Eskiden yaşamış olsaydınız hangi bilimi/felsefeyi kurardınız?

Hiç bir bilimin, felsefenin olmadığı bir zamanda yaşamış olsaydınız hangi bilimi/felsefeyi kurardınız?

0|0
14|29

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 28

• MATEMATİK.

1|0
    0|0
  • Hedonizm

1|1
    0|0
  • uğraşmazdım öyle şeylerle

1|0
    0|1
  • varolmayışçılık

1|0
    0|1
  • Gene Hazır Yer İçer Yatardım ..

1|1
    0|1
  • Mantık konusunu baştan yazardım.. zira insanlar aklın mantığın almayacağı öyle sözleri söylüyor öyle işleri yapıyorken hala "ak" pak mış gibi davranıyorlar ya..

1|0
    0|0
  • tıp...başı dişi ağıran bir kişi hiçbir felsefeyle uğraşamaz.ama ağrıdan küfür etmekten küfürün felsefesini yazabilir:

1|0
    0|0
  • Nickin itici sorun cok hos :) Ekonomi..Ve getirisiyle degir her bir bilimi tesvik...

1|0
    0|0
  • Erotizm.

Atropatizm de olabilirdi...

1|0
    0|1
  • Misantropi ve Maltusyanizm

1|0
    0|0
  • Murphy kanunlarına kendi adımı koyar dünyaya yayardım.

1|0
    0|0
  • varoluşçuluk (existatialism) felsefesini kurardım, hep ilgimi çekmiştir, insanların varoluşa nasıl ve neden anlam yükledikleri, bu insanı biraz karamsar düşünmeye itebilir, ama yaşam doğru şekilde anlamlandırıldığı zaman yaşamaya değerdir

1|0
    0|0
  • liberalizm

1|0
    0|1
  • Psikoloji ve Sosyoloji

1|0
    0|1
  • Atatürk ilke ve inkilâplarını :)

0|3
    2|2
    • Helal kardeşim sana. En iyi cevap bu olmalı.

• Teşekkürler :)

• eksi puan verenleri tanıyorum zaten :) Atatürk'ün müslüman olmadığı bilgisi dayatılarak öğretilen insanlar :) insanı dinine göre yargılayan insanlar.Şeriatçılar,gericiler ve yobazlar :) Neyse ben onlarıda seviyorum :D Türkler diye tabi :) Yoksa evlat olsa sevilmezler :)

• kamasutra olayını icat edip şimdi bulunan hatalarından arındırırdım.

1|0
    0|0
  • Düşünme felsefesini kurardım halen bile düşünemeyen bir toplumda yaşıyoruz

1|0
    0|0
  • bilimden bir çoğunu kurmak isterdim.ama felsefe kadar saçma bişe yok.herkese göre değişebilen bişeyi bize ders olarak okutuyolar.sçmalığın daniskası.

0|0
    1|1
    • Ders olarak okutulan filozofların hayatları ve düşüncesi.Alın siz bu düşünceye sahip olacaksınız diye okutulan bir düşünce felsefe dersi kapsamında yok.Hem de bu bilimlere ders olarak değil, bir disiplin olarak bakılmalı.

• dostum herşeyde disiplin var.bilgi disiplinide var.neyse bunlara girmeyelim.banane filozofun düşüncesinden adam beni ondan sınav yapıyo.sadece bakın bu adamın düşünceside bu deseler neyse.yok onu ders kitabı yapıp çalıştırıyolar.

• kominizme emek verirdim

2|0
    0|1
  • malizm teorisi...

1|0
    0|1
  • Felsefe bilimi Psikoloji bilimi ve Sosyoloji bilimi

1|0
    0|1
  • toplumu dusunerek heralde kominizmin temellerini atardim kendimi dusunseydim din kurardim

1|0
    0|0
  • pozitivzim

1|0
    0|0
  • oo çok kral soru. ama karasız kaldım ya hepsi olabilir gibi :D

1|0
    0|0
  • Kesinlikle fizikçi olurdum

1|0
    0|1
  • Hümanizm..

1|0
    0|2
  • O... çocukluğu..

0|0
    1|1
  • takılıyoruz işte felsefesi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• oportunizm dedin mi benden sorulur aga :D :D

1|0
    0|0
  • Marksizm veya sosyalizm..

1|0
    0|0
  • Eskiden felsefi laflar etmek ya da bilim adamı olmak kolaymış düşünüyorum öyleyse varım örnek bide adam güneşi buluyo aa bu parlak deyip güneşe tapıyo ya da ateşi ya da tekerleği şimdi herşey çok zor çok zeki olman gerek aşırı yani makinalarla aranın iyi olması gerek teknoloji ne kadar ilerlese işimiz o kadar zor

0|0
    1|0
  • yer çekimini blrdmm

1|0
    0|1
  • Aşk üzerine bir felsefe olurdu sanırım..

1|1
    0|0
  • varoluşçuluğun babası sayılırım.

2|0
    0|0
  • Doğa filozoflarından olurdum,doğa bilimlerinin temelini atardım.

1|0
    0|0
  • İnsan görünümlü hayvanlar bilimi .

1|1
    0|1
  • nihilizm tabiki de.

1|0
    0|1
  • Yorumlara baktım da herkes çok zeki :)) . Hadi gençler onlar bulunmuş zaten siz de bizi başka devre taşıyacak şeyler bulun :))

0|0
    1|1
  • psikoloji bilimi

1|0
    0|0
  • işsizlik benimle başlardı.

1|0
    0|0
  • İnsan beyni arastirmalari

1|0
    0|0
  • Darwin, evrim teorisi.