Artık insanlar neden gülmüyor ve gülümsemiyor?

eskiden herkes neşe içinde herkes güler yüzlüydü ve tanısın tanımasn hep selamlaşırdı şimdi bakıyorsun insanlar birbirinden kaçar gibi hatta heran kavga edecek gibi neden acaba

sizce insanlık öldümü ?

Güncellemeler:
teknolaji hayatı ve insanları birbirinden hatta insanlığın gerçeğinden ve nasl yaşamamz gerektiğini unutturdu malesef eskiden mahalleler şen şakrak grgır şamata geçerdi günler ama şimdi teksastan farkı yok bence
bizler bunu tekrar hayatımıza neden almyoruz şöyle bir düşünmek gerek hepimizin yaptğ tekşey bence face.msn.chat.oyunlar insanlk namna gerçek birşeyler katanımız Şikayet Et

varnı acaba
illa bunlar bölmek değilki amaç insanlık bölünmesin

0|0
28|21

En İyi Kız Görüşü

• Ben kendime ve çevreme gülümsüyorum. İçimden geliyor, tutamıyorum, koyuveriyorum gidiyor. Neden biliyor musun?Çünkü gülümsemek bulaşıcı bir hastalık gibidir. İnsandan insana yayılır ve maalesef günümüz toplumu gülümseme hastalığını öldürmek için aşılar ürettiğinden bugün gülümseyen insan sayısı git gide azalmaktadır.

0|0
    0|0
    • bunun sebebi belkide bizleriz herkese önyargyla bakıp kimin iyi kimin kötü olduğunu anlamadan herkese aynı bakmaktan kaynaklanyor bence

• bizler bunu tekrar hayatımıza neden almyoruz şöyle bir düşünmek gerek hepimizin yaptğ tekşey bence face.msn.chat.oyunlar insanlk namna gerçek birşeyler katanımız varnı acaba

• Kendi adıma ne face ne de Msn düşkünü olduğum için bir şey diyemem. Zaten internet başında uzun zaman geçiren biri değilim. İnsanlar kendi yalnızlıklarına da alıştırıldılar bir bakıma kültür endüstrisi ile.

Kızlar Ne Diyor 27

• Ben tanımadıklarıma bile gözümün içine çok sıcak bakarsa selam veririm... Aynı zamanda bu "Bir durum mu vardı?" anlamına gelir ya da "Tanışıyor muyuz?" eğer o da selam verdikten sonra bana "Tanışıyor muyuz?" şeklinde bakarsa, bir yabancı olduğunu anlarım yola devam ederim ;) Bazen öyle anlar oluyor kırk kat yabancı sana öyle sevimli bakıyor ki daha önceden tanıyormuş gibi hissediyosun... İnsanlık tam ölmedi ama yarıyarıya öldü...

0|0
    0|0
  • insanlar yorgun, gergin ve güvensiz. çünkü artık yaşam koşulları çok zor. birçokları iş ortamlarında arkadaş ortamlarında aile hayatında sürekli kazık yemiş, itilmiş, dışlanmış ya da aptal yerine konulmuşlar.. ama hala var güldüğünde gözlerinin de içi gülen insanlar. sabahları işe ya da okula giderken yere izmarit atmak yerine kaldırımları süpüren temizlik görevlisine bir kolay gelsin diyen, çarpıştığında yavaş olsana be diye sinirlenmek yerine afedersiniz diyen insanlar var hala. teşekkür etmeyi bilenler de var, gülümsemeyi bilenler de. çok zor değil onlardan olmak.

0|0
    0|0
  • sanırım öldü herşey sanal oldu zamanı öldüren çok fazla bileşen var tv internet vs insanların biraraya gelme nedenleri kalmadı hayatını dolduran çok fazla şey var herkesin ve gitgide asosyal oluyorlar eskiden ne tv ne net insanlar oturur misafirliğe gider sohbet eder komşuluk ilişkilerini sağlam tutardı artık teknoloji ve yaşam şartlarıyla beraber insanlar birbirinden ve insanlıktan uzaklaştı

0|0
    0|0
  • Çünkü bu hayat insanları yoruyor. Mutlu degiller.. yalandan gülmek yerine gülmemeyi tercih ediyorlar. Haklılar.

