Avrupa Birliği'ne girmeyi halen istiyor musunuz Türkiye?

ben yurtdışında kalıyorum, dün akşam haberleri okuyordum internette, burda bir politikacı buranın başkanına soruyor, türkiyeyi avrupa birliğine neden almak istemiyorsunuz, sözkonusu 70 milyon müslüman olduğu için mi? diye... buranın başkanı değişti, öncekiler istemiyordu türkiyeyi, ama şu anki başkan istiyor, ve bunun için harekete geçeceklermiş falanda filan..

ve çoğu kişi fikrini yazmış o okuduğum sayfaya... bazıları diyorki: türkiye avrupa bilriğine girmesin, zaten avrupada çok türk ve müslüman var, hepsi başa bela diyolar... bazıları da, türkiye sizin teklifi kabul edecek mi sanıyorsunuz? önce sırtınızı çevirdiniz, şimdi türkiye zenginleşti, avrupaya ihtiyacı yok türkiyenin, tam tersi avrupanin türkiyeye ihtiyaci var, demişler... ve ben kesinlikle buna katılıyorum. bir türk olarakta çok gurur duyuyorum, türkiye aldı başını gidiyor.

sizin düşünceleriniz ne bu konuyla ilgili? avrupa battı nerdeyse biliyorsunuz, dimdik duran ülkelerden birisi şu an türkiye. ben aşırı derecede tayyib erdoğana, başbakanımıza aşığım, burda türkiye dediğinizde akla ilk gelen sayın başbakanımız. yabancılar okadar övüyorki onu. hepsinin ağzı açık kalıyor valla :d türkiye bence bir ilk yaşıyor...

0|0
10|24

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiyede neredeyse hep yeni modelli arabaları kullanıyoruz buda ekonomi olarak geliştiğini gösteren ibarelerden biridir , benim sahşi fikrim böyle gitmeye devam edersek avrupa birliğine ihtiyacımız kalmadı , sanırım başbakanımız biz güçlendik avrupa birliğine ister alın ister almayın demek istiyor :))

4|2
    3|6
    • aaynen bu bahsettigin arabalarda orda sözkonusu olmustu, avrupada kullanilan arabalarin birebir aynilari turkiyedede kullaniliyo, bi fark yok gibisinden bahsetmislerdi..:)

• konunun eylemle abililkle ne alkası var anlamadım , bazısıda demişki daha yazının tamamını okumadım okumayın arkadaşım okursanız sadece bir tane örnek verdiğimi anlarsnız :)))

Erkekler Ne Diyor 23

• Hahaha... Yahu çocuk, inanma bunlara... Türkiyenin avrupaya ihtiyacı yokmuş... İhracatı bir kesseler, yolunmuş tavuk gibi kalırsın.. Avrupa battıysa, türkiye ondan daha beter batmış durumda... Ne fabrikamız kaldı, ne limanımız, ne toprağımız... Herşey satılık... Tayyibe aşıkmış. Git haremine gir o zaman...

Yabancılar övüyormuş onu. Övecek tabi. Yabancı gelip burada maden açsa işletse gelir vergisi bile vermiyor. Sigortasız işçi çalıştırabiliyor, hemde yabancı uyruklu.

"Aynısını" ben yapmaya kalksam yassak!. Elin gavuruna serbest, ama kendi ülkemde bana yasak...

O yüzden hiçbir türk Tayyibi sevmez, ama gavurların hepsi onu sever. Çünkü o bu ülkenin değil, o gavurların baş bakanı!

2|2
    2|4
    • Git sen basbakanlik yap ozaman. veya gelmis gecmis en iyi basbakani bana göster?

• link

Bak ne güzel özetlemiş ülkenin halini...

