Aileme nasıl davranmalıyım fikirlere ihtiyacım var

merhaba arkadaşlar ben 4 senelik evliyim. bir kızım var birde oğlum olacak inşallah. benim ailem eşimi başından beri hiç sevmedi. kültürlerimiz arasında çok fark var. fakat biz eşimle birbirimizi çok seviyoruz. eşimi devamlı eleştirip arkasından konuştular. babamdan çok korktuğumdan ona açıkça eşimi savunamadım. birde konuşmalardan etkilenip benimde dolduruşa geldiğim zamanlar oldu. zaman içerisinde bu konuşmalar çok ileri gitti. en son babam eşimi karşısına alıp ağzına ne gelirse söyleyip bu zamana kadarki bütün kinini çıkardı. eşim çok saygılı bir insandır ben böyle biri değilim dedi sadece ama lafları hazmedemedi. şimdi eşim ailemin yüzünü görmek istemiyor. ailem ise benim onların tarafında olup eşimi karşıma almamı kavga etmemi gerekirse boşanmamı istiyor. bende eşimi sevdiğimi söyledim. korkaksın hayatın boyunca böyle yaşayacaksın diye beni baskı altına almaya çalışyorlar. en son benimle konuşmama kararı almışlar. ben arayınca telefonda konuşuyorlar ama onlar beni aramıyor. ailemi kaybetmek istemiyorum. ama mutluluğum için onlara nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum. fikirlerinize çok ihtiyacım var lütfen yardım edin..

0|0
8|7

En İyi Erkek Görüşü

• meshep farklılıklarından mı kaynaklanıyor bu durum ? biraz asıl sorunun ne olduğunu açarsanız çözüme daha kolay ilerleyebiliriz

1|0
    0|0
    • birçok sebep var ben iç anadoluluyum. eşimde egeli. eşim çok nazik kibar konuşan annem ve babamda çabuk sinirlenen parlayan insanlar. eşimin ailesi ve çevresi fazla sosyal benim ailemde aşırı içine kapalı. asıl sorun benim çalışıyor olmam ve aileme hiç para vermemiş olmam. ailem biz seni okuttuk elin oğluna para yedirip duruyorsun artık bizede yardım et diye eşimi paragöz olmakla suçluyor. eşim asla çünkü biz evliyiz diyor. daha birçok sebep var sanırım bu en önemlisi

• babam serbest meslek sahibi zor şartlarla belli yerlere gelmiş biri. onunda 2 evi bir arabası biraz arazisi var. ama eşimin kısa sürede zenginleşmesini bunuda benim paramla -yani biz birlikte yapıyoruz ama ona göre benim sayemde adam oldu-yapması canını sıkıyor. biraz sefil olmasını ve gelip yardım dilememizi sonrada ah babacım sen olmasaydık napardık falan dememizi bekliyor. eski kafalar..

• bazı insanlar hiç değişmez biliyor musunuz.babanızda sanırım öyle olucak ama siz yinede iyimser olun.her sizi kırmasında üzmesinde ona gülümserseniz hep bir adım önde olursunuz ve birgün utanır yaptıklarından.nyse umarım iyi olur

Erkekler Ne Diyor 6

• Ailen damatlarını sevmek zorunda değiller istememişler ama sen ,istemişsin evlenmişsin ve 2. torunu da dünyaya gelecek İNSALLAH sağlıklı bahtı açık olur.. .Hal böyle iken seninde kocan ile aranda bir sıkıntı yok iken neden hala damatları ile uğraşırlar anlamadım iş bitmiş evlenmiş kızın mutlu ve 2. torun yolda... Hala damadını sevme ama gelince hoş geldin der fazla sıcak davranmazsın ama kinin niye be adam? (bu laf babana) öyle veya böyle SENİN NAMUS BEKÇİN ve kızının mutluluğu ortada eee...? daha ne istiyon sevmeyeceksen sevme damadını ama kin de gütme be arkadaş... Boşan diyorlar sebep? seni o 2 çocukla 50 yaşında bir adama mı verecekler? neyin kafasını yaşıyor ailen anlamadım? Sen anne-baba d hal hatır sor onlar sormaz küserse kendileri bilir kocana iyi sahip çık emi?

