Tartışma ve münakaşalarınızda bir sonuca vardınız mı ?

Arkadaşlar bu yaşınıza kadar girmiş olduğunuz tartışma ve münakaşalardan bir sonuç elde ettiniz mi ?

0|0
12|25

En İyi Erkek Görüşü

• Sevgili arkadaşlar

Hemen hemen hiçbir tartışma ve münakaşa düzgün bitmez

Çoğu kez karşı taraf, haksız da olsa, haksızlığını kabul etmez, söylemez

Bu sebeple Peygamberimiz ne diyor ?

"İki cihanda huzur isteyen, tartışmalardan ve münakaşalardan uzak dursun"

0|2
    1|1
    • senin kaç tane hesabın var

• Hak aramak da bir çeşit düşüncenin haklı oldugunu göstermektir. ucu dokunuyor. tartısmalarda birşey savunursun. ve haklı oldugunu düşündügün birşeyi savunursun. karşı taraf farklı birşey söyler ve sen hak ararsın . hak aramanın degişik bir yoludur bu tartışma. dogru oldugunu bildigin seyin savunmasıdır bir bakıma hak arama. cünkü senin savundugun birşeyi karsındaki tersiyle sana karşı gelerek dile getirdiginde tartısırsın. ve hak aramanın cidden farklı bir bicimidir bu da.

• İşte ben de onu diyorum ya; tartışmaların sonucunda kimse kolay kolay; "Sen haklıymışsın kardeş" demiyor. Sonu iyi biten tartışma sayısı yok denilecek kadar çok azdır

Erkekler Ne Diyor 24

• Tabiiki de ettim. Ha karşımdaki kişi aklını kullanmıyorsa ya da yanıldığını gururuna yediremiyorsa o zaman bir sonuca varamazsın. Sadece olay olduğunda "ben sana demiştim oğlum" der geçersin. Ama aklı başında insanlarla tartışınca kendi hatanı anlarsın/kendi hatalarını anlarlar.

0|0
    0|1
  • eğer kişi bana hak verebileceğini düşünerek girdiyse konuşma.Sonuca vardım.Ben ise hiç inanmayacağım birine karşı inanarak bitirdiğim oldu konuşmayı

1|1
    0|0
  • Gerçekte evet ama burada hayır. Artık eskisi gibi tartışmaya gelmiyorum buradan zaten.

???¦Hayırlı Sahurlar¦????¦

____________ ¦????¦______________

2|2
    0|0
  • Her tartışmanın tek sonucu sinir harbinden başka bir şey değil bende.. O yüzden herhangi bir tartışmayı -istediğim olsa bile- kazandım ve sonuca vardım dan saymam ben

0|1
    0|0
  • elde edemedım cünkü tartısmanın münakasanın ne olduğunu bılmedığımız bır toplumda yasıyoruz tartısmak münakasa etmek demek kendı düsüncenı karsındakıne empoz etmek deıl ortaya herkesın düsüncesını soyleması ve bu düsüncelrın elestırılıp en mantılkı onlanı kabul edımesı dır ama ne yazıkkı bızım toplumda bırak kabul etmeyı tartısma sırasında karsındakının ne dedığını bıle duymuyor ınsanlar yaa bırak toplumu bızı yoneten sıyasıler bıle boyle hep bırbırının düsüncelırını çürütmek ıcın tartasıyorlur bırbırının düsüncelerınden bıseyler cıkarmak ıcın deıl hal boyle ıken bu toplumda tartısmadan bı sonuc cıkaramazsın..

0|0
    0|0
  • En kötüsü de sen araştırırsın, konu hakkında bir sürü kitap okursun, biri gelir kulaktan dolma bilgileri sana dayatmaya çalışır. O zaman çılgına dönüyorum. Maalesef insan bilmediğinin düşmanıdır ve genelde bir netice elde edilmez.

0|0
    0|0
  • bilmediğim birşeyde asla tartışmaya girmem.bildiğim emin olduğum bir konuysa tartışırım haklı olduğumu ispatlayana kadar. ama bilgisiz insanlarla tartışmayı sevmiyorum o da ayrı konu :)

0|1
    0|0
  • çook.. zaten tartışma birşey getirmiyorsa hayatta tartışmam...