• Kapağı dün taktıydık. Kulbu da bugün gelmiş.

link

• Öncelikle fazla detaya girmeden R.T.Erdoğandan başlayayım. Bak ne kadar gurbetçi tanıdıysam hepsi R.T.Erdoğan hayranı. Bunun bir sebebi var çünkü her konuda ahkam kesebiliyor , sürekli dünya medyasında gündem oluşturuyor. Konuşuluyor ve tartışılıyor gurbetçi vatandaşlarımızda vay be başbakana bak nasıl kükrüyor padişah gibi maşallah diyorsunuz. Davulun sesi uzaktan hoş geliyor. Tayyip Erdoğan'ın eksileri de olmuştur artıları da . Ama şunu bil ki en büyük eksisi bu hükümetin dış politika anlayışıdır. Sürekli yalnızlığa itiliyoruz ve her defasında yaptırımlarla karşılaşıyoruz. İsraille papaz olduk Mavi marmaradan sonuç çıkartamadık . Bakıma yolladığımız heronları elimizden aldılar ses çıkartamadık. Bunun üstüne bir de pkk 'ya silah yardımı yapıp terörün iyice patlak vermesini sağladılar acıyı biz yaşadık. Fransa'ya kafa tuttuk iki gün sonra ermeni yasasını adamlar meclisten geçirdi yine yaptırıma maruz kaldık. Dış politikada kimseye bir yaptırım uygulayamadık sadece one minutelerle mecliste Kanuninin fransız kralına yolladığı mektubu okumakla yetindik. Müsamere çocukları gibi .Her şeyin bir de iç yüzü var iyi kötü bir stratejin olur ben israile , avrupaya , amerikaya sırt çevireceğim , Türk islam birliğini sağlayacağım ya da tek başıma dünya politikasında söz sahibi olacağım dersin ama öyle bir politikada yok. Duygusal yaklaşıyorsunuz olaylara .

Avrupanın Türkiyeye ihtiyacı falan yok bence hiç bir zamanda olmayacak. Zaten bende istemiyorum Avrupa birliğine girmeyi. Detaylı bir şekilde incelendiğinde getirisinden çok götürüsü olacaktır.Türkiyenin alıp başını gittiği de yok zenginler daha zengin fakirler daha fakir oldu. Orta kesim yok edilmeye çalışılıyor. Zengin kesim korku imparatorluğuna kafa tutmayıp sadece kendine rant ve çıkar sağlama peşinde , fakir ve imkanları dolayısıyla da kendini geliştiremeyen insanlara da bir kahraman siması yaratıldı. Onlarda kahramanını savunmak zorunda hissediyorlar kendini .

2|1
    1|1
  • Hiç istemedim hala istemiyorum, avrupa birliği ve en az 3çocuk, bizi thailand gibi sömürge şirketlere ucuz iş gücü devlet yapacak herhangi bir totaliter rejime karşıyım. Ülkeler kültürel mozaiklerini koruduğu kadar, kendi coğrafyalarınında hakimi olmalar. Sen benim paramı alıp euro yu verirsen, ben para basma hakkımı sana vermiş olurum. Hani bir hükümdarın yetkisi neydi dön başa, kendi adına para bastırması. Yanlış buluyorum izlenen siyaseti.

2|1
    0|0
  • avrupa birliğinin bize fazla getirisi olacağını sanmıyorum, getirisi olsaydı Yunanistan İspanyaya kriz yaşamazdı.

1|1
    0|0
  • Türkiye zenginleşmedi,adalete ve askere güven azaldı..

Mesala hala kraliyet ailesinin olduğu ezeli düşmanmz İngillterenin gazeteleri, ezelden beridir Atatürk' e diktatör damgası vurup şimdi Akp ve Erdoğanı övmeye başladıysa ben bu işte şüphe ederim. Daha da fazlasını yazarım ama hakkaten acaba kapıma dayanırlar mı diye korktum şimdi :D işte korku imparatorluğu dedikleri de bu..

4|2
    0|3
    • aynen katılıyorum

• Ne kan davası, benim çok yabancı arkadaşım oldu hiçbirini öldürmedim. Atatürk eleştirilsin, ama bırakta onu bi Hitler bi Stalin gibi biri eleştirsin, çünkü birini eleştirmeden önce onu tamamen anlamalısın. Ben kimseye ana avrat düz gitmiyorum. Ama İngilizler Türkleri Araplara katlettireli daha 100 yıl olmadı hatırlatırım. Kültür sömürgesini de çok iyi uygulamışlar,şuan görüyorumki sempatizanlarıda bir hayli çoğunlukta, herneyse birdaha böyle tartışmalara girmicem bu sitede..

• backdoor okuyunca gözlerime inanamadığım yorumların var..saçmalıyorsun bence

• avrupanin türkiyeye ihtiyaci var birkere ben şahsen istemiyorum gerek yok.