1|0
    0|0
  • Ailenle; ''Benden tercih yapmamı beklemeyin. Eşime de aynısını söyledim, siz olmadan da eşim olmadan da bi' hayat istemiyorum. Sizinle o'nu konuşmak, onunla da sizi konuşmak istemiyorum. Benim için birbirinizi sevin demiyorum ama benimde sizler için bir diğerinizden vazgeçmemi beklemeyin'' gibi bir konuşma yapabilirsin. Biraz cesur ol ve ne istediğini anlat onlara. Sadece sen değil onlarda evlat ve torun kaybedecekler sonuçta.

0|0
    0|0
    • tercih yap demiyoruzki canım kendini savun biz senin iyiliğini istiyoruz diyorlar. bu lafa kıl oluyorum işte...o zaman bu kavga niye?

• Tavsiyeleri için teşekkür et ve gerçekten ailenle eşini, eşinle de aileni konuşma. Barıştırmaya, görüştürmeye kalkma. Sen istediğini onlarda istediğini alsın.

• Emin ol 2 çocuğunla boşanıp baba ocağına gitsen aynı şeyleri sana da yaparlar. Eşinle birbirinizi seviyorsanız ailenide sil gitsin. Bu saatten sonra insana eş lazım.

0|0
    0|0
    • kardeşim örnek olmanız gerekirken saçma sapan şeylerle kadının aklını bulandırmayın.aileni sil ne demek ? sende mi sildin yoksa ? ya da bu kadar kolay mi silebilirsin ?

• Peki sen ne önerirsin? Aynı durum bende de var. Eşimin ailesi beni en başından beri istemiyordu. Hakaret ettiler silahla önümü kestirdiler daha neler neler. Eşimede ayrıl gel dediler. Eşim ailesini sildi. Yapması gereken bu. Kızın yuvasını dağıtmaya çalışıyorlar. Bunu görmüyorsun sanırım.

• eşinin saygısını yitirme senin ailen artık eşin anne baba evlendikten sonra aile değil akraba olmalı...

0|0
    0|0
  • Şartlar Ne Kadar Zor Olur İse Olsun Saygıda Kusur Etme Derim ..

0|0
    0|0
  • öncelikle eşinle mutlumusun

mutluysan ailenin gönlünü zamanla alırsın

mutlu diilsen yandın bence ailen haklı çıkmıştır

0|0
    0|0
    • eşimle çok mutluyum ailem herşeyi yanlış algılayan genelde eleştirmeyi ve dedikodu yapmayı çok seven insanlar. başından beri çok savaştım yanlış olduğunu anlatmak için. ama zamanla yorulsum ve amaaaan deyip duymamaya karar verdim. bu halim onları çok sinirlendirdi. keşke en baştan dinlemeyip o beni eşim hakkında hiçbişey konuşamazsınız deyip silip atsaydım:((

• yok yok kırıcı olmamak lazım

fazlada takılmamak lazım

eşinle mutlusun problem yok

onlarıda üzme kırma

sende kafana takma

Kızlar Ne Diyor 8

• bazen kan bağı olmak demek bu aile bile olsa doğru yaptıkları anlamına gelmez.sen de annesin ve kimse çocuğunun mutlsuzluğunu isteyerek yaşamaz.bu durumda ilk önce kendine ait bir ailen olduğunu unutma.senin sorumluluğunda olan eşin ve çocukların var.

karşına al,bağır ,çağır olmaz zaten onların yaptığı gibi.ama madem sırf bu yüzden seninle görüşmeyeceklerse kendileri bilir.eşin erdemli adammış ki tek laf etmemiş.kırılmakta ,görüşmemekte haklı çünkü o da bir baba .ve her baba gibi,yani senin de baban gibi ailesini korumak ister.ama aradaki mantıkları iyi görmek lazım.kendin için iyi olanı iste.

