Yazıp rahatlamak istiyorum sadece lütfen yargılamadan okuyunuz.

Bir gece facebookda geziniyorum,hesap kuzenimin yalnız ben facebook kullanmıyordum neyse teknoloji bilim zımbırtısı gibi bir sayfanın paylaşımlarına bakıyorum ve birden kendimi biriyle yorumlaşırken buluyorum baya keyifli sohbet etmişiz konuyla ilgili.Sonra mesajlaşmaya başladık kendisiyle tanıştık 3 gün 5 gün derken msnlere geçildi hergün yazışıyoruz.Fakat facede gördüğü insan benim kuzenim mevzu hiç resimlerimize gelmedi bende söylemedim isimlerimizde aynı kuzenimle..Telefonlaşmaya başladık sonrasında aramızda bir ilişki yok ama hergün konuşuyoruz mesajlaşıyoruz.Ben mimarım o endüstri mühendisi farklı şehirlerdeyiz.

4-5 ay böyle geçti sonra askere gideceği sırada biz biraz koptuk ben kendimi geri çekmek istedim çünkü beni farklı biri olarak biliyor bunu söyleyemiyorum bu şekilde devam etmeye de vicdanım el vermiyor.Sonra bu beni askerdeyken aradı ordan numara verdi beni burdan arayabilirisn dedi bende onu askerdeyken yalnız bırakmak istemedim hergün aradım doğum gününde hediye gönderdim derken biz birbirimize bağlanmaya başladık hayatımlı canımlı konuşmalar olmaya başladı.Konuşmadığımız zamanlar deli gibi özlüyordum.Askerliği bitti artık ciddi ciddi konuştuk benimle görüşmek istediğini yanıma gelmek istediğini söyledi ama ben o gördüğün insan ben değilim diyemediğim için gelmesine izin vermedim başka birsürü şey bahane ettim..Bu arada çok önemli bir ayrıntı var bütün bunlar olurken benim 3 yıllık bir sevgilim var ve birbirlerinden habersizler haliyle.Herşeyi ben planlayarak yaptım aslına bakarsanız ilk tanıştığımız gün sevgilim olduğunu söyleyebilirdim söylemedim istemedim ve bu noktaya geldik.

En sonun bugün bu sonradan tanıştığım arkadaş yarın için yanına gelicem dedi bende bir şekilde başka birinin olduğunu söyledim ondan önce tanıdığımı ama sonradan yakınlaştığımızı falan söylerek saçmaladım işte..Öncesinde çok kez sonumuz olmadığı için bitirmeye kalkıştık ikimizde yapamamıştık sürekli gündeme geliyordu aramızdaki şeyin bitmesi gerektiği, ben öyle yönlendiriyordum çünkü.Bugün bana ben ya da o kararını vermelisin dedi bende senle olmayacaktı sonumuz yoktu zaten diyerek o dedim bitirdik tabi bunlar özeti birsürü şey konuştuk ettik..

Sorum şu ki, evet biliyorum yanlış yaptım hayatımdaki insana da bu insana da büyük haksızlık ciddi vicdan azabı çekiyorum sevgilime bunu yaptığım için.diğeri çok temiz düşüncelerle yaklaşmışken onu saçmalıklarıma alet ettiğim için..Sizce bunları sevgilime anlatmalı mıyım yoksa vicdanımın susmasını bekleyip devam etmeli miyim ?

0|0
15|15

En İyi Kız Görüşü

• Abla sen naptın ya arada cümlelere göz gezdireyim dedim de yok öyle de olmadı mevzu derin gibi baya :))

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• yazdıklarınızın bir senaryo olduğunu söyleyin lütfen mübarek bir günde sizin gibi eğitim seviyesi yüksek bir insana yakışmaz böyle bir gerçek. Afedersiniz ama size eğitim birşey katmamış eşeklik baki kalmış. Sonuçta fiili olmasa bile bir aldatma var ve bu çok uzun bir süreyi kapsıyor. Erkek arkadaşlarınıza çok üzüldüm. Size söylenecek söz bulamıyorum. Sizi Allaha havale ediyorum eminim erkek arkadaşlarınızda öyle yapacaklardır.

0|0
    0|0
    • Malesef yaşadım hepsini gerçekten üzgünüm.

• sevgilim varken farklı birinin hesabından birisiyle tesadüfen tanıştık ve uzun zaman konuşmadan sonra benimle konuşmak istemesinden sonra sevgilim olduğunu söyledim.Vicdanım rahat değil desen yeter di neden bukadar uzun uzun yazdın :)

Yapacak bişey yok keyfine bak.Vicdan azabı çekecek bişey yok ortada.o da seni bulsa kim bilir neler yapacaktı erkek milleti sağına soluna güven olmaz.Hiç affetmez.Fakat sevgiline yapılan olmamış.Anlatman bişeyi ifade etmez anlatınca hiçbişey yaşamamış gibi mi olacan ?