1|2
    0|0
  • ben girmek istemiyorum ,alsınlar birliklerini birlikte g*tlerine s...

3|1
    0|0
  • Şimdi Euroyu, kedi para değerini bir karşılaştır. Ama parandan altı sıfır atıldığını da unutmadan yap bunu bir zahmet.

Sonra, kişi başına düşen yıllık gelir oranlarını ve işsizlik oranlarını bir karşılaştır.

Ayrıca kalifiye iş gücü sayılarını bir karşılaştır.

Dünya bilimine son 15 yılda ne katkın olmuş bi anlat bakalım merak ettim?

Geçmişte ihracatında bir numara olduğun ürünleri nasıl ithal eder hale gelmişsin son on beş yılda, bunları bir öğren.

Gel buradaki çiftçiyle bir sohbet et bakalım sana ne anlatacaklar...

Oy günü geldiğinde gelir düzeyi düşük insanların yaşadığı mahallelerde insanlara nasıl kömür dağıtıldığını bunlar yapılırken insanlık gururunun ne noktaya geldiğine bir bak..

0|1
    0|0
  • avrupa birliği sorun değilde yurtdışına çıkmak için çoğu ülke bize vize uygulamasında bulunuyor bunu bi kaldırsalar rahatlıcaz en azından

1|0
    0|0
  • avrupaya göre bi kaç boy büyüğüz bizi almaya korkuyorlar ondan..

aman girmesekte olur..hem almanya olmasaydı hepsi dibi görmüştü..

0|0
    0|0
  • görünüş öyle ama inan ki işin arkasında başka şeyler dönüyor yaşım küçük ama ben öyle hissediyorum yanıbaşınız da devletler yıkılıyor kuruluyor ama size dokunan yok işin içinde bişeyler var gibi ya biz türk halkının bilmediğimiz bi gücümüz var yada santraç tahtasında bizim sırtımız dan oyun oynuyorlar

0|0
    0|0
  • bunlar yanlıştır türkiye iyiye gitmiyor gün geçtikce geriye gidiyor avrupa bize köpek olsun biz onlara değil biz islam birliğini kurmalıyız müslümanız ya hani islam birliği kurulmalı ve avrupayla tüm ilişkiler kesilmeli burda asgarı üctretin ne kadar olduğunu bilmeyen arkadşlar var bu yut dışında oturan arkadaşım ne yazıkki sizi kandırıyorlar türk,yeyi iyi gösteriyolarki hep başta bu tayip kalsın bizde ona istediğimizi yaptıralım sadece bu düşün medya ellerinde her türlü yalan haberlerle mlletimizi kandırıyorlar inanmayın bunlara türkiye bölünmenin eşiğinde sana be yutdışındaki herkese iyi gösteriyolar onlarda inannıyor ne yapsın medya ellerinde ama bu ulkede yaşayan asgari ucrete çalışan arkadaşlar da inanıyor yazık sonrada açız diyo ağlıyo ulan sen verdin oyunu niye ağlıyosun salak senin yüzünden bu olanlar diyorum ama iş işten çoktan geçti nese bu iş böle

0|0
    0|0
  • Herkesin bir düşüncesi var kimisi iyi kimisi kötü ,kötü eleştiri yapanlar öncelikle kendilerini geliştirip daha iyi bir yarınlar sunabilirler .

1|0
    0|0
    • birde Türk insanını sevmeyen bazı yabancı kesimler,acaba bizleri neden sevmiyorlar diye düşündünüz mü.bunlarıda araştımak lazım.

• Neden sevmiyorlar biliyormusun, artik adamlara gina gelmis. neden dersen, mesela danimarkada coook yabanci var tabi tek turk degil, araplarda cok.. ve burda en cok olay cikaranlar yine bunlar. mesela hirsizlik, silah, karanlik isler anliyacagin. aslinda danimarkalilarda yapiyo bu tur seyleri ama ne zaman bunu bizden biri yapsa gozlerine batiyor! ve gercekten terorist diye sucluyolar bizleri. cogunluk bunu yapan turkler diye biliyolar, damgaliyorlar, ve genelleme yapiyorlar!

