Sokaktaki dostlarımıza birer kap sularımızı hazırladık mı bakalım?

Havalar malum cok sıcak ve sokaktaki hayvanlar cok susamış vaziyetteler.

Biz sahurda bir damaca su içtiğimiz halde bile şu sıcaklarda susuyoruz dilimiz damağımıza yapışıyo arkadaşlar.Ya dışardaki garipler napsın ağızları var dilleri yok.. Hepimiz kapımızın önüne birer kap koyalım,camın önüne arada yem falan atalım hayvanlar sulansın yemlensin sevaptır..

Evet hepimizin kapları kapımızın önünde hazırmı?

Güncellemeler:
nasıl susamıS yaw suna bakın :/

link

0|0
11|12

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 10

Erkekler Ne Diyor 12

• Ve unutmayalım arkadaslar Allah hayvanların rızıklarını bızım uzerımızden vermıstır. Biraz daha dıkkat etmek gerekli.

1|2
    0|1
    • aynen öyle cok doğru hayvanlara merhamet etmek lazım

• sonucta can ya sen ona bir sey yapmadıkca o sana bır sey yapmıyor nerdeyse bu bazı ınsalarda bıle olmayan bir ozellık.

• +5

eski zamanlarda biri, bir kul ruhunu teslim eder. hesabı görülmektedir, öyle bir ince hesap çıkar ki, ufak farkla adam cehenneme gidecek. Allah sorar, tek bir şey daha yok mu,hasenat olarak? seni cennete koyabilmek için bir şey daha?

Adam der ki, günün birinde, çok susamış bir şekilde, bir kuyuya rast geldim. inip kana kana su içtim. kuyudan binbir güçlükle çıktım. aktım ki bir köpeğin, susuzluktan dili damağına yapışmış.o haline dayanamayıp tekrar kuyuya indim. ayakkabıma su doldurup, o hayvana verdim..

ve adam kurtulur..

1|1
    0|0
  • Ne güzel hassasiyet Ramazan iklimi bize neleri hatırlatıyor hayvanları düşünüyoruz. Bunun yanında yine sokağımızda veya alt sokağımızda veyahut da mahallemizin muhitine bile yanaşamayacak derecede sefil halde olan çevremizde göremediğimiz insanları bir lokma ekmek uman insanları da düşündürür Ramazan insana. Sonra etrafımızda boş yere birilerinin egosu yüzünden savaşta sebepsiz yere katledilen masumları da hatırlatır Ramazan vedahi hatırlatmalı da hatırlamalıyız da, değil mi?

0|1
    0|0
    • aynen tabıkı farkır fukarayı zor durumda olan kardeslerımızde gormek elımızden geldıgınce ıncıtmeden yardım etmek lazım

• elbette sokağımızın ve sahilde belli başlı yerlerde kap var düzenli olarak bakarım bu arada arkadaşlar o kapların içine irice taş koyun kaplar devrilebiliyor

0|1
    0|0
  • geçen gün otogarda tam otobüse binecekken orada çok susamış bir köpek gördüm, çeşmeden içirmeye çalıştım ama pek yanaşmadı ben de otobüs gelince otobüsteki sulardan 2 tane alıp verdimaçtım ağzını çok azını içti ama olsun yine de işini görmüştür herhalde

0|1
    0|0
  • her sabah balkona kumrular geliyor zaten 2 tane kumruda yuva yapmışlar balkonun köşsesine balkonun ortasında ekmek parçalayıp atıyorum ve su katıyorum valla sırf onlar rahatsız olmasınlar diye akşamları balkonda oturmuıyorum yumurtaları yumurtlamıslar yumurtalardan yavrular çıkana kadar böyle yani :D

0|1
    0|0
    • ne guzel bırak elleme kardesım onlar bereket ıste evın berekeetı urkmesınler arada yem su ver yeter ürkerler kacarlar balkonda kapı acarken falan

• girsinler benim hoşuma gidiyor balkonun olduğu yer mutfakdır mutfağın yerleri seramik oldugundan içeriye girdiklerini ta salondan duyuyorum pıt pıt pıt diye ses çıkıyor :))

• 0|1
    0|0
  • Hemen aşağıda koca bir kap var. su dolu. geçen koymuştuk. ha bire geliyor güvrcinler.

0|1
    0|0
  • O benim görevim.

0|1
    0|0
  • Dükkanın önündeki ve evimin önündeki suyu her gün tazelerim.

0|1
    0|0
  • Haklısın esmercim,

Biz de geçen annemle gittik kuş yemledik Ulus/Heykel'de..

0|1
    0|0
  • YA BIRAK GEÇEN KEDİNİN BİRİNİN YANINA YANAŞTIM BENDE SUSAMIŞTIM İKİ YUDUMDA BEN ALIYIM DEDİM BENDE İNSANIM RAHATINI BOZMADAN Bİ YUDUM ALDIM Bİ CIRMAKLADI , NANKÖR BUNLAR NANKÖR!

0|0
    0|0
Yükleniyor...