Para biriktirmenin iyi para kazanmanın sırları neler?

İnsanın para kazanmasının ve elinde tutmasının tamamen kafa yapısıyla alakalı olduğunu düşünüyorum örneğin haydan gelen huya gider mantığı.Sizce gelir yükseltmek ve tutumlu olbilmek için yapılması gerkenler neler?

0|0
4|24

En İyi Erkek Görüşü

• Biriktirmek tutumlu olmak ve korumayı bilmekle alakalı. Kazanmak ile belli zaten kafayı çalıştırman, iyi eğitimli olmak ya da sıkı çalışman gerekir.

1|0
    0|0
    • seni ekledim para biriktirme konusunda yardıma ihtiyacm var :D:D

• Yardımcı olmaya çalışırım, ancak ne olursa olsun iş sende bitiyor :)

Erkekler Ne Diyor 23

• az yemek. ve sanırım çok yurumek.

1|0
    0|0
  • Ben biriktiremem harcama yaparım diye araba aldım, taksidi de az kaldı yani bir nevi para biriktirmiş oldum ama bir o kadar da gideri oldu (benzini, vergisi, bakımı vs..) Birikim yapamam diyorsan sonrasında paraya çevirebileceğin bir şey alabilirsin.

İyi para kazanmanın yolu da kendini geliştirip iyi işlerde çalışman.

Tabi birde bunların manevi yönü var ki son noktası odur. Allah'ın sana nasip ettiğinden az ya da çok rızka sahip olamazsın.

2|0
    0|0
  • haydan gelen huya gitmez sen götürür verirsen o zaman olur o iş gelir yükseltmek için yapacağın tek şey daha çok çalışmak bişeyler sahip olmak için maddi gücün yetmezken illaki benim olsun diye yırtınmaman zamanını beklemen lazım gereksiz harcamam yapmaman lazım mesela elinde bir ıphone 4 ün vardır 5 çıkmış diye gidip koşa koşa almamalısın ihtiyacın olan şeye para harcamalısın bunun gibi daha bir ürü örnek var

1|0
    0|0
  • ayda 52 bin dolar alsaydım ampadan biriktirirdim belkide

1|0
    0|0
  • para kuş gibidir fazla sıkarsan ölür rahat bırakırsan uçar gider ...yastık altı etmeyeceksin küçük yatırımlar paranın değerini korurken bir miktarda arttırabilir bankaların fonları gibi ...parayı bağlayacaksın bir yere altın dolar vs.vs ama son dönem istikrarsız bunlar da sen en iisi vadeliye at gitsin bu anlattıklarım mevcut paranı korumak için kazanmak konusuna gelirsek o tamamen senin becerin ve potansiyeline bağlı :-)

1|0
    0|0
  • İyi para kazanmak için Önce işinin iyi olması gerekiyor. Tutumlu olmak insanın kendi elinde mizaçına bağlı kimisi sosyallikten tamamen uzak olur kimisi ise yaşantısı boyunca bunun içindedir. Uzak olan para biriktirebilir. O yüzden sen para biriktiridiğin sürece uzak dur sosyal yaşantıdan

1|0
    0|0
  • fazla paranın da ayrı stresi vardır

en iyisi böle ne az ne de çok yönden stres yapmıcak bir mebla, yicen rahat rahat ohh sülalem raat diip

1|0
    0|0
  • Aylar sana harbiden insana yararlı bir soru paylaşıldığını gördüm sevindim :) Soruya gelirsek hiç biriktirecek veya gelr yükseltecek kadar param olmadı. Olacak gibide durmuyo ama mutluyum len :)

2|0
    0|0
  • Aslında sadece paranı nereye yatıracağını ve ne zaman bozduracağını bilmelisin yani borsacılar mesela geleceği görmek gibi bir yetenekleri var adamlar hangi paranın ya da hangi hisse senedinin ne zaman düşeceğini ne zaman yükseleceğini biliyorlar resmen yerin de olsam paramı Dolar ya da Euro'ya yatırırdım senin para biriktirmekte ki amacın neyse ona göre paranı yatıracağın ideal bir seçim yapmalısını ki dövizci abiler sana yardım ederler.

1|0
    0|0
  • kişilik meselesi. ben mesela tutumlu bir insanım

ama kimi insan eline para geçer geçmez harcar. hatta bu özelliği ile övünen bile var. ilginç

1|0
    0|0
    • bnde cok harcyorum bu bırakıln bişey dimi bence tutumluluk çok güzel bişey :D

• can çıkar huy çıkmaz derler :)

tutumluluk iyidir, 1 sene işsiz gezdim, hep cepten yedim, ama nereye istesem harcadım çalısırken tutumlu oldugum için

• Kazandığın parayı bozuk paraya dönüştür mümkün olduğunca ve büyük bir kumbara içinde biriktir iyi para kazanmanın yolunu bende bilmiyorum bilsem çok iyi olurdu :D

1|0
    0|0
    • bazen ruyalarım yol gösterio bunu ruyamda görmüştüm odamda bisürü kumbara vardı :)

• :D bozuk para biriktirmek benim en büyük hobim banknotlarla sakız gibi ucuz şeyler alıyorum bozuk paraya dönüştürmek için çok param olunca kahvelere gidiyorum para bütünlemeye :D

• walla benim para daha cok ickiye gidiyor. ha alkolikmiyim degil ama hafta sonu cok para harciyorum. o yuzden ben sahsim adina sana tavsoiyem eglence bazen luks olabiliyo. o yuzden azaltmak lazim:)

1|0
    0|0
  • Bu Devirde Birikmez ..