• Yabancı ülkede yaptıkları suç olaylarını bilmiyorum,fakat internette, forumlarda çoğu insanımızın yabancı insanların üzerinde olumsuz yönde etki bıraktıklarını iyi biliyorum, genelde çoğu yönetici webmaster,seo ile uğraşan yabancılar türk kullanıcılardan bıktı,nedeni; spam mesajlar,adamların gece gündüz kodladığı tema ve scriptleri,bizim türkler ellerinden alıp sadece üzerinde oynayarak türkiyede insanlara satması,dünyada sitelere spam içerikler gönderen ülke olarak ilk sıradayız.

• avrupa birligi yerine islam birligi kurulsa biz daha güçlü ve birlik içinde olucagımıza eminim

2|0
    0|0
    • Tabi.. Araplara güvenelim demi :D Tarihten de mi der almıyonuz?

• sen güçlüden yanasın bizse mazlumdan yanayız sen gücü üstün tutarsın biz hakkı üstün tütarız senin ecdadın böylemi yapardı nerde mazlum varsa ona koşardı sense güçlü güçsüz diye ayrım yapıuorsun o beğenmediğin araplar geldi çanakkalede savaştı be sen girt tarihini öğren sen gidip hiristiyanla birlik olursun ama müslümanla olmazsın işte zihniyetleri belli bunların akp böle işte güçlüden yanala asla hakkı savunmuyorlar filistinden 52 çocuk geldi çanakkaleye sen ne bilirsinki bunları

• sayın unanochemas arkadaşım..ben güçten bahsetmedim birlik olmadan bahsettim..avrupa üyelerinin hepsini ayır tek tek bırak bak bakalım kim kendine güvenipte bize kafa tutucak.ben islam birliginden kastım birlik olmaktı

• Avrupa birliğine gireceğiz diye yapmadıkları yalaklık kalmadı, milletin onurunu iki paralık ettiler, bu vatanın itibarını hiçe saydılar.Daha doğudaki petrolleri çıkaramıyoruz.Bir sürü bor madenlerimiz var onları kullanamıyoruz.Bundan yıllar önce bu kaynaklar bulunup üstü betonla kapatılıyordu.Önce o kaynakları çıkarıp kullansınlar ve milletin huzurunu sağlasınlar.Biz o zaman hiç bir birliğe muhtaç olmadan tek başımıza dünyaya bedel oluruz.

1|1
    0|0
  • Bence girmemeliyiz . Hatta resti çekerek gümrük birliğindende acilen çıkmamız lazım. gümrük birliği türkiyenin ciddi bir şekilde sömürülmesine neden oluyor ve sanayimiz çökmek üzere. BUnun yerine türki cumhuriyetler birliğini kurmalı ortak para birmine geçmeli ve ortak siyaset yapılmalı . hatta hep konuşulan eyalet sistemini diğer türki cumhuriyetleri parlementoya dahil ederk iç işlerinde bağımsız dış işlerinde ortak yürüyeceğimiz bir yapı oluşturulmalı. İşte o zaman kimse sırtımızı yere getiremez.

Dünyada masamızı yumruğumuzu vurduğumuzda ses getirmenin tek yolu bu " one minute" ler bir işe yaramaz .

Acilen kendi adalet sistemini gözden geçirmeli 1930 lardan sonra ki düzene ayak uydurtmalıyız. Kapılarımızı belli bir süre dış dünyaya kapatmalı hızlı bir renevasyon sürecine girmeliyiz. Doğuda ki yatırımları ve şehirleşme planları oluşturmalı mezra yerleşiminden bir an önce kurtulmalıyız.

0|0
    0|0
  • Senin bu ülke deki işsiz sayısından falan haberin yok galiba? Uzayda mı yaşıyon?

2|0
    1|2
    • ne değişimi arkadaşım hangi değişim değişim yok sadece kılılıf değişimi var

• Bana şu gelişimi bir anlat bakalım, neymiş gelişim biz de bilelim...

• Avrupa birliği bize girmiş zaten

3|1
    0|0
  • Avrupa ve gelişmiş ülkelerin kültürünü ve demokrasisini isterim. Ama onlardan daha az lüks yaşamıyoruz bu kesin. İyi bir iğme yakalarsa bu ülke onlara ihtiyacımız yok. Ama öyle bir yolda değiliz. Şu anda Amerikan kapitalizminin ezici yıkıcılığı altında kalmış bir ülkeyiz sadece ama sadece. Gençlerimizin büyük yaratıcılıkları yok edildi,sadece paraya tapan bir genç nesil oluşturuldu. Yaşlılarımız ise zaten bıkkınlar ve ülkeden umudunu kesmiş durumdalar. Yurtdışında yaşamak isterdim açıkçası.

