Gizli nikah yapıcam ssk babamın üstüne napmalıyım?

saçma gelmesın sevdıgım ınsanla gizli nikah yapıcaz ama henuz calısmadıgım ıcın babamın ustune sıgota var bugun bana denıldı kı otomatık sogortadan dusersın ve baban anlar.

bız bu nıkahı yapmak zorundayız yapıp saklıcaz. şimdi ben ne yapmalıyım bu durumun anlaşılmaması için.

birde bir yerde çalışsam sigortam başlasa o zaman anlasılma durumu ortadan kalkar mı bu ne kadar sürer ?

lütfen fikir verin acil ihtiyacım var.

Güncellemeler:
arkadaşlar sigorta harici anlayabilecekleri bir durum varsa lütfen onuda yazın bu çok önemli lütfen yadırgamak yerıne ıcınde bulundugum durumun zor oldugunu dusunerek fıkır verın

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 5

• Herşeyden önce kimliğin değişecek Evli yazacak ayrıca soy adın değişecek Ankara mernisteki kimlik bigilerin baz alınarak banka kartların kayıtların adına gelecek olan tüm belgeler yeni soy adına göre gelecek. İkisinide kullanmayı tercih edersen gene eşininki yazacak. Anlaşılmaması imkansız çok uzun süre saklayamazsın.

1|0
    0|0
    • sadece bırkac ay saklamam lazım kımlıgı bırkac ay degıstırmesem olmaz mı pekı yanı banka kartı vs yok benım sadece okul durumum var onunlada aılemın alakası yok yanı kımlıge dokunmasam onlar benden habersız bılgılerımı alma hakkına sahıpler mı

• teşekkür ederim evet benım esseklıgım bu yıl işe baslayacaktım okul bıtıyordu aksılık oldu bıtmedı malesef ıste hazırdı sımdı ıs arıyorum ıste essek kafam zamanında okumadık oncekı unv den terkım sımdı baska okuyorum ıste ah ah

• Olsun geç olsunda güç olmasın :)

• Hemen anlar diye birşey yok. Araştırıp bakarsa anlar. Ssk kızın sigortandan çıktı demez yani ona. Eğer sen çalışırsan ssk başladığı ilk gün sigortasından çıkmış olursun zaten...

1|0
    0|0
    • peki o zaman saklayabılırım ama baska anlayabılecegı bı yer var mı pekı ssk harıcı benım bunu saklamam lazım

• sevdıgım adam kacmayalım bekleyelım belkı kabul ederler dıyor ama ben sanmıyorum kacmaktanda korkuyorum acıkcası cok zor zamanlar gecırebılırız annem cok hassas bırı bır suru hastalıgı var babamda cok sınırlı bırı agresıf ardımda neler bırakırıp dıyorum ama onlarda benı yalnız bırakıyor ne kızabılıyorum nede susabılıyorum sevdıgım adamda baska sehırde buda cabası

• Nefesini tut cesaretini topla ve adımını at bu böyle ne kadar devam edecek. Özelden yazarsan sana bana dair bir olay anlatırım. Yanlış anlama özelden yaz diyor olmamın sebebi seni ifşa edip ortaya çıkarmak ya da farklı birşey değil. Sadece yazacak olduklarımin burda ulu orta olmasını istemiyorum hepsi bu...

• ya ne işlere bulaşıyorsunuz böyle arkadaş ya...git bir yerde çalış en mantıklı olanı...

1|0
    0|0
    • çalışırsam anlaşılmaz mı o zaman

• nüfus kayıt için fikrim yok çıkabilir sonuçta o nüfustan düşüyorsun...

• anladım teşekkür ederim haklısın

• hiç bişey yapamazsın, sigortalı işte çalışırsan babandan sigorta düşer, ailen anlamaz

1|0
    0|0
    • ama çalışmazsam kesin anlarlar degıl mı yanı muhakkak once işe girmem lazım ondan sonra saklayabılır mıyım anlasılma durumları baska nelerde olabılır

• hiç bişey değiştiremezsin, sistem ne veriyorsa onu veriyorlar

• anladım ve sanırım bu durum cok rısklışu ancok moralım bozuk bunu gızlemenın hıcbı yolunu bulamıyorum

• neden gizli nikah yapıyorsunuz.çok saçma

0|0
    1|0
    • 26 yasındayım ve baskılarından yoruldum yapmak zorundayım artık

Kızlar Ne Diyor 3

• Sigortan babanın üstünden olduğu için her türlü bir süre sonra anlaşılır. Niçin gizli yapıyorsunuz ki. Ailenin gözünden çok düşersin. Önemli bir mevzu varsa bile (yani meslek hayatı, ya da evli gözükme zorunluluğu gibi) ailene söyle yapmak zorundayız diye. Anlayışla karşılayacaklardır.

1|0
    0|0
    • aileme söyledimşu ankabul etmıyorlar benım ıseşu anyapmam lazım nasipse

• Hakkında hayırlısı olsun.

• Amin teşekkür ederim :(

• Babandan habersiz nikah yapma..

1|0
    0|0
    • 26 yasındayım onların baskılarından yoruldum bunu yapmak zorundayım

• şu alttaki yorumu farklı bir cevap olarak yazabilir misin

• ayet yazan yorumu aynen al ve cevap olarak yaz lütfen

• anlar bence çünkü evlendiğin zaman da evlendi diye belirtiliyor bildiğim