1|0
    0|0
  • Yahu ortada 2 çocuk bu ne gereksiz bir şey aradan geçmiş 4 yıl ailen sana hiç mi saygı duymuyor ya senin tercihlerinin hiç mi önemi yok aileni tabikide karşına alma ama karşı durmayıda bilmelisin..sen görevini yap ara sor onları her zmn sende bir aile kurdun sonuçta eşin görüşmek istemezse tamam de sen git gör.. Kavga çıkar boşan bu bence olcak iş değil çocuklarına yazık edersiniz

1|0
    0|0
  • Eşin ailene saygı duymalı yapcak bişey yok. Büyükler sonuçta sende arada dengeyi kurmaya çalışmalısın. Ama arada kalan hep sen olucaksın. Aralarını düzeltmeye çalışsan olmaz mı ki ?

0|1
    0|0
  • ailene gerçekten çok şaşırdım, insan kızının mutluluğunu ister, sevdiği kişiyle çocuklarıyla filn, çok üzüldüm gerçekten, ailene üzüldüğünü söyle bence, onu ve çocuklarını sevdiğini eşinle iyi anlaştığını filan anlat, o benim kocam, yuvam, yuvamın dağılmasını nasıl istersiniz de, belki kendilerine gelirler :/

0|0
    0|0
    • saf olduğun için seviyorsun diyorlar. eşim 4 senedir bana rol yapıyormuş insan eşini tanımazmı ya..onlar için benim mutluluğum değil kendi sinirlerinin yatışması daha önemli:((

• cok zor bı durum allah yardımcın olsun ama sole bıse var emın olkı bı sure sonra ailen esıne haksızlık yaptgını anlayacak cnku benim cevremde bole bıse oldu ılk zamanlar senn ailenın yaptıklarnn daha beterını yaptılar ama suanda o kadar ıyılerkı anlatamm sankı kırk yıldır dostlar ıns sende ole olursun

0|0
    0|0
  • Emin ol ki o 2 çocuğunla boşanıp ailenin yanına gitsen, batacaksın onlara. Her istediğini yapamayacaksın, boyundurukları altına alıcaklar seni. Keşke hemen dolduruşa gelmeden önce , kafanda bir ölçüp tartsaydın bu duruumu. Herkes eleştirir ama kimse yardımcı olmaz, olmak istemez. Bana kalsa, eşinle mutlusun, böyle kal gerekirse ailenle arana mesafe koy...

0|0
    0|0
    • çok haklısınız zaten benide bekarken üzmek için ellerinden ne gelirse yaparlardı. evlenince canım kızım senin iyiliğin için yapıyoruz falan diyorlar. şimdi Allah korusun boşansam yine eşim hakkında konuşur bana bir sürü laf söylerler..

• Sen de arama aileni. Yuvayı yıkmaya çabalayan aileden hayır gelmez. Üstelik babanın ne haddine eşine agzına ne gelirse söylüyor ve sen nasıl seven eşsin ki baban o lafları ederken sustun?

Senin ailen eşin, çocukların artık. Ana kucağından düş artık.

0|0
    0|0
    • benden gizli konuşmuş bide kızıma bunları söylersen görürsün diye tehdit etmiş. eşim eve gelince bunları anlattı şimdi onu buldukları yerde boğmak istiyorlar.

• öyle yaptım nasıl söylersin dedim. seni üstüme salmak için uydurmuşş falan diye kızardı bozardı. ama öyle küfürler ediyorki sinirden patlayacak. korkuyorum daha kötü olacak diye. sen zaten bize herşeyi söylüyorsunda ona hiçbişey diyemiyosun diyorlar. eve geliyorum eşim başlıyor babama küfretmeye. bıktım arada kalmaktan..

• Aileni arama bir süre. Bırak görüşmezlerse görüşmesinler senle, dediğim gibi ailenin yapıcı olması lazım. Siz boşanınca sanki senin çocuklara bakacaklar..Sığıntı gibi ilişeceksin yanlarına.

• Seni cok iyi anliyorum cunku aynisini bende yasadim. Ben ailemden uzak durdum ama bizdeki fark ben pes etsemde esim pes etmedi cok cabaladi ve ailemin gonlunu kazandi. Sen esinin yaninda ol,siz mutlu bir ailesiniz. Zamanla ailen bunu kabullenecek mecbur

0|0
    0|0
    • kabulleneceklerini sanmıyorum sanki kıskanıyorlar daha da sinirleniyorlar. ben eşime canım falan diye hitap edince taklidimi yapıp dalga geçiyorlar nasıl bir ana baba anlayamadımki..

Yükleniyor...