0|0
    0|0
  • istemiyorum ben böyle mutluyum

0|0
    0|0
  • İnsan hakları ve demokrasi konusunda çok çok ihtiyacımız olan bir birlik.

0|0
    0|0
  • vize kalksın kolay gezelim yeter.

0|1
    0|0
  • açık konuşmak gerekirse, ben avrupa birliğine girmek istemiyorum. onlar bize girsin.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 10

• Gerek yok Avr.Birliğine.

2|1
    0|0
  • Avrupa birligine gircez diye Mahalle dügünlerini yasaklamislar daaa girmesin avrupa batior, euro almis basini gidior.. Avrupanin Türkiyeden ne artisi var sanki.. Avrupa birligine gircez diye kendi kültürümüden uzaklasioruz...

2|2
    0|0
  • avrupa birliği yani hiristiyan birliği biz müslümanız be neişimiz var onların birliğinde onlar gelsin benim birliğime bizim yerimiz islam birliğidir ama tayyo bakın yine söylüyorum çok önemli dikkat abd abisi bunları yönlendiriyor onlar yardım etmese bu tayyo 1 dk burda duramamz taviz veriyorlar çünkü tayyo onun her dediğini yapıyor kendi yandaşları ve kendisi çok zangin zengin daha zengin fakir daha fakir oğlunun gemicikleri var ben hatırlıyorum bu istanbulda belediye başkanıyken kirada kaçak evde oturuyodu şimdi ne oldu tayyo para sıcak geldi dimi gömleğini ve davanı paraya sattın allah biliyorya yaptığın bu zalimlikler yanına kar kalmıcak ben açlıktan ölürken sen o parayı yiyemicen onun oğlu askerlik yapmaz gariban gitsin ölsün avrupa birliği denen saçmalıkla ne işimiz var be onlarda ahlak yok maneviyat yok pis insanlar kültür yok görgüsüz ayılar ama tayyo hala onların peşinde yazıklar olsun böle başbakana bunlar dini kullanan kişiler bunların müslümanlıkla alakaları yok arkadaşlar bunlar paraya taparlar türkiye bunlarla birlikte çöküşe geçti türkiyeyi öyle güzek gösteriyorlarki gören şurya bak ya türkiye zengin bunların avrupaya ihtiyacı yok herşey günlük gülistanlık böle gösteriyolar halbuki içinde yaşamayan bilemz işte pkkyla görüşende bunlar her gün şehit veriyoruz bunlar geldi 30 yılda vermediğimiz kadar şehit verdik asker yan gelip yatıyor dedi yazıklar olsun senin oğlun onu bile yapmıyor herkes neyin ne olduğunu biliyor medya elinde olduğu için yalan haberlerle işini götürüyor trt açlık sınırını veriyor diğer kanaller herşey güzel diyor niye yandaş çünkü şerefsizler hakkımı helal etmiyorum ama ölüm var ey tayyo şuan öldüğünü düşünelim nasıl vericen bu hesabı çok doldumda k. bakmayın uzun oldu bu insanların kirli çamaşırları daha bitmezdide uzun oldu dimi hakkım helal değil

