Srebrenitsa denince aklınıza ne geliyor?

bugün srebrenitsa katliamının 18. yılı.

srebrenitsa denince, ağıtı okuyan kız çocuğunun sesi kulaklarımda çınlıyor ve katliamda öldürülen genç, yaşlı, bebek, erkek, kadın kim varsa onlar için hiçbir şey yapamamış olmanın verdiği derin üzüntü gözlerimi yaşlarla dolduruyor.evet 1995'te belki bir çoğunuz daha doğmamıştı, belki haberiniz bile yoktur olanlardan.unutulmaması gereken en önemli nokta sırp kasabı Mladic'in katliam için geldiği kasabada şu sözler döküldü ağzından, biz Türklerden intikam almaya geldik.

söyleyecek başka söz yok.bizi affet Srebrenitsa

0|0
47

En İyi Kız Görüşü

• Şükürler olsunkı bu başlık varmış bende neden başlığım kaldırıldı dıye üzülmüştüm Srebrenitsa tarihin kara lekesi fakat inşallah öyle kalmayacak Rabbim elbet bir gün herkesin cezasını vercek bu gün gıdemedım maalesef :( keşke gidip boşnak kardeşlerimize destek olabılseydım... Kımse bır Fatıhayı eksık etmesın ve görmezden gelmesın. Srebrenıtsada katledilen boşnak kardeşlerimizdi ama bundan hepimiz sorumluyuz. Tarıh unutulmamalı unutturulmamalı. 18 yıl sonra 1 günlük ismi konmayın bır bebek defnedıldı bu gün. Ve yanlış hatırlamıyorsam toplu mezarlardan 409 kışi çıkartılıp defnedıldı. #11TemmuzSrebrenicaKatliamınıUnutmaUnutturma

Bize yapılan soykırımı unutursak bunu bir daha yaşamaya mecburuz,size asla intikam peşinden koşun demiyorum ama yapılanları da asla unutmayın! Bilge kral Aliya İzzetbegoviç

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• bizi affetmelerini umalim... üzülmekten başka ne yapabiliyoruz ki. acı yanı da bu. birşeyler yapamamak. ;((

1|0
    0|0
  • katliam Yaralı Bosna bitmeyen hasrtetimiz BOSNA .Ecdad geliyor Osmanlı geliyor akla kılıç kalkanla sırpları biçmek geliyor aklıma...

1|0
    0|0
  • Soyumda boşnaklık olduğu için içim burkuluyo.Sırplara karşı nefretim var zaten daha da artıyo

1|0
    0|0
  • katil şerefsiz sırplar 8 bin müslümanı şehit ettiler .silahsız bir halktı boşnaklar .kadın çoluk çoçuk demeden katlettiler

1|0
    0|0
    • bu yapılanlar sadece müslüman oldukları içindi ve tüm dünya kulaklarını tıkadı.

• aynen.öyle tabi rabbim yardımcıları olsun bir çoık genç kız sıpr piçleirni karnında taşımamk intihar etti .mevlam şehitlklerini kabul etsin olsun 2 günlükl dünya onlar ahirette kazanan oldu diğerleri düşünsün cehennemi saray gbii kıvılcım atan başalrına kaynar suların döküldüğü cehennmei düşünsünler

• kadınlara tecavüz edip, çocukları öldüren sonra kendini kahraman sanan korkaklar, bunu yaparak kendi milletini aşağıladığının farkında değil çünkü o kadar aşağılık ki yaptığı şeylerle gurur duyuyor

1|0
    0|0
  • Sırpları Hala sevmem. .

1|0
    0|0
  • Ama arap değiller di mi bizim araplara üzülmemiz gerekli !?!?!

0|2
    1|0
    • Helal len süper yorum atmışsın. Bu yorumdan sonra cevap yazma utandım valla.. :D

• Keşke yanlış anlamasanız beni ..

• okuduğum gibi anladım kırdıysam özür dilerim

Kızlar Ne Diyor 3

• Yalnızlık geliyor.Öylesine bir yalnızlık ki çığlıklarını kimse duymadı Srebrenitsa'nın.

1|0
    0|0
    • ve küçük kızın sözleri; annem babam neden yoksunuz?bosnam sen benim annemsin.bosnam sana anne diyeceğim.bosna annem srebrenitsa ablam...

• Sırbistan...2.dünya savaşından sonraki en büyük ve en acımasız katliam..

Lanet olsun o günlere

1|0
    0|0
  • Allah Rahmet Eylesin. Mekanları Cennet olsun..

1|0
    0|0
Yükleniyor...