Siz Baba Olsanız Üni Mezunu Olan Kızınızı,Ortaokul Mezunu Erkeğe Verirmisiniz ?

Kızınız Karşıdaki erkeği deliler gibi çok seviyorsa aradaki eğitim seviyesine rağmen kızınızı verirmisiniz ? yani sıçayım okuluna kızım mutlu olsun yetermi derdiniz yoksa kızım üni mezunuysa karşıdakide üni mezunu olucak aşk karın doyurmazmı derdiniz ?

0|0
21|11

En İyi Kız Görüşü

• Ortaokul mezunu var orta okul mezunu var şimdi eli yüzü düzgün, kibar kültürlü biriyse eli ekmek tutuyorsa kızım da istiyorsa olur bide kızıma bağlı mesela ben kendim olarak ne yalan söyleyeyim çok fazla lüks düşkünüyümdür babamlar sağolsun ellerinden geldiğince bana baktılar ben kendimi bilgiğim için şuan tekrar ünv sınavını deneyip iyi bir bölüme gitmeyi planlıyorum ki ilerde lazım olacak bana para ben az parayla geçinemem Allah'ım sen affet umarımda öyle bir duruma düşmem ama bazı kızlar vardır gözü öyle fazla şey istemez onun için sorun olmaz maaş karınları doysun yeter benim kızım böylse tamam ama benim gibiysede pek olacağını sanmam ama dediğim gibi ortaokul mezunu var ortaokul mezunu var adam kendini geliştirir hem kültürünü heme mesleki açıdan efendim sonra çevresinide yapmıştır işide tıkırındadır neden olmasın ? Birde bu konuda kızın kesin emin olması lazım iş imkanın çok iyi değilse kız bunu kabul ediyorsa ben bazı şeylerden ödün vericem diyorsa sonra pişman olmayacak dırdır etmeyecek sen üzülürsün o üzülür

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Vermezdim ama bilemiyorum, çünkü bunun gibi örneklere çok rastladım, kız üniversite mezunu doğal olarak daha iyi bir işi olacak ve tabi daha iyi bir maaşı , para herşey demek değil tabi ki ama bu evlilikte erkek gurur yapabilir. Ben karıma yeterince bakamıyorum gibisinden depresyon hali yaşayabilir ve bunun sonunda eşine bozulduğunu belli etmeden -ben çalışıyorum ya ne gerek var sen işten ayrıl vb baskısı kurabilir. kız o kadar üniversitede okudum tabi ki çalışıcam diyince yine bir sonuca varılamaz, tabi ki bu anlattıklarım yaşanabilecek bir olay yaşanmayadabilir. Kızın eş olarak seçeceği kişiyi iyice bir tanıması lazım sadece aşk değil diğer etkenlere de bakılmalı evlilikte, ben baba olsam ikisinide karşıma çeker ilişkilerine bir bakardım noluyoruz gibisinden :D

0|0
    0|0
  • Olmaz davulun sesi uzaktan kulağa hoş geliyor mantıklı ve kendini geliştirmişse sözü vardır meşhur hani. Tamam da bu adam ya da kız nerede kendini geliştirecek ailesinden mi yoksa cafe kültüründen mi? Kendini geliştirmiş kavramı nereden geliyor yani okumamış ama harika demogoji yapan birine kültürlü demenin mantığı ne?

0|0
    0|0
  • bir ata sözü vardır iki gönül bir olunca samanlık seyran olur diye kız nasıl mutluysa öyle olması gerekir ha mutsuz olursada kendi tercihi kaderiymiş yaşanması gerekiyormuş yaşanmış deriz ama diyelim siz mani oldunuz evlenilmesine ileride başkasıyla evlendi sizin istediğiniz gibi ve mutlu olamadı ömür boyu bunun vebali size kalır ve başınıza kakılır vicdanınız rahat etmez öbür türlü en azından kendisi istedi diyebilrsiniz benim bir tanıdığımın başına geldi bu olay izin verilmedi başkasıyla evlendirldi kızın başına gelmeyen kalmadı hala babasına lanet ediyor

0|0
    0|0
  • kendini geliştirmediyse zor o iş

0|0
    0|0
  • adam olsun, kızımı mutlu edebilecek cinsten. kağit eşittir adam değil

parası vardır zekası vardır azmi vardır okur. ama karakter böyle bişey değil işte. aileye bakar geçmişe bakar vs vs. örneğin kişiliksiz kalpcerrahına varacağına şerefli tertemiz inşaatcıya varsın.

0|0
    0|0
    • seven adam hertürlü sevdiği insana bakar. en kötü senaryo 1000 tl adam alır 1000 tl kız ayda 2 bin tl ye kıt kanaat geçinirlet tabi birbirlerini seviyorsalar

• çocuğun yaptığı işe,kişiliğine göre değişir.

0|0
    0|0
  • ben vermem.

0|0
    0|0
  • yok ya gercekten vermezdım . ama orta okul mezunu ne bilim düzenini kurmuş edepli .. kızımı kimseye muhtac etmeyecek biriyse oalbilir..