0|0
    0|0
  • türkiyenin iyiye gittiği yok arkadaş ben agari ücrete çalışıyorum ve açlıktan ölüyorum kendilerine 3 milyar zam yapıyorlar soruyorum sana bunun neresi haktır bide bu insanlar müslümanız diyolar namaz kılıyolar bunlara inanmayın bunlar amerika abilerinden izinsiz hiçbirşey yapamazlar bizzat bunları poh pohluyolar neymiş türkiye lider ülkeymiş hadi oradan be saha bir avuç pkkyı bitiremiyor süriyeye sözü geçmiyor kimse bunları takmıyor fransa tasarı geçiriyor neymiş lidermiş ne lideri be bu salağı poh pohluyolar buda kendini bi halt saniyo adam arabaların markalrondan bahsetmiş al ozaman bende sana 2011 yılında içralıklardan bahsedeyim 6 kat arttı neden kiredi çekiyor adam ödeyemiyor hükümet sürekli kredi kartını teşvik ediyor adam ödeyemieynce icralık oluyor ekonomi falan düzelmedi tayyo ve yandaşları için düzeldi zengin daha zengin fakir daha fakir biz tayyonun israile kafa tutup arkadan onlarla işbirliği yaptığınıda biliyoruz israil 9 vatandaşımızı katletti hadi lider ya tayyo alsın haklarımızı hadi alsın ne alması bide üstüne yüzde 30 ticaretimiz artttı yazıklar olsun diyorum bu sahtekarlara nasıl inanırsınız müslümanlığı kullanıyolar zinayı serbes bıraktılar domuz eti serbes faiz allahın kitabında faiz apaçık haramdır deniliyr tayyip hocaya ona rağmen lafa bak şimdi tayyo diyo bunu dinle faiz bu ülkenin gerçeğidir aman allahım nasıl bi kelime faizi meşru görüyor halbuki kran yasaklıor krana karşı geliyolar dinler arası diyalok saçmalığını bunlar çıkardı halbuki allah katında tek din islamdır ılımlı islalm saçmalığını bunlar çıkardı siz kimsiniz allahın kurallarına ılımlıya çevirirsiniz be gafiller kendinize gelin söylediklerinize dikkat edin sen kimsin allahın koymuş olduğu kuralları ılımlıya çeviricem diyerek dizimizi bozuyosunuz gençleri islamı yanlış gösteriyosunuz yoksa gögsümüzden imanı dilimizden kuranımı almaya çalışıyorsunuz siz uğraşın abd ye uşaklık edin ama ne yaparsanız yapın asla imanımızı alamassınız çanakkeleyi geçemediler ama bunların sayesinde heryerimize girdiler dinimizi elimizden alıyorlar arkadaşlar uyanın türkiye israile vilayet yapılıyor a tayyo bizzat kendi ağzıyla söyledi bopun eş başkaın diyarbakırda buranın yıldız kentidir bilerek veya bilmeyerek bu baştakiler abisinin dediğini yaparak salak bizi bölüyorlar kkyı dağdan indirdi davulla zurnayla karşıladı hapisten çıkardi millet vekili yaptı onnlarda polidi toktladı yazıklar olsun bunlara ben açlıktan ölürken kendilerine 3 milyar maaş zam yapan bu zalimler hakkım helal değildir

0|0
    0|0
  • Her devrin adamısın. Irk kavramını gurur duyacak bir nitelik sandığın için de, kendinden utan.

Gelmeyen gelmesin, dünden hazırım.

0|3
    3|1
  • Bence Avrupa birliğinde olmalıyız.İşsizlik olmaz bu kadar...

0|0
    0|0
  • Girmeyelim, ticari manada sömürülmek istemiyorum!

Girelim, sağlık ve yaşam standartları yükselir belki?

0|0
    0|0
    • bellllkisi yok sağlık alanında avrupadan ilerideyiz ben işim dolayısı ile rahatlıkla bunu söyleyebilirim.

• bizi sömüren gümrük birliği anlaşması buda bize tansu çiller in armağanı . kadından yönetici olmaz görüşü bu kadın sayesinde anlam kazandı resmen.

• Evet, kadından yönetici olmaz.. Önceki sorularda olmayacağını ben de söyledim, mantıksız davrnıyorlar..

• yaşanması gereken bir süreç, ama girilmesi gereken bir birlik değil.

1|0
    0|0
  • türkiye nereye aldı başını gidiyor? :D

0|0
    0|1
    • hahahahaha guldurdun beni :D gidiyor iste milletin gozunu acik birakiyor

• türkiye bi baş aldı ama ne başı bopun eş başkanlığını aldı cünleten hayırlı ve uğurlu olsun bu soran kişiye göre herşey güzel kendi yurt dışındaya tuzu kurudur buraya gelse bunlara hep küfür eder

• giren girsin ben gelmiyorum. tayyipi de al git.

2|2
    1|1
    • tayyıp girsinde bizden uzak olsun bi kurtulsak şundan nereye girerse girsin

Yükleniyor...