0|0
    0|0
  • evet geçende başıma gelen bir örnek... tanımadığımıza yolda selam vermek şu zamanlarda sövmek gibi kaçınılası bir durum haline geldi.haklı nedenlerimiz de var tabi. dengesiz insan çok zararlı çıkarsın. kadının biri bana uzzzzuuuuuuun uzuuuuuun baktı bende gülümseyerek selam verdim... tövbe tövbe dedi gitti. ama ama diye baktım arkasından.. küçük yerlerde çok güzel bir şeydir bu selamlama ama yitirdik eskisi gibi değil. velhasıl gülerim güleni de pek severim.

0|0
    0|0
  • Bence etkisiyle çok farklı degil. Biz milletçe çok fazla gulumseyemiyoruz sanırım...var elbet birçok sebep buna...ama gülmek, gülümsemek, tanımasan bile yanından geçerken selam vermek bunlar guzel ve insani seyler...

0|0
    0|0
  • artık kimse kimseye güvenmiyor. bende soğudum artık ihanetler iki yüzlülükler yüzünden.. ister istemez insanı soğutuyolar

0|0
    0|0
  • Hayat şartları insana stresten başka birşey vermiyor.İnsanlar kendi çıkarlarını düşünmekten başka birşey düşünemez oldular.

Ölmedi ama ölüyor.Az kaldı

0|0
    0|1
  • o somurtkan insanlar yalnız insanlar bence.Aileden uzak ,akrabadan uzak,kankidenuzak sevdiği olmayan insanlar.Sıcak,yardımsever olanlara bak ailesi vardır ya da akrabalarıyla birliktedir olmadı kendi ailesini kurmuştur , sevdiği insanı bulmuştur. Paylaştıkça artıyor bazı şeyler . Ot gibi yaşayan insan gülücüğü nerden aldı ki sana versin.Agresifliğide bu yüzden ama kendi bile bilmiyor.

0|0
    0|0
  • Sanki eskiden herkes gülerek, el ele, şarkı söyleyerek dişarıda dolaşırdı

1|0
    1|0
  • o kadar güzel gülümsüyor ki,bi kez gülümsedi ve zaman durdu

0|0
    1|0
  • Kendi adım konuşmam gerekirse mümkün olduğu kadar güleryüzlü olmaya çalışıyorum zorlama değil mutlu oluyorum yani.ama yaşımdan mıdır bilmiyorum ben öyle tanısın tanımasın selam verilen döneme yetişemedim.

0|0
    0|0
  • insanlık öldü mü diye soru mu olur yapma gözünü seveyim.

0|0
    0|0
    • neden olamazmı herkes robotlaştı bence iş ev okul ev bir ksm yada çoğunluk bu şekilde sence hala yaşıyormudur insanlk

• Bu soruyu sorduğuna göre İstanbul'da yaşıyorsun.

0|0
    0|0
    • aynen istanbulda yaşamak başka ama eski istanbul kalmadı

• Yüzü gülmeyen insanlar maalesef buraya özgü.. Daha küçük şehirlere gittiğinde durum farklı. Buraya ilk geldiğimde neden gülmüyor bu insanlar diye sorguluyordum. Bir süre sonra bende onlardan biri oldum. Böyle karmaşanın, koşuşturmacanın, binbir dolap insanların, kalabalığın vs bi takım bi sürü şeylerin daha olduğu bi şehirde gülebilmek çok da kolay değilmiş ne yazık ki zamanla anladım.

