Eşitlik anlayışınız nedir?

Mesela kadınla erkek eşit derler evet yasalar önünde eşitiz ama fiziken ruhen ve zeka açısından eşit değiliz erkek daha fiziksel güçleri önde kadının daha çok zekası önde. Sizin görüşleriniz nedir ? Sadece Kadın erkek olarak bakmayın olaya onuda belirtiyim genel olarak soruyorum :)))

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• Kadın erkek eşit değildir kardeşim olamazda. Hiç elma ile armut bir olur mu? Görünüş yaşam içerisinde ki yer aile içersinde ki konum kadının kendine düşen görevleri kendi vücudunda ki erkekten farklı olan bir çok yönü kendini sürekli korumak zorunda kalması vs vs bir çok örneği ile kadın erkekten erkek ise kadından farklıdır. Kadın erkek asla eşit değildir. Ama bu kadının erkekten aşağıda olduğu anlamına asla ama asla gelmez. Kadın herşeyden önce annedir. Ve benim 5 tane babam olsa asla bir annem etmez etmeyecektir. Kadın şevkattir kadın merhamettir kadın aşktir kadın nezakettir. Kadınlar olmasa kendine özen gösteren erkek olur muydu acaba? Kadın başlangıç noktasıdır. Kadın düzeni tamamlayan mekanizmanin merkez carkidir. Bütün devinim ondan geçer. Kadın erkek eşit değildir evet ama kadın saygıdır. Kadın hoşgörüdür kadın fedakarlıktir. Ne erkek kadınsiz ne de kadın erkeksiz tamdır. Birbirimize bu denli muhtaç olduğumuz bir hayatta erkek üstün olsa ne kadın üstün olsa. Gönülleri eşit tutup birbirimizi sevmek varken üstünlük taslamak üstünlük aramak niye.?

1|0
    0|0
    • üstünlük aradığımız yok bu benim düşüncem son satırı yazmasaydın en iyi cevap olabilirdin

• Çocuk...

Erkekler Ne Diyor 13

• Kadın Ve Erkek Esittir Derim ..

1|0
    0|0
  • Erkeğin fiziksel olarak önde yaratıldığı belli ama kadın zekasının erkek zekasının önünde olduğunu kabul etmiyorum veya tam tersini. Zaten kadının ortaya koyabileceği fiziksel gücü olmadığından zekasını kullanmak zorunda kalıyor bu şartlarda "sadece kadınlar arasında" zeka ön planda diyebiliriz.

Bu yorumumdan erkek zekasının kadına göre önde olduğunu çıkaranlar olabilir ama buna biraz daha bilimsel ve objektif yaklaşırsanız erkeğin analitik zekasının kadının ise duygusal zekasının önde olduğu sonucuna varırsınız. Hangi zekanın üstün olduğuna bakarsanız üzerinde çalışılan konunun gereksinimlerine göre değiştiğini fark edersiniz. Bu benim düşüncem değil, akademik çalışmaların sonucunda ortaya çıkan bilimsel bir gerçektir. Eşitlik konusunda ise kadın ve erkeğin her şartlarda eşit olması gerekir hatta kadının pozitif ayrımcılık ilkeleri ile eşit olmadığı durumlarda mukayeseye dahil olmaması gerekir. (fiziksel konular gibi)

0|0
    0|0
  • bi yazar derkı eşitlik namussuzluktur ben adalatten tarafayım dıye sonuna kadar katıloyrum her konuda bu soze ya bay bayan arasında düsünelım bı bayan erkek gıbı agır ıste calısabılrmı calıssa adelet olurmu ya da bı erkek bayan gıbı ev bakımı yapabılırmı cocuk bakabılırmı ıkısınnde yerıne gore fazlası üstün olduğu eksık olduğu yerlr vardır ama asla esıt deıldır ılıskı yasarken bıle esıtlık yoktur ya kadın daha cok haz alır ama bunun karsısında o kadınn bı doğum sancısı vvardır kı erkekler bunun ne olduğunu bılemez yanı bence asla esıt deıldır

0|0
    0|0
  • Genellemen leş

1|0
    0|0
  • Bu dünyada eşitlik olsaydı Adaletini S.keyim Dünya sözü olmazdı

1|0
    0|0
  • kişiden kişiye değişir.beni dövebilecek kızlar var .benden mal kızlar var.cinsiyete göre değerlendirmek doğru değil bireysel bakmak lazım

2|0
    0|0
  • bir komplex yapı düşün

ufaklıktan beri

bahane bulma

plan yapma

çene kası

baskı altında kaçış yolu bulma

vs

yetişmiş olsun

ve zavallı erkek gibi dümdüz bir komplex yapıyla eşit olsun

0|0
    0|0
  • bu soruyu en doğru mustafa topaloğlu yorumlardı diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • kadın kendı belırler esıt olup olmadıgını kadın madem zeka olarak ustun esıt oldugunu gorup ona gore davranabılır...

0|0
    0|0
  • eşitlikten yana isek o zaman herşeyi birlikte yapalım ayrımcılık olmasın

kanalizasyon

inşaat

asfalt

sanayi

demir çelik

vesaire vesaire ...

0|0
    0|0
  • Kadınlar ve erkekler hiç bir zaman eşit olamazlar.

0|0
    0|0
  • Eşit değil, kadınlar daha üstün :(

0|0
    0|0
  • kadın hakkı kadın hakkı...kadın hakkı diye bir şey yoktur...çünkü hakkı erkek ismidir

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 6

• Eşitiz tatavalarını bırakmak lazım.

Hangi insan hangi insana eşit şartlara sahip, eşit zekaya, eşit güzelliğe, eşit güce, eşit mevkiye?

Hiç birimiz eşit değiliz bırak kadın/erkeği..

1|1
    0|0
  • Eşitlik herkesin aynı kaptan yemesidir.

1|2
    1|1
  • Dusundumde ne yazsam bilemedim. :/ Esitiz iste.

1|0
    0|0
  • Toplumun sınıfından sınıfına göre değişir arkadaş çevrem bayanı daha üstün görüyor .

1|0
    0|1
  • Yok öyle bir şey...

Aç gözünü, dünyaya bir bak, hı?

0|1
    4|1
  • söylemem

0|0
    0|0
Yükleniyor...