Kapat

Dayak adam olunsaydı eşşek adam olurdu

hani bir laf vardı dayakla adam olunsaydı eşşek adam olurdu diye bilmem duyanınız var mıama bugün ülkemizde yaşanan bunca şiddete rağmen eylemcilerin eylemlerinden vaz geçmeyişini neden hükümetimiz anlamış değil beynim bir türlü algılamıyor bir tek hükümette değil kastım bugün haberleri açıp izliyorum biri birine bıçak çekmiş öbürü bir başkasını öldürmüş hep şiddet hep şiddet nereye kadar gidecek bu şiddet neden hala kimse anlamıyor şiddetle hiç bir yere varılamıyacağını?

Güncellemeler:
aslında sorum hükümete tepki değil arkadaşlar sanırım yanlış anlaşılmaya sebep verdim o sadece bir örnekti benim tepkim dünyada yaşanan her türlü şiddete kusuruma bakmayın lütfen

0|0
2|8

En İyi Kız Görüşü

• Ne gerek varsa kavgaya dövüşe , bu barış düşmanlığı niyeyse

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 8

• konuyu, polislere ve yaptıklarına getirmiyorum, o ayrı mevzu; ülkenin şu şiddet seviyesine getirmek istiyorum sadece.. bugün kültürle, eğitim seviyesiyle falan bir şeyler yapmaya çalışan ülkelerinde durumu aynı. mesela örnek vereyim, isveç'deki suç oranı bizden fazla. diğer, milletimiz bayıldığı o ülkeler de bizle aynı hemen hemen. yani bunu kültürle, eğitimle aşmaya çalışanlar da aşamadı.. bence ceza sistemi değiştirilmeli ve artırılmalı. idam bir kere kesinlikle olmalı. birine bıçak çekeni, cinayete teşebbüsten uzun uzun içeride yatırmalı vs vs.. yani acının ilacı acıdadır. Şeyh Edebali'nin de dediği gibi:

"Savaşı sevmem, kan akıtmaktan hoşlanmam, ama bilirim ki kılıç kalkıp inmelidir. Fakat bu kalkıp iniş yaşatmak için olmalıdır"

kötünün canını alacaksın ki iyiler rahat edebilsin. bu insanların devletten, hukuktan korkusu yok. biri bir başkasını elma doğrar gibi bıçaklıyor bu memlekette. halbuki adam gibi bir ceza sistemimiz olsa, cebinde bıçak taşımaya bile korkacak insanlar

0|0
    0|0
    • idam olsa ne olacak buyrun bugün küçücük çocuklara tecavüz edenler eli kolu sallayarak dışarıda geziniyorlar fakat eylem yapanlar günlerce göz altı sadece bir örnek bu dünyanın adaleti şaşmış çivisi çıkmış bu dünyada idam getirsek ne olacak

• ya sne boşversene yazdıklarımı adam gibi okuduğundan bile şüpheliyim tatsız bir tartışmaya girerek saygımdan olmak istemiyorum iyi akşamlar

• sana laf sokmak gibi bir gayem yok ama benim de son yazacağım bu olacaktı valla. senin ruh halin iyi değil. sana laf anlatılmaz.

• Aslında gerçek ağaç sevdalıları eylemcileri geldi Başbakanla görüştü. hükümette anladı. ancak vandallar henüz anlamış değil.

0|1
    0|0
    • sorum bir tek hükümetle alakalı değil dünyada yaşanan bu şiddetten bahsediyorum konu şiddet.

• o kadar laf etmişimde içinde geçen bir hükümet lafınamı takılmışsın :D

• ya RTE'ye edilen lafları yediremiyorum kendime. Hükümet deyince aklıma o geliyor. direk onu gördüm orda :D

• İçlerinde var şiddet eğilimi. İçgüdüsel yani. Kafası az çalışanın yumruğu çok çalışıyor..

0|1
    0|0
  • malesef çoğu öyle öğrenmiş öyle gidiyor bir zamanda gider taki yeni nesil bu olayların konuşma ile çözüleceğini idrak edene kadar

0|0
    0|0
  • Tahsil cehaleti Alır, Eşşeklik baki kalır. Örn cümle.

Kardeş bencede boku çıktı çıktı bu işin, bana sorarsan senaryo çok belli, umarım ülkemiz adına hayırlı şeyler olur temennim bu yöndedir.

Cut.

0|0
    0|0
  • bu muhabbet çok uzadı.

0|1
    0|0
  • Dayakla adam olunur.. :D Hemde öyle bir olunur ki aklın şaşar.

En pislik adamı bana bağlı bir şekilde verin aynı odaya koyun bizi ona öyle şeyler yaparım ki sabaha sütten çıkmış ak kaşık gibi çıkar odadan. :D

Ya zaten bunlarda belli şeylerdir, askerlik mesela askerlikte adam ederler çoğu kişiyi.

Veya içerisi, içeriye çok giren arkadaşım oldu kabadayı olarak . Çıktıklarında ağlıyolardı.

Sonuç olarak dayak bir çözüm yani. Anlamayana vericen odunu. :D

0|0
    0|0
    • valla ben etrafımda bu düşüncede olup çoluğuna çocuğuna dayağı dayayan ne babalar eşine dayağı dayayan ne kocalar gördüm lakin bir faydasını göremedim ne demişler can çıkar huy çıkmaz

• verdiğin örnekde evet belki askerlik sonuç getiriyor ama insanlar böyle alışmış sanırım iki güzel tatlı laftansa iki dayağa değişiveriyorlar insanları anlamak zor be

• Öyle valla yani bizzat çok tanık oldum bende buna insanları anlamak zor gerçekten . :

• dayağı adam edemeyiz ya

0|1
    0|0
    • illa şiddet diyorsun yani

• içinde şiddetin olmadığı bir tek insan söylersen şiddete karşı çıkacam bende

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...