0|1
    0|0
  • Ooouuuv yeaahh..

Karşımdaki kişi fevri hareketlerimi durdurmak için ne yaparsa yapsın teşekkür ederim.

0|1
    0|0
  • genellikle çıkmaz.bizim milletimizin özellğiidir bu.ön yargı.asla bildiğinden vazgeçmez.anlayışlı insanlarımızda yok değl.

0|1
    0|0
  • Evet, Nefret...

0|1
    0|0
  • Herkes herseyin en iyisini bildiğinden kolay kolay sonuca varamayız biz

0|1
    0|0
  • Varamadım ..

0|1
    0|0
  • bi kızla asla tartışma elinden geldiği kadar kaç. haklıyken bile napıp edip kendilerini haklı çıkarıyolar ağzım açık hayretle bakıym sonra :)

0|1
    0|0
  • Ne zaman bir tartışmaya girdiysek hır çıktı napak :)

1|0
    0|0
  • kafa dağıtmak için ii, onun dışına koy götüne

0|0
    0|0
  • insanlarla tartışarak g.t etme konusunda iyiyimdir zekam ile g.t ederim tabi bide bilgimle :D

0|1
    0|0
    • G.t etmek bir insanın fikrini değiştirmez ki daha anlayışlı yaklaşırsan asıl kendi fikrini gösterirsin tartışmanın amacı haklı olanı bulmak g.t edeni bulmak değil

• g.t etmekten kastım bişiyden anlamayıp anlıyomuş gibi savunan ukala insanlar olurya herşeyi bilirler onlar bilmedikleri şey yoktur işte onları g.t etmeyi seviyorum yoksa normal insanı değil

• Tanrı konusunda hayır

0|0
    0|0
  • Beni ben yaptı... en büyük kazanımım bu dur.

0|0
    0|0
  • :) Her zaman galip olmanın gururunu yaşıyorum :D

0|1
    1|0
  • tartışmalardan pek sonuç alınmıyor ama nasıl haklılığımızı ortaya koyucaz onu bilmiyorum

0|0
    0|0
  • evet vardığım oldu

0|0
    0|0
  • evet içimi rahat ettim. önemli olan da buydu.

0|0
    0|0
  • Mark Twain'in, “İnsanları kandırmak, kandırılmış olduklarına ikna etmekten daha kolaydır” sözünde olduğu gibidir. ikna ettiğini sanarsın sadece ama sonuç hep olumsuzdur

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• en son Allah'ın varlığından şüphelenen bir arkadaşımı Allah'ın yoluna çektim. Kur'an öğrenecek Allah'ın izniyle...:)

1|2
    0|0
  • karşımdaki de saygılı davranırsa her daim sonuç elde ederim

0|2
    0|0
    • Yukarı bak. :)

• Bazıları çıkmıyor. :\

• Aaa ben bu çizgifilmi izledimmm çok güzel.ödül bile almış.neşeli ayakcıklar

1|0
    0|0
  • çok münkaşalar yaşadım ama maleseef elde ettiğim sonuç çok azdır malesef ar gözlüklerinin dışına çıkmayan o kadar insan varki seni anlamayı denemiyolar bile saçma insan toplulukları var

0|1
    0|0
  • Kesinlikle emin oldugum seylerde tartismaya cok girdim ama bir sonuc elde edinemedim. Zira cahil adam asla kabul etmezmis derler..

0|1
    0|0
  • Varamadılar pıtırım:D

1|1
    0|0
  • arkadaşlarımla olabildiğince tartışmam haklıyken haksız durumuna düşecek olsam bile yapıyorum bu aptallığı

0|1
    0|0
  • cahillerle girdiğim her münakaşada kaybettim :)

0|3
    0|0
  • Normalde evet burda hayir.burdakilerin cogu liseli.

0|1
    0|0
  • genelde iki tarafı da uzlaştırırım:)

0|0
    0|0
  • evet vardım

0|0
    0|0
  • kiminle konuştuğuma bağlı

0|0
    0|0
Yükleniyor...