0|0
    0|0
    • sonra vay efendim kızım nie böyle,kızım evden kaçtı yetişin komşular hehehehe :)))

• ne diyeyim 3200 yeterli bence rahat yaşaabilirsin.ben odtü makine mühendisliği okuyorum ki cogu kişi bilir türkiyenin en zzor bölümlerindendir.ben de bu kadar faza maaş beklentisi yok..stajlarım bile yaz boyunca sürüyor.gerçi ne kadar lüks harcadığına göre değğişir ben telefonun bile en dandiğiyle idare eden insanım.tğrkiyede çok zor durumda insanlar var

• ben şehir dışında yasıyorum: kız kardeşimi okuyoprum. bu kadr ücret bana fazla gelşecek olsaydı .. coktan ünv hemen sonra kendımı yormadan girerdim bir bankaya

• üniversite mezunu kızım ortaokul mezunu bir erkeği kendine layık görmüşse, ona herşey müstahak der veririm. birkaç sene sonra tıpış tıpış geri gelir zaten. gelmezse de mutlu olsun, napıyım yani.

1|0
    0|0
  • Büyük konuşmayayım ama vermezdim sanırım ben.

0|1
    0|0
  • çalşıp kazanabılıyorsa yetırecek bır ısı varsa kızım sevıyorsa kısı kendını gelıstırebılır niye okumus cahıller var ben karakterıne bakarım sevgı varsa ayırmam bu onun hayatı kız benım malım olmamalı

0|0
    0|0
  • Verirdim. Sevdikten sonra :)

0|0
    0|0
  • kızımı idare edebiliyosa veririm..aradaki kültür farkı onları uzaklaştırmamalı mesela,veya kızım havalanmamalı onun yanında..bunlara bakmak lasım..

0|0
    0|0
  • ben anne olsam vermem davul bile dengi dengine

0|0
    0|0
    • sonra vay efendim kızım nie böyle,kızım evden kaçtı yetişin komşular hehehehe :)))

• Verirdim :) Seviyorlarsa bize susmak düşer

0|0
    0|0
  • vermem de vermem,boşuna mı okuttuk ulan

0|0
    0|0
  • Aşıklarsa olur,ama onun dışında haz etmem.e tabi mutluluk önemli

0|0
    0|0
  • Nasıl biri olduğuna bağlı.

0|0
    0|0
  • Verirdim tabi ki. Önemli olan onun ne istediği.

0|0
    0|0
  • veririm hayrını görsün

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Tabi ki aileye karşı sevgi saygı olmalı.Fakat evlenecek insanlar artık bişeylerin farkında olan kişilerdir.Kendi ayakları üzerinde durabilen insanlardır.Onlar kendilerine güvenmişler ki böyle bir işe kalkışmışlar.Sen baba olarak evlenecek kişilere güvenmiyorsan işte orada el atarsın.Fakat bir kız eşya veya herhangi bir mal olarak verilmiyo.Kısacası evlilik kararı almış insanlar aklı başında ki olgun bireylerse kendi kararlarını vermişlerdir.Babanın saygı duyması gerekli.

0|0
    0|0
  • Kızım mutlu olsun verdim gitti desem mi diye aklımdan geçebilir ama vermem. Mutluluk dediğin bu devirde parasız olmaz, ortaokul mezunu olması aslında sıkıntı değil. Önemli aksilikler olmuştur, aklı başındadır, yapabileceği işler vardır yani para kazanıp, bakabileceğini kanıtlar. O zaman açıktan da devam eder, kendini geliştirir. Tabi bunu dedirtecek biriside zor bulunur.

0|0
    0|0
  • Klasik bir laf var, Mektep cehaleti alır, eşeklik baki kalır diye.. Cuk oturmuş bu soruyo..

Eşeğe verene kadar, karakteri sağlam ortaokulluya veririm.

0|0
    0|0
  • Tahsil cehaleti alır, eşeklik baki kalır demişler. Her üniversite mezunu adam olsaydı keşke. Adamın inancı ve kişiliği önemli.

1|0
    0|0
  • Neden ortaokul mezunu ona bakarım. Çok mu fakirmiş ? Hasta annesine bakmak için çalışmak zorunda mı kalmış ? Böyle senaryolar varsa ve kızım seviyorsa veririm. Ama tembellikten okumamışsa ona nah baklava

0|0
    0|0
  • sEVGİ varsa Veririm ..

0|0
    0|0
  • Ne yani ortaokul mezunu ama altnda 80 bin liralk arabayla kizinizi isteye gelse vermicekmisnz gcn o diploma islerini

0|0
    0|0
  • Tabii ki vermem. üni mezunu olacak ya da iyi parası olucak o şekil kurtarır. şimdi ben kendimede laf soktum. bana kız yok büyük ihtimal

0|0
    0|0
  • VERİRDİM

bakabilecek ise mutlu olamlarına engel yok

tabi dürüstük namuslu olması bir kişilikte

aranması gereken şeyler

ayrıca

üni okuyanlar hatatı çabuk yaşarlar

dikkat et yani

0|0
    0|0
  • aşırı derecede seviyosa yapacak bir şey yok ama gözüm tutmadıysa vermem

0|0
    0|0
  • erkek dediğin kişinin adamlığına bakardım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...