Aile yapısı uyuşmayan sevgili ile devam edilir mi bu yola ?

Şimdi birini seviyosun sana bir yanları çekici geliyor yani(sevgilin),ama düşününüyosunki sen ondan daha iyilerini bulabilecek birisin sonra onun aile yapısı seninkiyle uyuşmuyor(2 sene sonra evlilik düşünülüyor),seni istediğin hayat standartlarında yaşatamayacak(biraz geri düşüncede ) sen şimdi ne yaparsın?onunla evliliği düşünür müsün yoksa şimdilik sevgili olarak devam edip nasıl olsa bana göre değilse evlenmem ayrılırım diye mi düşünürsün?Ne yaparsın ?

0|0
11|5

En İyi Kız Görüşü

• Sana birşey diyim mı? Aile yapısı olmayınca olmuyor. Çünkü sana normal gelen birşeyi ailesi hoşgörmez . Sevgilinde ona göre yetiştiği için tartışma çıkar. Yani ailesi uymuyorsa oda. Uymaz çünkü aile yetiştiriyor öyle öğreniyor. Şahsen yaşadım bu durumu. Çok sevmeme rağmen...

0|1
    0|0
    • çok mu acele ediyorum dersin.çünkü sevdiğim çıktığım kişiyle hemen evleneceğim gibi düşünüyorum..sence o bana uygun değilse zaten ayrılır mıyız yani daha 2 aydır çkıyrz bz

• Hayır dedim. Çok seviyordum anlatamam yani. Ayrıldım. Sonra tamam falan dedi. Ama bu defa başka şekilde baskı yapıyordu. Namaz kıl. Aileme en azından namaz kılıyor diyim falan. Bitti en sonunda. Bitirdik. Hatta ayrılınca bile konuşuyorduk. Bana kapalı kişileri övüp duruyordu. Diyorum ya sadece ailesini tani. Evlenince ailesiyle de evlenmiş olacaksın.

• çok yanlış bir insanı seviyorsan her haliyle seveceksin baskı olmazzzzz

Erkekler Ne Diyor 5

• eğer aileler uyuşmuyor ise ilerde aranızda sorunlar çıkabilir

çünkü sen özgür bir ailede büyümüşsündür

sevgilin daha dar görüşlü bir ailede

insan ne kadar kendini geliştirirse geliştirsin yineden ailesinden

bi iz taşıyacaktır

bu iz daha sonra büyük anlaşmazlıklara dönüşebilir

0|0
    0|0
  • aile yapıları ve uyum çok önemli arkadaşım...

bu arkadaş kaç yaşında ne iş yapıyor ?

0|0
    0|0
  • düşündüm ve evlendim

0|0
    0|0
  • bunları düşünüyorsan zaten bitmiş

0|0
    0|0
  • iki sevgilinin arasına bu düşüncelerin girdiği bir aşka lanet olsun

0|0
    0|0
    • bunlar tek taraflı düşünülüyor yani bendeki düşünce sadece söylenmemiş şeyler...

• sen sevdiğin insanla mutluluğunu düşün.aileler kaynaşamazmış falan hikaye.onlar değil siz evleneceksiniz.daha iyisini bulurum düşüncende çok yanlış seven insan için bundan daha büyük hakater olabilirmi sence.çocuk bunu duyarsa dünya güzeli olsan yanında durmaz.anladığım kadarıyla bu gereksiz şeylerin dışında mutlu bir birlikteliğin var.kendinide çocuğuda böyle şeyler için üzme

• teşkr ya zamana bırakayım düşünmeyeyim ki mutlu olayım.

Kızlar Ne Diyor 10

• kesinlikle evlenme derim benim bir tanıdığım da böyle düşünüyordu evlenme dedik ama 3 emek verdim ben boşa mı gitsin dedi evlendi bir 3 yılı daha boşa gitti boşandı şimdi keşki 3 sene öncesine dönebilsem diyo hiçbişi için geç değil dedik daha genç şuan hayatını yaşıyor kız :)

0|0
    0|0
    • ama şuan sevgiliyiz önümüzde daha uzun yıllar var üstelik yeni çıkmaya başladık.O evlilik hayalleri kuruyor bende sevdiğim için onunla aynı hayali kuruyorum.Ama ileride belki anlaşamayız ayrılırız diye düşündüğümden şimdilik birşey demiyorum çünkü ayrılmak istemiyorum seviyorum.