• çünkü mutlu değiliz amacımız yok çoğumuz 8le 20yıl arası süren bir eğitim görüyoruz ama amçsızca boş. öğrenmek için değil merak edildiği için değil boş bir uğraş sonucunda mutsuz olup çevremizdekileride mutsuz ediyoruz

0|0
    0|0
  • çoğu insan birbirinden kuşkulanıyor cünkü.nedenı teknoloji,teknolojiyle birlikte yapacagımız seylerin çoğalması ve bu teknoloji lanetinin çoğunlukla kötü seyleri becermesi.sonuç:kuşku

0|0
    0|0
  • hayat şartları git gide zorlaşıyor ondan olabilir mi?

0|0
    0|0
  • öldü öldü diye öldürceksiniz ya.hayır hala insanlar gülebilior başkalarının acılarına üzülebilior yardım edebilior niye bu karamsarlık anlamıorum

0|0
    0|0
    • eğer sen bu şekilde davrana biliyorsan ne mutlu sana üzüntü olayı değil yardım olayıda degil farklı bir konu anlatmak istediğim sen işe ve ya okula giderken tek başınayken etrafa korkulu gözlerle bakmıyormusun hiç insanlar sana nasl baktığın hiç fark etmedin galiba

• insanlık kısmen öldü nedeni de teknloji içe kapanıklık herkes karşıdakinden farklı kötü beklenti içinde

0|0
    0|0
  • ölmedi ama ölmek üzere.. eskisi gibi mutlu değil kimse herkes dertli

0|0
    0|0
    • herkers birbiriyle paylaşsa derdi kederi belki daha güzel olur içimize attıkça hayyattan soğuyoruz

• amma güncelledin ya.

0|0
    0|0
  • artk soruyu güncellemesen diorum...

0|0
    0|0
    • :)) konu hoşunuza gitmedi galiba

• son defa tekrar böleyim belki sizlerde etrafa katkda bulunmak için hatta düşünmek için birazcık zaman kalabilir bu arada

• :) cidden böldüğünüzü düşünüosunuz.neyse tamam öyle yaparım.

• çıkar ilişkileri çok gelişti ve herkeste bunun farkında bundan kaynaklanıyo

0|0
    0|0
  • ben sürekli gülümseyen biriyim vallaha :):)

0|0
    0|0
  • Ben gülüyorum hemde çokca :)

0|0
    0|0
  • ben gayet gülen ve gülümseten biri olduğumu düşünüyorum :D

0|0
    0|0
    • senin fotoğrafç olmakdan kaynaklanyor güzülümseyin gülümseyin sizlerde gülümseyin değişinizden sizde başlamştrsınız ama hep böyle geçşin gülerek ömrünüz

• :D inşallah .:D

• insanlık diye eli cebinde gezen, tonton, devasa bişey var o öldü sanıyo herkes. yok öyle bişey.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Yahu, Yüz küsür general ve üst rütbeli subay içerde, hiçbir suçu olmadığı halde, "kuvvetli suç şüphesi" gibi uydurma bir gerekçe ile yatıyor. Hapisaneler garnizon gibi. Bu manzara anca yabancı bir devlet tarafından işgal edilen memleketlerde olur...

PKK lar otobüsler üzerinde zafer işareti yapıp halay çekiyor.

Bazı o.ç. ları APO yu paşa yapalım diyor. Bunu diyen şerefsizi, başka o.ç. ları yüksek makamlara atıyor...

HSYK ya kendi cemaatçilerini atayanlar, genel kurmay başkanının "yetkisi olmayan mahkeme tarafından" tutuklanmasına bağımsız yargı, kimse kanutlanmadan suçlu değildir gibi şeyler geveliyor... Millete yıllardır habire "aha darbe oldu, yok darbe geliyor, valla darbe olacak ha" diye yalan söyleniyor. Gık çıkartan gazeteciler içeri atılıyor.

Bu arada ülke soyuluyor. Nereden geldiği belli olmayan para ile başbakanın ailesi kuyumcu zincirleri, hastane zincirleri, gemicikler yapıyor. Yandaşlar yükseliyor, doğruyu savunanlar eziliyor...

