestir.

1|0
    0|0
  • Kazıt gür çıksın saçları benim gibi pırasa olmasın :(

1|0
    0|0
  • benim babam uzun saçı çok severmis ve bebekliğimden beri hiç kestirmemisler, en kısa saçım omuzlarımdaymıs ve kendimi bildim bileli de saçlarım aslan yelesi gibiydi :P tabi bunda genetik faktörlerde etken olsa gerek aslan burcu özelliği de etkili olabilir :) kulak deldirme meselesine gelince de bence büyüdükçe acıyı daha çok hissedecek ve hatırlayacaktır zaten biçok eczanede uyuşturucu krem vb biseylerle acısını en aza indiriyorlar. yine de karar senin ;)

0|0
    0|0
  • gürleşir kestir işte

0|0
    0|0
  • Kesdireceksen az kesdir.Çok kesdirince gür oluyor ama, büyüyünce yıkanması falan hiç te kolay olmuyor.Benimkini küçükken çok kestirdiler.Şimdi çok kalın.Saç tellerim bile kalın.İncecik bir saçım olsun isterdim.

1|0
    0|0
  • Yok öyle bişey ya. 3 tane yeğenim var, hiçbirinin kestirmedik saçını. Bi problemde yok.

1|0
    0|0
  • Saçlarını kestir büyüyene kadar uzar zaten ama kulaklarını biraz daha büyüyünce deldirirsin.

1|1
    0|1
  • ben..annem bana da yapmış böyle.

1|0
    0|0
  • Saçlarını kestir gürleşebilir ama kulaklarını deldirme :)

1|0
    0|0
  • Hatta kazit da diyorlardir dimi benim kizim icinde ayni seyi soyluyorlar ama ben asla yapmam kiz cocugu sonucta benim kizm 2 yasinda ama simdiden saclarini taramayi cok seviyor:) ben kulagini on aylikken deldirdim cok geckalma derim kucukken daha cabuk unutuyorlar hic sorun yasamadm

0|0
    0|0
  • evet annem yapmış benimkini gür saçlarım

1|0
    0|1
  • şimdi lüle lüle olmuştur ipek gibidir o saçları..kıyma..:) ben hiç kestirmedim ve evet ince telli saçları ama :)

0|0
    0|0
  • Benimde cok kucukken kulagimi deldirmislerdi o senin kararin, ama saclarini kestirme derim kucuk kizlar saclarini cok severler hoslanir.Birazcik buyusun onun kararini alirsin ne istiyosa oyle yaparsin.

0|0
    0|0
  • Şu an çok ince tellidir onun saçları kestir bence daha bir toparlar gürleşir benim kuzenimin saçlarını da kestiler gürleşsin diye işe yarıyor.

0|0
    0|0
  • Bir yaşında bir bebeğe hele de ikinci şıkkı sakın yapmayın... Saçlarını da kesmeyin bence...

0|0
    0|0
  • kestirme uzat çok uzun olduktan sonra kestir ve al saçlarını :) daha sonra kestirdiğinde de gür olur ilk saç kesildikten sonra daha gür çıkar zaten

0|0
    0|0
  • bebegin saclariyla derdin ne :) bebekler cok hoslanio kivircik saclarindan, bence bir begein saclari cok onemli psikolojisi acisindan

1|0
    0|0
  • Kestir tabi. Hem rahatlar çocuk hem de daha sağlıklı çıkar saçları.

0|0
    0|0
  • ana saçı kalmasın derler genelde.kestir daha gür çıkar denilir.bence kestir.

0|0
    0|0
  • küçükken bol bol kestir saçını gençkız olduğunda sağlıklı ve gür saçları olur :)

0|0
    0|0
  • annem ben kucukken kestirmis saclarimişu ansaclarimdan memnunum ama kulagini simdi deldirme biraz buyusun oyle

0|0
    0|0
  • Bizim ailemizde gür saçlı kimse yoktur hepimizinki pırasa gibi kardeşiminkini kestirdik allahım o neee görmeniz lazım gür ne kelime ve herkes saçlarını çok beğeniyo en büyük hatan şimdi kestirmemen olur nasış olsa uzayacak

0|0
    0|0
  • Benim ilk saçlarım yay gibi upuzun kıvırcıkmış.Annemden gizli saçlarımı kestirmiş babam. Sonradan çok pişman olmuş,üzülmüşler.Çünkü ilk saçın en yumuşak ve en güzel saç oluyo,ondan sonra şekli değişiyo.Bence hiç kestirmeyin.

0|0
    0|0
  • Kardeşimin saçlarını kestirmiştik o kıvırcık saçları dümdüz oldu :( sakın kestirme bence daha kötü oluyo saçlar. küpe de 3 yasında felan olur

0|0
    0|1
  • kulağnı şmdi deldr bnce büyünce dha skntı. saçarı dursn ama :)

0|0
    0|0
  • Bence kestirme ve deldirme. Küçük kızlarda küpe hoş durmuyor.

0|0
    0|0
  • kestirsende kazıttırsanda aynı saç çıkar gürleşmez yani sadece daha sağlıklı olur saçları

0|0
    0|0
  • Kestir. Benim saçlarımıda kestirselerdi keşke de böyle seyrek cansız olmasaydı

0|0
    0|0
  • Evet gür oluyo kestir bence de

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    8
Yükleniyor...