Oruç tuttuğunuzu yeterince duyurmadınız mı?

Sorudan çok sitem aslında. Oruç Allah için tutulan birşeydir. Facebooka twittera ya da böyle sitelere ''ayyy çok acıktım, kaç saat kaldı, çoook sıcak, şimdi bir pasta olsa ne yerdimmm, yaaaa çok susaadıımmm... '' gibi çocukca şeyler yazmak için oruç tutuyorsanız defolun gidin tutmayın lan . Bizene acıktıysanız susadıysanız? Burda duyurunca ne sevabı kalıyor nede anlamı önemi. Her dakika acıktım deyip burda sorular paylaşacaksanız hiç tutmayın, en azından hem günaha girmezsiniz hem insanları sinir etmemiş olursunuz hemde acıkmamış olursunuz !

Arkadaşlar siz de sıkılmadınız mı sürekli aynı şeyleri görmekten okumaktan? Hakikaten sinirlerim bozuldu benim. Biz acıkmıyoruz susamıyoruz sanki hayret bişey ya

0|0
11|12

En İyi Kız Görüşü

• Ekşi sözlükten:

Konu: ---- oruç tuttuğu için pışpışlanmak isteyen insan ---

İşyerinde ağır görevlerin oruç tutmayan arkadaşlarına verilmesini bekler. yanında su içilmesin, yemek yenmesin ister. fazla mesaiye kafirler kalsın, kendisi eve gidip iftar saatine kadar uyusun ister. herkes ona imrensin, acısın, şefkat göstersin, saygı duysun ister. bir de bütün bunları öyle bir huşu içinde ister ki meselenin asıl can alıcı kısmı budur.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• hergun ayrilik sorusu okurken niye sikilmadin.yilbasinda sevgililer gununde niye sikilmadin

2|3
    2|0
    • Ne alaka zekasızmısın nesin sorumu düzgün okuda gel milletin tuttuğu orucu yaymasından dakka başı acıktım diye isyan etmesinden bizene nerde bunun sevabı?

• kinama milleti nolcak cani sikiliyo geliyo buraya

• reklam gibi oruç tutuyorlar

Oruç Zihnen ve kalben tutulur bedenen değil. O yüzden kim ne yemiş saygı duymamış bunlara pek fazla takılmamak gerekir.

1|0
    0|1
  • Öyle insanları savunmuyorum onların yaptığı yanlış evet ama seninde söyleme şeklin ve fotoda göründüğü gibi şarap içmekte yanlış.Diyceksinki ben bugün içmedim ama şarabın tövbesi yok bunuda biliyorsundur inşallah.Senin naptığın beni ilgilendirmez ama onların ne yazdığıda seni ilgilendirmez.Allah'la onların arasında neyin günah oldugunu bilemezsin ama senin resimdekilerin günah olduğu kesin.Hadi herkeze hayırlı iftarlar.

0|0
    0|0
  • Ben farklı bir açıdan bakıcam bu konuya :

Konuşacak cümleleri olmayanlar, kitap okumaktan aciz insanlar yaşadıkları her dakikayı anlatarak kendilerine konuşmak için malzeme çıkartırlar. Çünkü konuşmak için elinde, fikrinde ya da beyninde yeterince malzeme yoktur. Bende sana katılıyorum fakat yadırgamıyorum da çünkü dediğim gibi kapasite bu :)

0|0
    0|0
  • Sürekli öyle acıktım tarzında şeyler demek hoş değil en az senin üslubun kadar.

1|2
    1|0
  • He sevabini gunahini sen biliyorsun zaten

2|2
    2|0
  • evet çok sinirlendik, intikamımızı iftara bir saat kala lahmacun fotoğrafları paylaşarak alacağız, seri şekilde yayalımm

0|0
    0|0
  • Sarı kız;

Profilinde şarap şişesiyle yemek masasında poz veren üyelere ne diyelim peki biz.

0|1
    1|2
    • Ben sizin içinmi poz verdim ya da bugün mü çektim o fotoğrafı? İster şarap içerim ister rakı sizi ne ilgilendirir. Soruma cevap yazacaksan soruma göre cevap yaz lütfen.

• Helaaaaaaaal, konuş paşam

• İnsanların ne yediğine karışmıyorum zıkkımın kökünü yesinler banane. Ama buraya gelipte acıktııımmmmmm susaadıımmmmmmm gibi şeyler yazıyorlar sinir oluyorum

• Evet hepsi çok reröre :(

1|0
    0|1
  • bu daha başlangıç

brace yourselves

1|0
    0|1
  • Valla doğru diyon,neyse az kaldı zaten,10 tane lahmacun beni bekliyorr :D

1|0
    0|1
  • Heral sevgi saygı arıyor aç kaldı diye öyle iman etcegine etmesin bencede..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Evet ama sende yemek yerken ki resmini koymuşsun. Bu da kötü. Neyse sıkıldık bunları duymaktan duyrulur.

0|3
    1|0
    • Yeter artık saygısızlaşmaya başlıyorsun, bu son uyarımdır. Sorunun yerinde durmasını istiyorsan cevabımı kirletme daha fazla. İnsan gibi bir şey söyledik, tepemize çıktın. Senin üslübunu kullanmayı biz de biliyoruz herhalde.

• Ramazan is coming

1|2
    0|0
  • Konuşacak bir şeyin yoksa susacaksın. Ama yok , aynı şeyi ısıtıp ısıtıp gündeme getirecekler.

2|0
    0|0
  • Haklisin. Her insan dini ve yaptigi sevaplar ve gunahla o kul ve Allah arasindadir. Baska kimseyi alakadar etmez. Nasil ben cikip seni iyi veya kotu olarak yargilayamam, onlarida biz cikip taktir edemeyiz tutuyorlar diye cunku bizim icin degil kendileri icin tutuyorlar. Ibadet reklam edilmez. Bence yanlis birsey.

1|0
    0|0
    • Kesinlikle öyle. İyi o zaman namaz kılanlar Kuran okuyanlar okudukları ayetleri kıldıkları rekatları yazsın paylaşsınlar burda. Ne farkı kaldı?

• Aynen oyle unutmamak gerek ki herseyi dinimize Allaha inancimizdan yapiyoruz. O yuzden bu baska kullari ilgilendirmez. Reklam ettin mi zaten anlamida kalmaz. Yakinlarina soylemek var disarda herkese anlatmak var, anladin demi?

• katılıyorum resmen orucu sündürmek oluyor bu. belki etreftağınaki inşaları teşvik etmek amacıyla konu açıldığında oruçlu olduğundan biraz bahsetdebilir insan ,ama aman nekadar kaldı, vay efenim çok acıktım... cıksssss

1|1
    0|0
  • 5* verdim soruna

0|0
    0|4
  • Senin fotonda pek hos olmus.

1|1
    0|0
  • bırak sorsunlar ya , zaman geçiriyoruz şldasdaad

2|0
    0|0
  • Gevşemek için tekila içer misin?

0|0
    1|1
  • Yoook olur mu öyle. Tüm dünya duyacak. Ne oruç tutuyorlar vay anasını be :)

0|0
    1|2
Yükleniyor...