0|0
    0|0
  • yaptığına çok üzüldüm.. zamanında birisi senin yaptığın gibi kırdı kalbimi.. çok acıttı çok... anlatamam.. hiçbir erkek böyle birşeyi kabul etmez... yarın birgün biryerden öğrenirse çok daha üzülürsün, oda üzülür.. sevgiline ne olup bittiyse anlat.. ve olacak olan şimdiden olsun..

0|0
    0|0
  • İki erkeği de oynatmak mı? Saçmalama! Ben burada canımdan çok sevdiğim kızdan başka bir kızla konuştuğum için ihanet ediyor olayım ve ilişkim bitsin... Hayatımda hiç küfür etmem ama ettireceksin anlaşılan...

2|0
    0|0
  • Anlatcaksın tabi, sonucunda terkedilmek olsa bile anlatcaksın. Birinin hayatını alt üst etmişsin, hatta insanlara olan güvenini bile bitirmiş olabilirsin. Bunu en azından erkek arkadaşına yapma. Yalan üzerine kurulu bir ilişki ne kadar devam edebilirki, devam etse bile ne kadar sağlıklı olur

0|0
    0|0
  • Bunu insan okuyacak

2|0
    0|0
  • Cok Sakıncalı Bi Durum ..

1|0
    0|0
  • bu nedir ya. sen ne kadar aşağılık bişey olduğunun farkında mısın. mübarek gecede ağzımı bozmak istemiyorum ama insan değilsin bunu bil.

1|0
    1|0
  • Keşke ilişki ilerlemeden söyleseydin çok geç artık çok üzülür. Ama söylemekten başka Çaren yok

2|0
    0|0
    • zaten vicdanın izin vermez bende yalan söyledim dha iki aydır çıkıyoduk çocuk istemiyorum seni artık güvenemem dedi bitirdi. haklı da diyecek bir sözüm yok ki kendimi teselli etcek sz bile yok. en azından yalanımı sürdürmedim, sürdüremedim.

• aynen öyle ne olursa olsun terkedilsem bile söylemek en mantıklısıydı sonuçta onunda kendine göre doğruları vardır ve gözünün için baka baka yalan söylemedim ben, suçlu olduğumdan bir gün ağlar iki gün ağlar sonra hatamdan ders alırı unuturum çünkü döner diye hiç ümidim yok hele bugün aradım barışalım diye dönsemde ciddi düşünmem dedi

• Allah yardımcın olsun. Güzel kardeşim. Biliyorum çok çaresizsin ama yapacak bir şey yok

• anlatırsan bitme ihtimali var hele ki kıskançsa çünkü bişeyler yaşamıssınız zaten bunları yaşadığına görede sevgilini sevmiyn sanırım kafana göre takıl kalbinin sesini dinle

0|0
    0|0
  • bunları sevgiline anlatırsan seni terk eder. şahsen ben olsam anlatırdım. çünkü eğer başkasından hoşlanıyorsam sevgilimle sıkıntım var demektir. kafamı dinlerdim. ikisinden de kurtulurdum. ve özgür olmak gibisi yok.

0|0
    0|0
  • Pardon ama iyi b*k yedin . Çık bakalım işin içinden..

0|0
    0|0
  • Aldattin aldatilacaksin hersey karsilikli ister söyle ister soyleme

1|0
    0|0
  • sen ne yapmışsın be :D

0|0
    0|0
  • İyice mallaşmıssın ya

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• ya güzelim evet bir hata yapmışsın ve bunu da kabul ediyorsun zaten ama okuduğuma göre vicdanlı ve merhametli birisin çünkü askerdeyken yanlız bırakmak istemedim demişsin güzel yapmışsın ama olayı hayatımlı kelimelere getirmesen olurmuş bence bu konuyu sevgiline hiç söyleme aranızda bişey geçmese bile erkek milleti bunu kaldıramaz olduki seni affetti ileride en ufak bir hata da bunu yüzüne vurur ve senden sürekli olarak şüphelenmeye başlar haklı olarak o yüzden bunu geçmişte bırak hiç olmamış gibi yoluna devam et ilişkinizin geleceği için bence bu şekilde daha hayırlı olur UNUT GİTSİN...

0|0
    0|0
    • Unutuabilir miyim sence üstünü kapatabilir miyim durumun?

Sevgilimi seviyorum ben ona böyle bişey yaptığım için üzgünüm gerçekten ama diğer taraftan da askere gittiğinde bir sürü şeyle uğraştı onun için çok zordu yalnız bırakamadım askerliğini bitirince bende görüşmeyi bitiririm dedim ama olmadı işte ne bileyim bu noktaya geldim :(

• unutursun canım neden unutmayasın ki sonuçta sevgilini çok seviyorsun ve kısa bir geçmişiniz yok o yüzden unut bu olayı ve yoluna devam et takma artık kafana yoksa sorunlar yaşarsın bu olay hiç yaşanmadı...

• eyer istersende beni ekleyebilirsin gece dertleşebiliriz seninle konuşmanın iyi geleceyini düşünüyorsan ekle canım...

