Ritüellere,kültlere uyarak dilek tutar mısınız ?

inanır mısınız böyle şeylere.hani insan ister ,dua eder falan

bunu herkes yapar ..

bir de işte bez bağlamak , suya para atmak gibi şekillerde

dilek tutulur.yapar mısınız,inanır mısınız,

yapanlar hakkında ne düşünürsünüz ...konuya dair vesaire :)

link

0|0
42

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Kuyuya cent atarım

0|2
    0|0
  • Yapmadım öyle bişey hiç yapmamda.

0|1
    0|0
  • hıdrallez de dilek tutmakta bunlara giriyor mu ?

bir tek dua hariç onu yaparım

0|1
    0|0
    • değil mi ama hiç kutlamıyoruz.eski adetler de yok.hıdırellez de pek bir ayin tarzı bişey yok sanki ya

öyle değil mi.ateşler demirler vs.sonra dua tarzında bişeyler istenir..gerçi kimisi bezler falan bağlar ama bilemedim şimdi.nerde yaşıyosun sen ?

• trakyalıyım. ateşten atlanır ama o da her yerde merkezde olmuyor tabi.dileği gül ağacının dibine gömeriz,yada sahile çizeriz kumsala denizde siler onu

Erkekler Ne Diyor 2

• Ufaktım..

Mahallede bir cami vardı.

İçinde de bir havuz.

Arasıra gider, bakkaldan aldığım çikolatalardan artan demir para üstlerini buraya atar ve o zamanki aklımla, dünyanın ve hayatımın daha iyi olması için genel-geçer basit dilekler dilerdim. Hatta bir bmw bile dilemişliğim vardı.. (oldu da bir zaman sonra, neyse konu bu değil)

Mahallede, .iç İrfan dediğimiz, her daim ağzı yüzü ve dizleri yara-bere içinde bir çocuk vardı. Ara sıra takılırdık da, hiç sevmezdim kendisini. Bir kere kafasından tutup apartman kapısına vurmuştum da neyse, konu bu da değil..

Bunlar bir gün, üç kişi olarak bir şeyler çeviriyorlar, belli..

Yanaşıyorum hemen ben de n'oluyo diye..

Meğerse amcamlar, her hafta sonu o benim en naif, en samimi ve en berrak dileklerim ve temennilerimle bozuk paralarımı attığım havuza gidip ''hasılatı'' topluyorlarmış..

Lan, ben de diyorum bunlar nasıl paso her gün başka naylon top buluyorlar.

Sonra işte, tuttum bir daha vurdum kafasını apartmanın kapısına.

Cam kırıldı, kafası geçti içeri..

O günde beridir işim olmaz..

0|0
    0|0
  • Bunlar hep hurafe ..

0|0
    0|0
Yükleniyor...