• evlenmeden önce çok iyi düşün derim gerçekten çok iyi düşün.

• Göz göre göre kendini ateşe atmak birde olmayacağını bildiğin halde ümit vermek ahmaklık olur kendince haklıyken haksız duruma düşürme. Çocuğa'da yazıktır ümit verme bunun olmayacağını söylemen gerek oyalama en azından bırak o da mutlu olsun.

0|0
    0|0
  • Ben yaşadım bu durumu. Ve anladım ki aileler uyuşmayınca ne kadar sevgi aşk olursa olsun YÜRÜMÜYOR. Evlenilsede evlilikte mutluluk olmuyor AİLİLER herşeyden önemli.

0|0
    0|0
  • Aile yapısı da önemli ama.Başka sorun yoksa.Eksi yönler ya da istemediğin şeyler devam edebilirsin.Gerçekten seviyosan tabi.

0|0
    0|0
  • seviyosam evlenirim aile hayat bizden sonra .

1|0
    0|0
    • ben çok seviyorum ama şimdi uzaktayız görüşemiyoruz ne zamandır belki ondan mı benim ona olan sevgimden şüpheliyim

• zamana bırakayım bişey demiyeyim yoksa ben bu anı yaşayamıyorum düşünmekten mutlu olamıyorum

• ama onu kendine daha bağlıycaksın seninle ilgili hayaller kuracak kendi mutluluğun için baskasının mutluluğunu elinden alma sen gün gelip ondan ayrıldığında o yıkılacak sen baskasıyla mutlu olurken onun dünyası yıkılacak alma ahını yazık günahtır yapma istemiyosan söyle

• Edilmez..

Sen görmeyeceksin belki ama ebeveynlerin sürekli sorun çıkartacaklardır bu durumda huzur ortamı sağlanmaz, evliliğin yıpranır, sen yıpranırsın, sevgin yıpranır..

Akabinde gelsin pişmanlıklar, tartışmalar..

Can sıkar...

0|0
    0|0
    • Peki şimdilik sevgili olarak kalınsa bir sorun olur mu evliliği düşünmeden?

• O size kalmış sayın soran..

Fikrimce olmamalı, alışırsınız daha kötü..

• Ailelerle görüşmezsiniz olur biter:)

0|0
    0|0
  • koşarak uzaklaşırdım.

0|0
    0|0
  • Benzer olay benım basımda vardı bır bucuk yıllık ılıskımı aıle yapılarımız farklı standartlarımız farklı dıye bıtırdım ıkı hafta once. bıtırmeye karar verdıysen kısa zamanda bıtır. ılerıde cok daha fazla uzuluyosun cunku..

0|0
    0|0
  • maddi yönden mi? nasil geri kafali yani? senin ailenle onun ailesi arasindaki fark tam olarak ne?

0|0
    0|0
    • O ailesinin yanında kalmak istiyor biraz köy yaşantıları var benim ailemde benim avrupalara gidip çalışmamı İstanbul gibi büyük şehirlerde şirketlerde çalışmamı düşlüyor.şimdi ben ailemi hayal kırıklığına uğratmış olacam ve sanki sevgilimi bıraksam ondan başkasını bulamayacağım gibime geliyor seviyorum heves mi bilmiyorum

• öyleyse bence yapamzsin... ailesi iyi hos ama sürekli onun ailesiyle kalirsan mutlaka kavgalar cikar... su an nerde kaliyorsunuz? köyde mi? bence oku sonra is hayatina atil yani bence degmez mutlaka bulursun hatta daha iyisini bulursun... bence senin anlattigina göre seni ezer de ileride... eger herseyi göze alabiliyorsan devam et yoksa biran önce bitir ikiniz de üzülmeyin

Yükleniyor...