Bunu ciddi anlamda merak ediyorum.

amacım siyasi bir tartışma yaratmak değil sadece bu sorunun cevabını gerçekten merak ediyorum.şimdi arkadaşlar tayibin bilmem nesinin kılıyız diyen insanlar tayip on numara,Allah diyenden korkmucaksın tayip Allah diyor , Tayip haklı sonuna kadar arkasındayız ne yaparsa destekliyoruz şöyle böyle diyen insanlar acaba şu yapılanlarıda onaylıyorlarmı ve onaylıyolarsa hangi vicdanla onaylıyorlar?:taksimde hakkını savunmak için eylem yapan insanlar (bu demokratik bir haktır demokratik bir ülkede yaşıyoruz ya da öyle olduğu sanılıyor :) günlerce göz altına alınıp işkenceye maruz bırakılırken göz altında yapmadıkları işkence kalmazken diğer yanda elinde satırla taksim eylemcilerine tepki adına bir adamı yüzünden yaralayıp bir kadınada sokak ortasında hayvan gibi tekme atan adam 24 saat içinde göz altına alınıp serbest bırakılıyor polisin davranışıda bir hayli ilginçtirki bu satırla saldıran adamın sırtı sıvazlanıp ikna edilmeye çalışılırken hakkını arayan insanlar yaka paça insan muamelesi görmeden tekmelerle tokatlarla göz altına alınılıyor gerçekten bu davranışları onaylıyormusunuz bunu ciddi anlamda merak ediyorum

Güncellemeler:
Hepinize çok teşekkür ediyorum soruma gösterdiğiniz ilgiden dolayı pek tatmin edici cevaplar olmasada aldım cevabımı herkese iyi akşamlar :)

0|0
11|11

En İyi Erkek Görüşü

• Gezi parkı olaylarında gezinin yanındayım ve başbakanı kişilik olarak sevmiyorum. Sevmek zorundada değilim zaten. Ancak kendisinin iyi yaptığı şeylerde var mesela global anlamda cumhuriyet döneminden beri en iyi dış politika yürütülüyor. Ekonomide keza öyle ve buna benzer bir takım yasalarla güzel değişiklikler yapıldı ama malesef her yaptığına karşı bir tepki gösteriliyor iyide olsa kötüde olsa. Ben başbakanın gerçekleştirdiği bir takım başarılara köstek olmak isteyenlerin bu ülkenin iyiliğini istediğine inanmıyorum. Bakınız örneğin Başbakan milli içkimiz Ayran olsun dedi millet dalga geçti eleştirdi vs, düne kadar milli içkimiz mi vardı ? Rakıda olabilir ancak burada dünyada markalaşma dünya pazarına girme durumu var (kola gibi) yani bir Ayran Türkiyeye has bilinse ve her ülkede türk markası damgasıyla satılsa fena mı olur ? ya da okula başlama yaşının düşürülmesi konusu mesela bu konuda Başbakanın eğitimde yaptığı iyi bir değişikliktir kalkınmanın en güzel yollarından biridir. İşte bu ve bunun gibi şeyleride eleştirenlere kızıyorum sonra Ak partili misin ? deniyor. Velevki oladabilirim ama değilim sadece ülkemizde bir siyasi partiden yana olmamak adına iyi gelişmelere köstek olacak değilim. Satırla saldıran adamı görsem elindeki satırı alıp g.tüne sokarım gerçektende yaparım ama bu konularda hükümet bir şey yapamaz çünkü olay hukuksal. Şimdi savcı itiraz etti, tutuklanacağını umuyorum.

1|0
    1|0
    • yazdıklarının büyük bir çoğunluğuna katılıyorum bende akpli değilim ama yaptığı güzel şeyleri haklı buluyorum palalı adamın tutuklanacağını hiç sanmıyorum. umarım haksız çıkarım umarım bir kere adalet yerini bulur

• Böyle durumlarda bağımsız hukuk kavramını bir kenara bırakın çünkü kamuoyunda bu kadar tepkiye neden olmuşken o adamın tutuklanmama ihtimali artık çok düşük. Hükümete ağır eleştiri getirdiğim konularda var ayrıca başbakanın yanlış tutum ve icratlarına karşı sesimi yükseltmekten çekinmedim. Yeterki objektif olalım ve hep beraber ülkemizin iyiliği için demokrasi için adalet ve gelecek için mücadele edelim.

Erkekler Ne Diyor 10

• Elinde palayla halkımıza saldıranları serbest bırakan Ey Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Hukuku!

