Başlık Bulamadım Bir Girip Bakın

Bu sitede her telden insan var.O yüzden bu sorularımı sadece müslümanlar cevaplasın lütfen diğerlerine saygım sonsuz.Burda gelip de durduk yere kavga çıkartmayın.

1)Namaz kılmayanın duası kabul olur mu?

2)Hangi vakitlerde ne zaman nasıl biçimde dua edersek makbul olur Allah katında kabul olunur?

3)Kuranda bir ayet var tam bilmiyorum tabiki ama aklımdaki kadarıyla siz isteyin yeterki kullarım ben veriririm diiye bunun gibiydi sanırım o zaman neden her dua kabul olmuyo kesinlikle bir şirk değil bu yani nerde yanlış yapıyoruz?

Şimdilik bu kadar cevaplarınızı bekliyorum.

0|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

• Burada bir soruya cevap verilse dahi altına teşekkürler diye yazıp yapılanı karşılıksız bırakmak istemiyorken Allah'ın sonsuz nimetlerine karşı neden Ona istediği şekilde teşekkür etmiyoruz ? üstelik Allah'ın istediklerini yerine getirmediğimiz gibi sürekli de bir şeyler istemekteyiz...buna rağmen yüce Rabbim nimetini esirgemiyor...Ona karşı ibadeti yalvarışı duayı eksik etmeyelim...Allah muhakkak ki her şeyi en iyi bilen, gören ve duyandır...Dualarımızı ne zaman nasıl kabul edeceğini de en iyi O bilir... Allah cümlemize hayırlı olanını nasip eylesin...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Bu din herkesin dinidir arkadaşım. namaz kılalnın da dinidir oruç tutmayanında dinidir. Günah işleyip tövbe edenin de dinidir.

2 - Ezan kamet arasında edilen dua makbul olur

3 - Elbette o duanın sana karşılığı verliyordur. Ama istediğin şekilde değilde farklı bir yönden bir şekilde kabul ediliyor. Tabii Allah bilir.

0|0
    0|0
  • duaların hepsi allaha ulaşır.ama en makbul dua nefs için edilmeyen duadır.ettiğimiz duaların pek coğu bizim için hayırlı olmadığı için kabul görmez.

0|0
    0|0
  • cani günülden samimi bir şekilde dua et allah kabul eder inşallah gerisi teferruat

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ben bildiğim kadarıyla cevaplıyım

senin yaptıgın kavli dua bunu fiili dua ile desteklememiz lazım.

yani sen sözlü olarak duanı ediyosun bide bunu ibadetlerini yerine getirerek duanı tamamlamış olucaksın.

dua kapılarının ne zaman açık oldugunu bilemeyiz ama şunu duymuştum geceleri uyandıgımızda ettiğimiz dualar, yagmur yagdıgında ettiğimiz dualar, bide geceleri kalkıp kıldıgımz namazda ettiğimiz dualar kabul olurmuş.tabii allah dualarımızı geri çevirmez

“Kullarım sana, beni sorduğunda (söyle onlara): Ben çok yakınım. Bana dua ettiği vakit dua edenin dileğine karşılık veririm. O halde (kullarım da) benim davetime uysunlar ve bana inansınlar ki doğru yolu bulalar”(Bakara: 186).

0|0
    0|0
  • bazen sen istersin, ama o senin hayrına değildir.. o an için olmasını çok istersin o oldu mu herşey tamam dersin ama öyle değildir.. işte hayrna olmadığından belkide gerçekleşmiyor.birşeyi isterken hayrımaysa nasip et demek lazım...

hani bazen biraz zaman geçer '' iyi ki olmamış'' deriz, ya da daha iyisini buluruz falan.. muhakkak buluruz bunun gibi bir şey. istemek olayı..

0|0
    0|0
    • ama benimkisi hastalıla ilgili bir şey yani hastalığımın iyileşmesi neden hayrıma olmasın ki?

• allah şifa versin :) özel hastane ayrıdır bak ilgilenirler ayrıca dermansız dertte yoktur. hayırlı ramazanlar...

• sana da hayırlı ramazanlar :)

• Dua et sen. Şimdi hem kavli hem fiili dua etmen gerek. Yani Allah'tan isteyeceksin ve olması icin gayret edeceksin. Dua her şekilde kabul olur. Eğer hayırlı değilse sana sevap yazılır.

0|0
    0|0
  • sen hep et gitsin.

0|0
    0|0
  • Namaz kılmayanın da duası kabul olur.

Hayırlısı neyse o oluyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...