Abdest ve oruç ile ilgili

Arkadaşlar ilk sorum bir arkadaşımdan. Gusül abdestin olduğu zaman parmağında oje olsa bile normal abdest alabiliyorsun diyor bende oje su gecirmedigi icin böyle biseyin olamayacagını soyledım hangımızın kı dogru? Ve asıl onemlı soru. Erkek arkadasımla ramazan oldugu ıcın bulusmuyorum opusme vs orucu bozdugu ıcın. Ama o opusse bıle hatta sevısse bıle orucunun bozulmadıgını soyluyor. Bunun kız erkege gore farkı ne? Mezhepten mı kaynaklanıyor. Boyle bır mantık var mı onunkınınde bozulması gerekmez mı?

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• erkek arkadaşın tamamen kendi çapında olaya bakıyo... arkadaş oruç sadece aç susuz kalmak değildir, cinsel manada şehvete kapılmamak lazım... senle öpüşürken oranı buranı ellerken şehvete kapılmıcaksa bilemiyorum artık, bu işlerdede şehvet olucana göre , bence o mezhep farklılığından değilde kafirlikle alakalı bir durum, inanmayan oruçla işi olmayan, ama oluyomuş gibi davrananlardan,

oje ile abdest olur, abdestin şartında ellerin yıkanması olayı var, zerre kuru yer kalmıcak denilmiyo. guslün farzında var o.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Herkesın kı bozulur mezheple felan alakası yok tabi tutuyorsa. Ayrıca oje ıle zaten namaz kılınmaz ki niye abdest alsın ? :D

0|0
    0|0
  • Oje ile olmaz, tıpkı dövme ile olmayacağı gibi

0|0
    0|0
    • dövme abdestte mani değildir. sonuçta ten olduğu için abdesti olur.

• Kaideler öyle demiyor o da günah ve abdeste manidir.

Ha onun dışında benim kişisel yorumum şudur.

Önemli olan kalbinin temizliği ve içindeki niyettir. Oje, moje hepsi hikayedir.

İçi pis olan biri kırk kez abdest alsa bir işe yaramaz

• Oje de abdest kabul olmaz

0|0
    0|0
  • abdest olmaz ..oruç bozulur

0|0
    0|0
  • erkek arkadaşın abazalıktan fetva üretmeye başlamış. öpüşünce oruç bozulur.

0|0
    0|0
  • 30 gün öpüşmeyin koklaşmayın sevişmeyin alo diyanet müşteri hizmetlerini de yormayın ne var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• erkek arkadasindan ayril kendine baska bir arkadas bul hayir gelmez onlardan.d

0|0
    0|0
  • Oje su geçirmez, ve abdet ojeyle kabul olmaz.

Erkek arkadasinda amma atmis, tabikide bozulur.

0|0
    0|0
  • oje su geçirmediği için abdest olmaz, öpüşüp falanda sakatlamaya değmez orucu, şu mübarek ayda yapmayın bari

0|0
    0|0
  • abdestte azaların su ile temas etmesi gerek. gusulde iğne ucu kadar yer kuru kalsa o abdest geçersizdir.

orucu bozar hiçbir mezhepte farklılık yoktur.

0|0
    0|1
  • Arkadaşın uçan spagetti canavarına tapıyor herhal.

0|0
    0|0
  • Doğru yoldasın arkadaşım aynen devam.

0|0
    0|0
Yükleniyor...