Sizce ramazan ayında inanç düşmanlığının artmasının sebebi nedir?

En az 10 soru gördüm oruçlu insanlarla dalga geçmeye çalışan.Neden yapıyorlar bunu? Gerçekten neden yaptığınızı merak ediyorum, sizi anlamaya çalışıyorum, bir sıkıntınız var mutlaka ama ne?

0|0
10|6

En İyi Erkek Görüşü

• Sayın kardeşim ben herhangi bir dine mensup bir kişi değilim; buna hitaben söylüyorum ki, sadece İslam inancı değil, hangi din ve inanç stili olursa olsun, inanç ile dalga geçen insanların kalbinden ve beyninden şüphe ederim. İslam dininin özü ve temel emri olan kelimeyi aktararak söylüyorum ki: DİNDE ZORLAMA YOKTUR. Yaradan her kulunu özenle yaratmış, kimilerinden bir şey beklemekte, kimilerinden görmektedir. İnsanların inançları kalplerine ve beyinlerinin algıladıklarına göre olabilir; ancak bu asla dalga geçmeyi gerektirmez! Öbür yandan, kendilerini dindar gibi aktaran, özütünde sadece dinini pazarlayan din tüccarı bağnaz kişiler de mevcuttur! Bu kişiler oruç tutamayan; daha da ileri bir tabirle tutmayan insanları zaman zaman sıkıştırmakta, hatta ölüme kadar giden zararlar vermektedirler. Erzurum'da Ramazan ayında şort giyen VOLEYBOLCU bir kızın dövülmesi, İstanbul da sigara içen gencin linç edilmesi bunlara örneklerdir. Bu gibi hareketlere elbetteki karşı bir tutum oluşuyor sonradan. Aramıza nifak sokan dış odakların yardımıyla, eğitimsiz ve milli birlik beraberlik duygusundan yoksun halkımızın, alevisi sunnisi, sağcısı solcusu, kürdü türkü çerkezi lazı, bütün vatandaşların bu kinci duyguları birleştiği zaman; ortaya böyle aklın almadığı, vicdanın kabul etmediği görüntüler olaylar çıkıyor. İnsanlar birbirlerine saygılı olmalı, başı kapalı, oruç tutan namaz kılan insanlarımıza önem verilmesi; benzer şekilde tutmayan dini başka şekilde yaşayan insanlara da son derece saygı duyulması gerekiyor. Din bir irade, bir vicdan işidir. Kimsenin bunu sorgulama hakkı yoktur. İnançla dalga geçeni, İslam adı altında dini yobazlaştıranı da, ALLAH ISLAH ETSİN diyorum, Hayırlı bir Ramazan ayı geçirmeni diliyorum. Yaradan tuttuğun ve tutacağın oruçlarını kabul eylesin...

0|0
    0|0
    • Elit yazina, "Allahina Kurban" jargonuyla kiymet bildiriyorum :)Keske su zihniyette olan insanlarin oldugu bir yer olsa burasi.(Oruc tutmuyorum bu arada)

• Teşekkür ederim kardeşim; benden çokça sevgiler güzel yüreğine.. :)

Kızlar Ne Diyor 10

• öküz altinda buzagi ariyorsunuz bazen, zaten sitede hergün sorulan "bugün ne yesem" sorularini bile islama hakaret, oruca saygisizlik gibi algilayanlar var.

iste bu tipler disarda " niye su iciyorsun, sigara iciyorsun" diye oruc tutmayanlara saldiran zihniyet.

oruc senin orucun sanane baskasininne yiyip ictiginden.

0|2
    0|0
  • tam tersi de ramazan ayında artıyor. insan olan yerde her şey olur. bunlara takılmamak gerek. az önce birisi sormuş ne yesem diye, yemek isimlerini görünce canı isteyen oldu mu gerçekten? sadece birer kelime olarak okuyup geçtim. sinirlenmedim de. o öyle biliyor. kendisine o davranışı yakıştırıyor. beni ilgilendirmez. zaten oruç ile sabır ve hoşgörü de ölçülmüyor mu? kasıtlı olarak yapanlar orucun gücünü arttırıyor

0|0
    0|0
  • islamiyet dışında diğer dinlere düşmanlık yok ki.

0|0
    0|0
  • Ben de şunu anlamaya çalışıyorum ; saygı bekleyen sizler Muharrem orucunda bize saygı duyuyor musunuz ? O bile değil Alevilerin oruç zamanını bile bilmezsiniz.

2|1
    0|0
    • Sacmalamamani tavsiye ederim.Muharrem orucuyla 3 saat icinde 10 tane soruyla alay eden mi vardi? Saygidan kastin yemek yemeyin demekse ben kimseye bunu soylemem.Neden dalga gectiklerini soruyorum, DALGA diyorum.

• Ben dalga geçmem.Saygı duyarım göz önünde su bile içmem.Saçmaladığımı da hiç düşünmüyorum.

• Neyin doğru olduğunu bildiğim için dalgacılara laf düşmez

0|0
    0|0
  • muhtemelen oruç tutmadıkları ıcın kendılerınden utanıyorlar...

ama bunu gururlarına yedıremedıklerı ıcın,

tutanlarlada dalga gecıyorlar..

0|0
    0|0
  • E oruç tutanlar bin tane oruçla ilgili saçma sapan soru sordu. Tepki normal. Bunu oruç tutan biri olarak söylüyorum.

0|1
    0|0
  • Sen de onların inançsızlığıyla alay edersen de yobaz olursun hıammına. İnançlı veya inançsız kişilerle alay edilmesi kadar tiksinç bir şey yok.

0|2
    0|0
  • damarına basmak değimi buna uyuyor aslında.sonuçta bizim hassasiyet gösterdiğimiz bir konu ve bazıları da inadına bu konu üzerinde duruyor ki nasıl tepki veriyoruz. ya da bir nevi bundan haz duyma sendromu.

0|0
    0|0
  • Ben takmıyorum bile .s

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Ben de sadece kendinize yapılanı görmenize ayar oluyorum. Maymun geyiklerinde inançlılardan birinin çıkıp da bilmeden fikir sahibi olup, dalga geçmeyin dediğini görmedim. Bunu söyleyince gerçek müslümanlar öyle şey yapmaz deyip kestirip atmanız da ayrıca komedi.

1|0
    0|0
    • Ben en azindan dalga gecenlerin tayini tutmuyorum.Sen? Yorumundan anliyorum.

• Ne kadar da anlayışlı bir insanmışsın, sağ ol.

• Cikaracagin sonuc anlayis olcum degil, "kendimden mehsulum ve dedigini ben yapmiyorum ya sen ?" sorusuna verecegin cevabin celiskisiydi.Sen de sag ol.

• insanların inançlarıyla,kişilikleriyle,dış görünüşüyle,yani insana ait olan herhangi bir özellikle alay etmek düşkünlüktür.kendini tatmin etmedir.

0|0
    0|0
  • usta, ramazan ayı arefesinde şeytanlar bağlanır.

ama demekki 'bazı' insan görünümlü mahlukatlar doğuştan şeytanlaşmış.

0|0
    0|0
  • Eğlence anlayışı işte !

0|0
    0|0
  • ramazan ayında insanların bu kadar kaynaşmasını kıskanıyorlar demek ki. yazık onlara da.

0|0
    0|0
Yükleniyor...