Allah'ın varlığına nerden eminiz?

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum. Sakın beni yanlış anlamayın. Allaha ınancı olan ve ibadetlerimi yapan bir insanım. Basım sıkışsa bir derdim olda yarada sığınırım herzaman. Ve herşeyede şükereden bir insanım. Fakat az önce bir arkadasımın DEİST oldugunu yani dini inancı olmayan biri oldugunu öğrendim. Bana dediği şey müslüman ülkelerdeki devletler cok zenginken neden halkı açlıktan ölüyor. Hanı Allah inancı dedi? Ve tövbe diyerek söyliyorum ki Kuranı Kerimin indirildiği ama bunun gerçek yaratıcı olduguna nasıl inandıgımızı soruyor? Ne düşünüyorsunuz

0|0
9|12

En İyi Erkek Görüşü

• bilimsel olarak yaklaşayım, eğer gökyüzünde atmosfer tabakası olmasaydı, dünyada bulunan bütün sıvı maddeler buharlaşır giderdi haliyle su ve hayat ta olmazdı, açık hava basıncının insan üzerindeki basıncıyla insanın dışarıya yaptığı içteki basınç birbirini dengeler, eğer bir insanı çok fazla yükseğe çıkarırsak açık hava basıncı düşer ve iç basıncı artacağından insan vücudu dışarı doğru patlar tıpkı uçan balonun çok yükseğe yükselip patlaması gibi... yani o kadar muhteşem sistemler var ki bunlar sadece bir kaçı, görmek istersen sayamayacağın kadar delil bulursun, herşey insanın ve canlıların yaşayacağı şekilde ayarlanmış... bu kadar çok şey tesadüf olabilir mi? şöyle orjinal bir örnek verecem diyelim ki bir torbada 0 dan 9 a kadar toplam 10 tane rakam yazılı toplar konulsun ve mesela bunu bir adam çeksin ve diyelim ki her çektiğinde 5 numaralı topu çeksin ve ard arda 6 kere çeksin (çektiği topu içine tekrar atsın) ard arda 6 kere top çekildiğinde hepsinde 5 numaralı topun gelme olasılığı 1000.000 da 1 dir... dersin ki bu adam kesin hile yapıyor ve bu tesadüf olamaz çünkü çok zor bir ihtimal dek gelmesi nerdeyse imkansız gibi... peki bunda bir keramet olduğuna inanılıyor da Allah varlığına o kadar çok deliller varken neden hala bunlar tesadüf olduğuna inanılıyor?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Allah yok demek için öncelikle o kadar gezegeni, kainatı gezip ben Allah'ı aradım ama bulamadım demek gerekir. Bilim adamları dahi daha ancak Güneş sisteminde 3. gezegen olan Mars'ı ancak keşfedebiliyorken geriye kalan milyonlarca gezegeni gezip de Allah'ı bulamadım diyebilecek insan var mı ? Ancak Allah'ın varlığı için sadece dünyaya bakmak yeterlidir. Yoktan geldik yokluğa gideceğiz denmesi kadar akla uymayan bir açıklama olabilir mi ? Ayrıca deizm, en samimiyetsizidir. Ben Allah'a inanıyorum ama O'nun insalar üzerinde birtakım istekleri olabileceğine inanmıyorum demek şuna benzer : Ben öğrenciyim ama imtihanlara inanmıyorum demektir. Ben avukatalara, hakimlere, savcılara inanıyorum ama kanunlara inanmıyorum demek kadar komiktir. Madem bir yaratıcı var, O'nun istekleri de olmalıdır. Yaratıcıyı ise sadece dünyada görmek yeterlidir.

Atmosferdeki onca gazların belirli bir oranı vardır. Bu oran biraz bozulsa bütün canlıların yaşamı tehlikeye düşmektedir. Nasıl bu oran dengede kalabiliyor ? Güneş, dünya ve gerideki milyonlarca gezegen, ilk canlılar nasıl meydana geldi ? Eğer Kur'anı Kerim uydurma ise bunu kantlamak için o kişi mantıklı tek bir ayet uydursun da görelim bakalım. Bunu deneyen nice bilim adamları başaramadığı için Müslüman olmuşlardır.