1|0
    0|0
  • tam yerine sordun bu sitedekiler parayı bulsa burada ne işi var :D

2|0
    0|0
  • ihtiyaç dışında gereksiz harcama yapmamak.

0|0
    0|0
  • Öncelikle nelere ihtiyacın var ve elinde ne kadar paran var bunu bilmen gerekir. Kısacası öncelik sırası diyelim. Haydan gelse bile sen bunu huya götürmeyeceksin. Cebinde fazla olarak duran parayı banka hesabına yatıracaksın. Onu alayım, bunu alayım dersen de paran çabuk biter.

Yalnız bu aralar altın çok zarara uğrattı :)

0|0
    0|0
  • forex piyasasıdır

1|0
    0|0
    • nasıl bişey tam olarak güvenilrirmi?

• piyasadan dolar alıp satıyosun ya döviz bürosundan bunu sanalda yapıyosun bir nevi tera fx .com a bak biraz daha aklına yatar. 2000 dolara günlük 35-40 dolar getiri sağladım . tabi önce eğitimini aldım . sizin de illa eğitimini almanıza gerek yok sizin yerinizi bunu yapanlar olacaktır.herhangi bir riski kesinlike yok.dilerseniz kazanç tablomu size mail atabilirim.

• ustune basına ole zırt pırtbısıler almıcan abur cubur almıam ne bulursan onu yıcen

1|0
    0|0
  • ihtiyaçlarını minimize etmelisin. mesela işini görecek kadarını almalısın fazlasına kaçmadan. böyle böyle birikir benim yapamadığım bişey yapabilirsen ne mutlu sana :D

0|0
    0|0
  • evet adam dayanırsa az parayla yaşamaya o da olur

0|0
    1|0
  • Sexi ol, zengin koca bul. Bütün mesele bu.

0|0
    2|0
  • Sana %100 katılıyorum ama şu var ki,eğer iyi para kazanamıyorsan,tutumlu olarak bir hedefe varmak imkansız oluyor.İlk şart iyi para kazanmak ve sonrada kazandıgın parayı iyi değerlendirmek. Senede 250 bin lira kazanan kızarkadaşım var,ama maalesef haydan gelen huya gider mantıgıyla davranıyor

1|0
    0|0
    • Para biriktirmeye başladınız mı? :)

• Onu bunu bilmem ama seke seke çaydan geçtigin dogru mu?

0|0
    1|0
    • ananlamı :)

• Adamakıllı konuşan sen misin simdi? denyo. mal mal konusuyorsun. bern sitede yıllardır varım bosuna kasma. dünkü cömezsin. kalkmış küfür de ediyorsun.

neyse anana selam. ks deki erkeklerden

• oyuzdnmı gızlıden yaızosun stede uzun kalsan norlr o.ç olduktan sonra? bu sitede çömez üst kademe die bişey yok küçük beyinli.30kere aynı şei sölüo benm söledikleirmi taklt edio özürlümüdür nedir ya sen küfür edip laf sokunca bende çok üzüldüm ezik ya :D git seke seke çaydan geç hadee

Kızlar Ne Diyor 4

• valla o kadar elime para geçiyor daha biriktiremedim :s

1|0
    0|0
  • Para kazanmak tamamen şanslada ılgılıdır.

Mesela bır iş yaparsın, iş tutar ve kısa zamanda ıyı kazanc saglarsın ama zararda edebılırsın .

aydan gelır huya gitme olayı bence sacma sapan bır olaydır. tutumluluk dıye birşey yoktur sadece dogru harcanma vardır.

0|0
    0|0
    • İnsanlar şans olarak gördüğü için kaybediyor zaten. Büyük ölçüde hesap kitap işidir...

• bencede kafaya bakıo şnsla alakası yok

• Ayakkabı olarak birikim yapıyorum sayılmaz mı:/

1|0
    0|0
  • benim maaşım geldimi bitirene kadar harcarım rahat edemem ya huyum kurusun nasıl biriktrcem bilmiyorum

0|0
    0|0
    • sende arkadaşlarına ısmarlamak gibi bir hata yapıyomusun

• maaşın ne kadar?

• bazen yapiyorum onlarda bana yaptigi icin :P ama daha cok alisveriste harciom ya maasim $2,400 oldu bu ay oleyy hadi ben gittim avm ye :D

Yükleniyor...