Çoğu zarar olanın azı da zararlı mıdır ?

Öncelikle ben ateist değilim onu belirteyim.

Bir arkadaşla tartışıyoruz. içki neden günah dedim. sarhoş olur sağa sola zarar verirsin dedim. e ben sadece bir yudum alsam sarhoş ya da sarhoş olmayacak kadar mesela 1 bardak içsem ne oalcak dedim. o da çoğu zarar olanın azı da zarardır ondan günahtır dedi.

e o zaman örnek olarak herhangi normal bir yemeği düşün aşırı yersen mide fesatı geçirrsin yani zararlı olur dedim o halde mantığına göre az yemek yemekte zararlıdır yani günahtır dedim . kaldı öyle ...

yani arkadaşalr diyorum ki bir hakikat yolcusu oalrak. içki günahtır ama sınırı aşanalra, sınırı aşıp sağa sola zarar verenlere günahtır...

Güncellemeler:
Siz ne düşünüyorsunuz ?

0|0
5|0

En İyi Kız Görüşü

• Sofular haram demişler bu aşkın badesine

Ben doldurur ben içerim günah benim kime ne

0|1
    0|0
    • hakikat ehlinin sözleri dir bunlar. Nesi mi erenlere aşk ola...

• :) cümle cihanı gezerim derviş nazarıyla.. hakk kelamında ancak dilimden hakikat çıkar . öyle dilerim hakk öyle buyurur çok şükür.

ben hakikati sizler düşünsün diye öğretmek maksatıyla yazıyorum. bu yorumu en iyi seçmemin sebebi ise yorumdakinin bir evliyanın yani hakikat ehli bir dervişin sözleri olmasıdır ;) NESİMİ nin. bakınız...

• onlara derdini anlatamazsın uğraşma

Kızlar Ne Diyor 4

• Oncelikle icki Haramdir. Ve icki insan bedenine zarar verir. Bunun cogu azi olmaz. Haram kilinmistie ve yaklasilmamasi gerekir. Sigarada boyledir. Allahin sana verdigi bedene iyi bakmak durumundasin.

0|0
    0|0
    • niye bakmasan ne oalcak toprak değil mi o da çürüyüp gidecek ? beden öteki tarafa gitmiyodu hani öyle değil mi ne işe yarar ?

• Ben dilim dondugunce aciklamaya calistim. Bu yaziyi okumani ve ardindan yorumunu tekrar beklerim link

• ben gayet açık seçik konuştuğumu düşünüyorum. her neyse. hakk katında seviye meselesi bu. ben henüz bu yolda başlardayım. velakin abid anlamaz sözümüzden.

• İçkinin hiç bir zararı olmasa bile Allah yasakladığı için içmemek gerekir. Bununla beraber içkini zararlı olduğunu bütün dünya kabul ediyor.

0|0
    0|0
    • neden yasak ? nesi zararlı ? tanıdığım bir sürü adam var ateist ama içiyo içiyo hala bilmem kaç yaşnda taş gibi :) herşeyi sorgulamak lazım hakk ın emri olsa dahi sorgulayın ! hakk ın emrinde açık bulamazsın zaten sorguladığında ;)

• mevlana nın da bir söz var ama şuan bulamadım. içki haram değildir ama avam ın çoğu içip sapıttığı için mecbur haramdır. ama hakikat ehli kendini bilene sınırını bilene yasak yoktur asla...

allah dan iyi mi bileceksin şundan bundan iyimi bilecksin diye diye düşünmedi islam alemi gerizekalı alim denilenlerin eline kaldık ! allah ın kitabı yani sözlerini elbette sorgulamadan asla inanmam bu neden böyle diye sorgularım cevap bulana kadar yerine getirmem !

• hanım efendi senin o aşşağıda hadis vb. sözlerinn cevabını soruda verdiğimi düşünüyorum..

• cık değildir

0|0
    0|0
  • senin gibi düşünüyorum bende haklısın

0|1
    0|0
    • eyv. allah kuranda böyle emreden . ama nadan anlamaz bundan -ki onun öyle anlaması da daha iyi çünkü onun niyeti bellidir. işte zaten asıl onalra günahtır ...

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...