Sen de kalkıp "ya insanlık öldümü" falan diyorsun... Ölmeseydi bu şerefsizler bu kadar ileri gidebilir miydi?

0|1
    0|0
  • ölmedi ama can çekişiyor..

herkes patlamaya hazır kimseye bişey denmiyor artık..

0|0
    0|0
  • İnsanlık yaşıyor , önemli olan siz onu ne kadar yaşıyor ve yaşatıyorsunuz .

0|0
    0|0
  • Insanlık, kredi kartlarının müthiş taksit avantajları, buna bağlı herkesin herseyi elde edebildiği, tüketemeyenin sinir krizleri geçirdiği, dizilerdeki yaşamın gerçek sanıldiğı, herkesin borç batağı içinde olup icralarla uğraşmadığı, çalışmanın bir is yerinde yalnızca sabahtan akşama kadar oturulmadığı dönemlerde vardı. Sen ya hala hazır olanı yemektesin ya da 1800'lerde donduruldun bugün buzun çözüldü.

0|0
    0|0
  • Gülselerde sahte gülüyorlar.

0|1
    0|0
  • Gülüyoruz, neşeliyiz. Gayet iyi yani burada. Gel bize katıl :)

0|0
    0|0
  • İnsanlık değilde artık herkes kendi derdin de ve dertleri gerçekten cok büyük 600 tl ile bi aileyi gecindiriyo olsan bence sende cıldıracak kadar gergin olurdun.

0|0
    0|0
  • maya uygarlığı haklı ise bırak ne halleri varsa görsünler somurtsunlar bakalım fiziken insan görünümlü yürüyen zombiler çoğaldı çünkü..

0|0
    0|0
  • Mutluluğu yakalayamadıkları için

0|0
    0|0
  • insanlar ölmedide herkes yasam mücadelesi veriyor herkes isinde gücünde yasam zorlasiyor e sonucu herkes kendi derdine düsüyor malesef böyle gardas

0|0
    0|0
  • insanlık ölmedi sadece insanalr yorgun

bilinmezlik stres hayat pahalılıgı soru işaretleri

eskiden daha bir kenetlendigimiz için güçlüydük

şimdi baglarımız biz kopardık yada zayıflattık

0|0
    0|0
    • bunu bu duruma gelmesinin sebebleri bizleriz bir toplum olarak

• cok haklısın kardeşim

• ee bu şekilde birbirimize destek olup ve bu düşünceleri yaşata bilirsek eğer gelecekte insanlk tekrar hayata döner ama aşılamak herkes bir arkadaşna aşılasa bunu nasıl bir güzellik olacağını düşünmesi bile insanı mutlu edeiyor

• kesinlikle insanlık öldü bitti ne saygı kaldı nede sevgi

0|0
    0|0
  • beslenmeden tutun diğerlerine kadar her şey yapay oldu. bu da insan mimiklerinde değişikliğe sebep oldu.

0|0
    0|0
  • Hayat koşulları daha ağır... Bu yüzden büyük şehirlerde insanlar daha bir septik, daha bir huzursuz. Çok yer gezdim. Gördüğüm küçük kasabaların neredeyse tamamında insanlar daha sıcak ve daha yakın..

0|0
    0|0
  • para insanlığı aldı götürdü

0|1
    0|0
  • insanlar çok yoruldu. herkez mutsuz ve depresyonda.

0|1
    0|0
  • fazla metrobüse binme etkileniyorsun?

0|0
    0|0
    • dpresyona soktun alemi doktora git güncelleme hastası olmuşsun sen receteyi bana getir veya bura paylaş

• ekanamiiii

0|0
    0|0
  • Bu aralar gülesim yok.

0|0
    0|0
  • insanlik olmedi, cevreler degisti :) benim cevremdekiler hala guluyor ornegin.

0|0
    0|0
  • Yarısından fazla açlık sınırının altında yaşayan bir ülkeden ne bekliyorsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...