Bizi meşru müdafaa yapmak zorunda bırakma!

Bizim için "AMAN SORUN ÇIKMASIN" siyaseti bitmiştir artık!

"Türk Ceza Kanunu Madde 25. - (1) Gerek kendisine ve gerek başkasına ait bir hakka yönelmiş, gerçekleşen, gerçekleşmesi veya tekrarı muhakkak olan haksız bir saldırıyı o anda hâl ve koşullara göre saldırı ile orantılı biçimde defetmek zorunluluğu ile işlenen fiillerden dolayı faile ceza verilmez.

(2) Gerek kendisine gerek başkasına ait bir hakka yönelik olup, bilerek neden olmadığı ve başka suretle korunmak olanağı bulunmayan ağır ve muhakkak bir tehlikeden kurtulmak veya başkasını kurtarmak zorunluluğu ile ve tehlikenin ağırlığı ile konu ve kullanılan vasıta arasında orantı bulunmak koşulu ile işlenen fiillerden dolayı faile ceza verilmez."

0|1
    0|1
  • Bak kardesim ben onayliyorum bu yaptiklarini ama neden? Bir Turkiye Cumhuriyeti Basbakaninin kizina,karsina merhume annesine kufredebiliyorsan ulu orta gayet demokratik bir ulkedeyiz. Orada esnaf zarar gordu halk zarar gordu adama sormazlarmi Ulan sen hak savunuyosun Eyvallah! amma benim hakkimi yiyerek hak savunamazsin catir catir terorist posterlerinin acilmasina goz yumamassin yumdun mu yumdun he o zaman biz masum eylemciyiz diye konusmiyacaksin . Polisimiz icin canimi vermezsem adam degilim hepsi bizim abilerimiz kardeslerimiz. Orta doguda Turkiye denince insanlar saygidan ceket ilikliyor bizimler sove dursun yazik...

0|1
    2|0
    • e madem öyle herkes kapsın satırını çıksın sokaklara olan akplilere olmaz bizim gibilere olur onların sırtyları sıvazlanır olması gereken bu değildi zaten halka binbir türlü müdahale ediliyor hiç taksimdeki eylemcilerin halini gördünüzmü siz allah aşkına?

• siz herşeyi kurallarına göremiş yapıyorsunuz bunu diceksen oturuo yüz kere düşünmen gerekir. kimseye yalan borcum yok benim dediğim gibi şizofren değğilim beynimden uydurumuyorum olanı söylüyorum sizinle daha fazla tartışmakta istemiyorum konumuz bu değildi nerelere geldi konuşma tatsız bir tartışmaya dönüşsün istemiyorum lütfen saygımızı koruyalım iyi akşamalr

• Cok kirildim bak ama bize para vermediler :)))) Iyi aksamlar

• Bu ülkeye huzuru getiren tek kişi Recep Tayyip Erdoğan'dır. belki hataları olabilir. bir çok insan gibi onunda hatası vardır. Hepimizin var. Ama TC kurulduğundan beri hiç kimse bir Recep Tayyip Erdoğan olamaz. neden mi ? Hayatı boyunca her şeyini bu ülkeye adadı. Dinini,inancını her zaman ayrı tuttu. Bir şiir yüzünden hapise girdi denildi ki bu adamdan hiç bir halt olmaz peki bu adamdan hiç bir halt olmaz diyen adamlar şimdi ne yapıyor acaba ? hiç bir halt olmaz denilen adam Türkiyenin sevgilisi haline geldi 10 yıl başbakanlık yaptı. dahada yapacak allahın izniyle. Hiçbir devlet adamı ülkede Davos'a gidip o patlamayı yapamazdı. sitemini koydu. Dünyaya kendini tanıttı. Gezi parkı olaylarını çıkaranlar vandallar yapılan her olayı marjinal gruplar yaptı. Polis meselesine gelirsek her Polis ak partilimi ? içlerinde kürtü var. Chp'lisi var, Mhp'lisi var. bu ülkeyi karıştırmak isteyenler her zaman evlerinde oturan milyonlarca insanı görecektir. o milyonlarca insanlarda onların karşısında dövüş ile kavga ile vandallık ile değil Ak Partimitinglerinde TÜRK BAYRAKLARI ile çıkacaktır. Ve şu da unutulmasın; Recep Tayyip Erdoğan'ı bu noktaya getiren sadece İman'ıdır. İnancıdır. Biz FSM'nin torunlarıyız. hiç kimsenin askeri değiliz.