Casiye Suresi 5. Ayet : Gecenin ve gündüzün değişmesinde, Allah’ın gökten indirmiş olduğu rızıkta (yağmurda) ve ölümünden sonra yeri onunla diriltmesinde, rüzgarları değişik yönlerden estirmesinde, aklını kullanan toplum için dersler vardır...

0|2
    0|0
  • Yavru ördek, yumurtadan çıktığı anda yüzmesini becerebiliyor. Kozadan çıkan karıncalar, hemen dehliz kazmaya başlıyorlar. Arı, çok kısa zamanda sanat hârikası olan peteği; örümcek ise, gergef inceliğindeki ağını örebiliyor. Bütün bunlardan anlıyoruz ki, bunlar ve bunlar gibi olanlar başka bir âlemde kendilerine öğretilen bilgilerle ve yaratılıştan gelen bir kâbiliyetle iş görüyorlar. Halbuki insan, her şeyi bu dünyada öğrenmek mecburiyetindedir; hem de varlıklar arasında kabiliyetçe en mükemmel yaratık olduğu halde. Demek oluyor ki, diğerlerine bu özellikleri veren bizzat kendileri değil, her yaptığını hikmetle yapan bir Zât'tır ki, onlara böyle ihsanda bulunmuş...

Kilometrelerce ötede yumurtalarını bırakıp dönen yılan balıklarının yavruları, yumurtadan çıkar çıkmaz yola koyulur ve annelerini sanki elleriyle koymuş gibi bulurlar. Bunu İlâhî bir sevkten başka ne ile izah edebiliriz? Hayvanlarda gördüğümüz bu hârikulâdelik, ancak ve ancak Allah (cc)'ın bir vergisi olarak açıklanırsa, işte o zaman buna aklî ve mantikî bir açıklamayla bakılabilir.

0|1
    0|0
  • Allah Haktır Hak ise Gerçeklerdir Gerçeklik İse İnsanoğlunda Mevcuttur...

'ne arar isen kendinde ara mekkede kudüste hacda değildir'

Bu söz çok derin sözdür..

Öncelikle arkadaşının düşüncesine saygı duyarak başlamalıyız..

Şu konuda ise haklı ' müslüman ülkelerdeki devletler cok zenginken neden halkı açlıktan ölüyor'

Ama bu bir Hakkın olmadığı anlamına gelmez sadece dini kullanan dindarlar ve gerçekten inanclıyım deyip inançla alakası olmayan insanların varlığındandır..Bunlardan ülkemizde de çokca mevcuttur...

Ama unutmayalım 'Pireye Kızıp Yorgan Yakılmaz '

0|0
    0|0
  • Bunca düzen bunca sistemin sahipsiz olduğunu nasıl düşünebiliriz. bunca şey sence tasadüfi oluşmuş olabilir mi?

0|1
    0|0
  • Toplumların durumu ile mensup oldukları dini kıyaslamak çok yanlış. Çünkü bırakın toplumu başta bireyi ele alın. Biz kim bizim yaşantımız kim mensup olduğumuz din kim? ''Müslümanları görseydim Müslüman olmazdım, iyi ki İslamı Kur'an' dan öğrenmişim." diyor ya Yusuf İslam aynen öyle işte. Kur'an'ı gerçek manasıyla biliyorsa bunun kula ait bir kitap olamayacağını da bilmesi lazım. Ama iman etmemiş olanlara önce peygamberlik anlatılmalıdır. Yanlış sıralama yapılıyor. Buradan ancak bu kadar.

0|0
    0|0
  • sahipsiz hiç bir şey bulamasın çevrende dünya neden sahipsiz olsunki ya da kainat :)

0|0
    0|0
  • Ben inanmıyorum, hiç bir şekilde kimse kanıtlayamaz varlığını.