• bence sakın söyleme, ben sevgilme yalan söylediğim konuyu söledim de terkedildim eğer terkedimeyi göze alıyosan söyle

0|0
    0|0
    • Söylemiyipte ne yapsın yılarca gercek yüzünü saklasınmı

• Vicdan azabı çekiyorum ama unutabilir miyim bunu bir süre sonra?

• ben şu an o vicdan azabından ölüyorum bence söyleme onsuzluğu kaldırabilincen mi onu düşün ondan sonra karar ver

• sevgilinle ilişkiye birlkte karar verdıysenz bundada yine ikinz düşnmelısınz ayrıca sni sevıyorsa söylesende güvenı tamsa sni bırakmaz bide sonradan ögrenilmez diye düşünme ögrenmeyebilr ama ögrenebilrde ögrendiginde evli olursanz eger yuvan yıkılır bnce önce ALLAH a tövbe et ve ALLAH a güven bır çıkış yolu bulursun inan bna

0|0
    0|0
  • ne desem bilemedim ki :/

kimi seviyorsun?

1|0
    0|0
    • Sevgilimi seviyorum bundan eminim.Ama diğeri de ne bileyim içimde biyerlere dokundu işte haksızlık ikisinede farkındayım dün gece sonradan tanıştığım insanı çok üzdüm bitirerek mübarek gün kırdım kalbini belki ama bu şekilde devam etmesi daha acımıasızcaydı..Sevgilime gelince de gerçekten vicdan azabı çekiyorum hiçbişeyden habersiz benim masum temiz olduğumu düşünüyor :(

• gerçekten zor :( bence söyleme.. sonuçta aranızda pek de birşey geçmemiş. sıradan arkadaşlık gibi olmuş

• okuyanı en iyi cevap seçmeyi unutma:)

1|0
    0|0
  • Ah aah. Soylemelisin bence bugun bunu saklasan yarin baska birsey olur onu saklarsin devami gelir sonra oyle gizlilerle saklilarla bir iliski olur buda cok kotu

0|0
    0|0
  • "Sevgilini" sevmiyorsun zaten. Ikisinede acidim. Ikisinede dogruyu söyle bitsin.

0|0
    0|0
  • Yaptıklarından pişmansın değil mi?

Seni, en iyi tanıması gereken kişilerden birisi de evleneceğin insan...Zor da olsa, hem pişmanlığını belirt hem de olanları anlatmasın.

0|0
    0|0
    • Pişmanım evet..Sonrasında ilişkimiz devam etmez sanırım anlatırsam.

• Seni, olduğun gibi kabul etmeyen bir insanı ne yapacaksın?

Burada önemli olan, ilişkinin devam edip etmemesi değil; ŞEFFAFLIKtır... Evlilik öncesi, tanışma döneminin de amaçlarından birisi, kişilerin birbirini tanıması değil midir?

• hiç buluşmadığın görüşmediğin biriyle ilişki yaşadığını mı düşünüyorsun? yahu olur mu böyle bir şey.. fakat çocukça geldi bana hikayen ve ben olsam anlatırdım baştan sona her şeyi, nolursa olsun sonunda

0|0
    0|0
    • İlişki denemez buna tabi ki ama aylarca görüştük konuştuk işte.

• sevgiline anlatmalısın bence

• Vicdanin susmaz hicbir zaman kafani her koydugunda konusur o vicdan seyi eger sevgilin seni gercek anlamiyla seviyorsa affeder ama korkma herseyi anlatki ilerde duymasin daha kotu olur

0|0
    0|0
    • burada bir tane hata mı var. her hareketi hata ve senelerce sürdürmüş. normal insan yapmaz bunu. boşuna savunma

• ya insanlari suclamak ne kolay sizin icin siz hic hata yapmadiniz mi bir ya da bir cok ala ala ya herkez dogru insan tek bu kiz yalnis insan dimi olmus bir hata anlamis hatasini

• anlatma ama ayrıl..

0|0
    0|0
  • iyi yaptın kız bazen bunlar olur üzülme önemli olan hatalarından dönmen

0|0
    0|0
  • sabrettim okudum

face ilişkilerini aşırı saçma bulsam bile sevgilin helede 3yıllık sevgilin oldugu kısmına kadar ona bile sinirlenmemiştim ama çok ayıp etmişsin

ama ne olursa olsun hata herkes yapabilir o yüzden vicdanını rahatlatmak için o 3yıllık cocugun kafasındaki anıları berbat etme inan bu daha kötü olur. olmadı yürütemedik bitti bilsin sdc

0|0
    0|0
  • Başkasına birşeyler hissedebildiysen sevgilini sevmiyorsundur bana göre.. O yüzden ayrıl bence, söyleme de,boşuna üzme adamı.. Olmuyor de yapamıyorum de ayrıl.. Boşa kandırma ne kendini ne onu..

0|0
    0|0
Yükleniyor...