0|0
    1|0
    • bak bulgurla pirinci karıştırmayalım ben demiyorum ki bu insan bize hiç bir faydası dokunmadı bende yaptığı şeyleri beğeniyorum onca faydası dokundu fakat adalete gelince malesefki herkese eşit davranılmıyor benim sorum bu değildi sadece yapılan bu kusura bakmayın ama hayvanlık diye adlandırıcam bu hayvanlığı onaylanlar ciddi anlamda varmı? dini inancını her zaman ayrı tuttu diyorsun aynı fikirde değilim eve bu adam buralara diniyle geldi dinini etiket ederek sömürü ederk geldi tayipden önce

• ben öyle birşey demedim senin yazdıklarınla ben sorduklarımın zerre alakası yok malesef halbuki çok basitti sorum kürtlerin ülkemizden temizlendiği falan yok ayrıca biz faşist değiliz neden temizlenilsinki onlarda insanayrıca senden ricam Atamızla Rte yi aynı kefeye bir daha koyma lütfen

• Doğru dedin. yakışmıyolar çünkü :) neyse birbirimizi kırmayalım. az önce de kürtler değil hristiyanlar diyecektim yalnış oldu.

• Onlar büyük ihtimal kiralanıyor yaaa.. Duran adamı tutuklarken hukuki pala diye eylemcilerin palayla kovalanmasına karışmayan polisler var ülkemizde.. Where is the adalet ?

1|0
    0|2
  • buna cevap verebilecek bir yüz(süz) yok

2|0
    0|1
  • Bu Memlekette Yasanılan Hiç Bir Seyi Onaylamıyorum ..

0|1
    0|1
  • Göz altındaki işkenceleri neye göre ortaya atıyorsun kanıt varsa bir tv kanalına mail at boşuna oyalama kimseyi.

0|1
    0|1
    • görülen köy klavuz istemez diye bir laf duydunuzmu hiç?

• Tarafsız olmam at gözlüğü taktığım anlamına gelmez birşey öne sürüyorsun arkası yok.

• tarafsız olduğunuzu hiç sanmıyorum eyleme katılıp göz altına alınan ve binbürtürlü olay yaşadığını söyleyen çok tanıdığım var yoksa ben şzofren değilim olmayan bir şeyi olmuş gibi göstreyim başbakan gibi :)

• Sevgili arkadaş. Birincisi Polis gözaltına aldıklarına işkence yapmadı da yapmaz da. İkincisi taksim eylemlerinde gözaltına alınan şahıs ertesi gün tekrar gözaltına alınıyor. Yani bu şahıslar kendilerini gözaltına alan Polisten önce evine gidiyor ve ertesi gün tekrar eyleme gidip prada Polise envai çeşit madde ile saldırdı. Üçüncüsü satırla saldıran eleman gözaltına alındı ve savcı emriyle serbest bırakıldı bu konuyu da Polise mal etmeyin. Dördüncüsü de bu Polisler 40 günden fazla zamandır perişan oldu. İzin nedir bilmez oldu. Hak hukuk diyen sizler söyleyin bana hani nerede Polisin hakkı?

0|0
    1|2
    • patronkızı sana hakaret etmek istemiyorum farkındamısın bilmiyorum ama öyle bir şey yapmış olsam burada sıralardım size bir liste çıkartmam ben burada çıkartamadığımdan değil her şey gözler önünde gözünüzün önündeki perdeleri kaldırırsanız ayrıca dediğim gibi sorum bu değildi nerelere geldik patron kızı denilen mahlukmu diyim artık ne diyim muhattabım değilsin diyorum ama anlamamakta ısrarcısının anlaşılan iyi akşamlar diyhip konuyu kapatmak istiyorum lütfen saygımızı kaybetmeyelim

• Yoruma yorum attgn için bend atma ddm yahu :)bi git

• Azıgı cehalet olan bir milletin kör olması kaçınılmazdir. Tayyip-i destekleyen kesim de cehaleti aş bilmiş ekmek bilmiş insanlardan başkası değildir. Ne acıdır ki cehaletin verdiği körlüğü kabul etmeyip görmemesi gereken yönlere gözleri kayanlarin seçme ve seçilme hakkı var. Eğer bir toplumda sürekli demokrasiden söz ediliyorsa demokrasi o toplumda kullanılıyordur demiş düşünürün biri. Haksız mi ki?

2|3
    0|1
  • bknz.