0|1
    2|2
  • eminim çünkü hiçbir işim rast gitmiyor ve ben insanlığa ibret olmak için gönderilmişim bana bakın ve şükredin :))

0|0
    0|0
  • Madem deist o da kanitlasin niye topu muslumanlara atiyor

0|0
    0|0
  • Susarak izliyorum...

0|0
    0|0
  • Böyle bir ülke'de.Allahın varlığını sorgulamanın suç oldugu bir ülke'de sorulur mu bu :) neyse cevaplayayım.Bilmiyorum, içinde vağrolduğuna dair bir şey var, ama bazen ben de DEİST arası gidip geliyorum, kendimle çatışıyorum şu sıralar :) Mutlaka var ama, bütün bu dinler doğru mu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• O arkadaşın DEİST değil de ATEİSTMİŞ. Allaha inansa böyle demez. Nerdeyse ATEİST ve DEİST hemen hemen aynı ve ateist de deistsin yandan yemişi. Bu ATEİST,DEİST olan kişiler hayattan kopmuş mutsuz insanlardır. Onlarıda anlıyorum elbette gözlemlediğim şeylerden yola çıkarak söylüyorum.

0|1
    0|0
    • özür dilerek yazmak istedim.Deistlikle ateistlik aynı değildir.Deist'ler Tek bir tanrıya inanır fakat, Dinlere inanmazlar.yani Tanrı var ama dünyaya gönderdiği bir elçisi bir kitabı yok,yalnızca aklımız var.Ateistlerse Tanrı yok der, din yok der.

• Hayır ne özürü. Bir müslüman olarak herkesin inancına dinine saygım sonsuz. Fakat burdaki arkadaş o arkadaşın deist oldugunu açıklamış ve Hani nerde allah inancı ? demiş. Dist dinlere inanmaz. Ama tanrıya inanır ve inandıgı halde bunu yazması garip oldu. Ateist ise hiç birşeye inanmaz. Elbette biliyorum.

• bu zamana kadar her duam kabul oldu kabul olmayanlarıda vardı ama iyikide o istediğim olmamışş diye şükrettim sonra

dua'yı geçtim dnyadaki herşeyin tesadüf olduğuna inanmak kadar saçma birşey yok neler oluyor neler diyelim ki biri tesadüf olabilir ama hepsi olamaz dimi

1|0
    0|0
  • Rabbim sınıyo

Sen inançlısın şeytan senin karşına onları çıkarıp senide dinsiz biri yapmaya çalışıyo daha çok ayet kuran oku

0|0
    0|0
  • Yasadıgımız hicbir sey tesadüf degildir ki hepsinin bir sebebi var bu tür insanlar bazen laftan anlamaz ahiret günü gelince herkes iman edecek zaten. Mantıklı ve biraz olsun kendini de düşnebilen bir insan bu yasadıgımız seylerın bırer sınav oldugunu ve mükafatını bu dünyada degilse de öbür dünyada mutlaka alacagımızı bilir. Sabır ,sabır ,sabır...

0|0
    0|0
  • Her zaman açıklayamıyorum;neye dayanarak inandığa dair cevap veremiyorum. Ama hissediyorum. Çok mutlu olsam da çok üzgün olsam da...

0|0
    0|0
  • gözümüzü açıp çevremize baktığımız zaman her şeyin var oluşunun tesadüf olmadığına kanaat getirebiliriz.belli ki bir yaratıcısı var.tesadüfen oluşmadı hiç bir şey.

0|0
    0|0
  • Allah'ın varlığından emin biri bunun şüphesine düşmez ..

Bian önce inancını güçlendir..

0|2
    0|0
  • Bu kainat,dünya tesadüf mü yani. Hayır Yaratıcısı var.

0|0
    0|0
  • Olmadıgınaa neden emin o arkadaşın?

0|0
    0|0
Yükleniyor...