''Türkiye'de adalet aramak genelevde bakire aramaktan farksızdır''

2|1
    0|2

Kızlar Ne Diyor 11

• ya ben bugün gördüklerimle bir kere daha nefret ettim.

emir kulu hede hödö anladık da bre insafsız satırla milletin üstüne koşan ne idüğü belirsiz bir serseriye bir şey yapmayıp kendi halkına kendi vatanının insanına it gibi davranıyorsun.

sen vicdanın rahat yatıyorsan eğer bil ki biz uyumuyoruz.

1|0
    0|1
  • kimse başbakan ve akp için 4x4 lük demiyor ama onun başarılarını a göz ardı etmiyoruz. kaldı ki eylemciler masummuş gibi lanse etmeyin.her şey karşılıklı

0|0
    1|0
  • bir başbakan sahneye çıkıp soytarılık yapamaz , beceremez ama bir soytarı yıllardır hissettirmeden başbakan olur

2|1
    0|1
  • Hani bir laf var ben oynamayı bilmem diyenden korkacaksın bu devir de de allah diyenden korkacaksın .

Nerde o dinini etiket yapmayan insanlar .

1|2
    0|1
    • kesinlikle sizinle aynı fikirdeyim dinimizcede zaten uygun olanı ibadetini dinini imanını sevabını günahını etiket etmek hoş görülmemektedir ama ısrarla hem din diyip hemde din ile çelişen şeylerin yapılmasını mantığım algılayamıyor

• Dinin etiket olmayanı makbüldür hadii yap etiketini de insana verdiğin değer ortada sayın başbakanım . . .

• ama devir öyle bir devir olmuşki dinini etiket etmeyen insan dinsiz imansız oluyor ne yazıkki Allahım sen büyüksün demekten başka bişey diyemiyorum

• Bravo ! Ben de merak ediyorum cevapları.

2|0
    2|2
  • Ben hiç bir şekilde siyasi görüşümü kimseyle tartışmam. Boşuna siyasi görüşün gizli olması gerektiğini söylemiyorlar. Ancak bir insan olarak ,objektif olarak baktığımda karşımızdaki insan ne yaparsa yapsın , kötü ya da iyi olsun bir canı var. Kimsenin insanları yaralamaya ve canlarını yakmaya hakkı yok. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Geçenlerde mezuniyet törenimiz oldu. Onlarca uyarıya ve korumaya rağmen, aramalara rağmen gene eylem yapıldı. Benim ve benim gibi çoğu kişinin hayatında böyle önemli bir günde de kimsenin bunu yapmaya hakkı yoktu. Bazen nerede ne yapılması gerektiğini bilecek kadar da akla sahip olmak gerekiyor.

0|0
    1|0
  • Hicbir insana kayitsiz sartsiz sonuna kadar hak verilemez. Her insanin artilari ve eksileri vardir. Tayyibin yaptigi cok seyi begenirken bazi seyleride hosuma gitmiyor. Körü körüne birine hak vermek olmaz.

0|0
    0|0
  • Otobus yıkana karsi baltali adam az.

0|2
    3|1
    • ha öyle düşünüyorsun yani siz çıkıp meydanda tayibi destekliyorsunuz diye size taksimden bir genç palayla saldırsa yolun ortasında hayvan muamelesi yapsa tekme atsa bu bana az diyeceksiniz öylemi? bir otabüs yıkılmış az onlara diyorsunuz da binlerce insan canını vermiş binlerce insan işkence görmüş binlerce insan gaz yemekten telef olmuş bixlerr neden satırlarımızı alıp koşmuyoruz meydanlara ben sana söyleyim beynimiz var bilmem anlatabildimmi?

• biz polisi düşünüyoruz düşünmesine onlar bizi neden düşünmüyolar acaba

• Buraya yorum yapmazsan sevinirim :)))arkadaş yorum yapms yukarda.:))sorbna sor da dahl.

• Buyrun cevaplayın tayyipin askerleri

1|0
    0|2
  • onaylamıyorum

0|0
    0|1
  • ne yazık ki merak ettiğin konuya açıklık getiremeyeceğim çünkü bende aynı şekilde merak ediyorum tüm bunları

birde bir lideri destekleyip sevebilir herkes ama +lar ve -ler vardır,doğrular ve yanlış. eğer bunlara bakmadan tek bir isme saplantılıysak bu tam anlamıyla saçmalıktan ibaret

bir de ne yazık ki artık bu ülkede suç bazıları için suç,bazıları için değil. bu da bize o çok tartışılan demokratik bir ülkemiyizin cevabını ne yazık ki bir kez daha veriyor

1|0
    0|1
Yükleniyor...