Boşanma hakkında bilgisi olanlar bakabilir mi?

Evlenmeden önce bir ev almıştım evlendikten sonra da kocam yakınında bir tane aldı. 2-3 ay önce kocamdan habersiz satıp parayı bankaya yatırdım. Boşanırsam kocam bu paranın ne kadarını talep edebilir? Eğer parayı başkasının hesabına aktarırsam benden yine de para alabilir mi? Ayrıca şu an oturduğumuz ev bizim. Kirada değiliz yani. Boşanırsak çocuğumla ben mi otururuz yoksa evi satabilir mi?

Güncellemeler:
oturduğumuz ev dışında bahsettiğim 2 ev de benim üstüme
hesap benim değil tanıdığımın. bir soru için yeni hesap açmadım. onun hesabından yazıyorum.

0|0
1|13

En İyi Erkek Görüşü

• parayı güvenebileceğin bir insanın hesabına yatır.o parayı yok edebilirsen kocan peşine düşse bile bir şey talep edemez.oturduğunuz eve gelirsek kocanın vicdanına kalmış.aksi durumda ev satılır yarıyarıya paylaşırsınız.tüm bunların dışında iyi para varmış siz de be.18-24 yaş deyip de ben ev aldım diyen bir hatuna 09.07.2013 02:32'ye kadar rastlamamıştım.

0|0
    0|0
    • tandığımın hesabı olunca yaş öyle garip kalabiliyor haklısın :)

Erkekler Ne Diyor 12

• ufukta boşanma görüyorsa taşınmaz mal varlığını başkasının üzerine yap.Yoksa hepsi ortak olacak.eğer üzerine taşınmaz ve çocuğun varsa nafaka talep etmen en doğal hakkın.

0|0
    0|0
  • Hakkında hayırlısı neyse o olsun başta. Tam bılmıyorum ama bıldıgım kadarıyla evlenmeden once senin adına olan mal sende kalır baskasının hesabına atmana gerek yok parayı mahkemede kendı evının parası olarak gosterırsın satış belgesını ıspat olarak gosterebılırsın. Evı evlendıkten sonra aldıysanız su an oturdugunuz evı cocuklar kımde kalırsa ona oturma hakkı duser tahmın edıyorum o evde.

0|0
    0|0
  • evlenmeden önceki tasarruflar kişileri ilgilendirmez...boşanma halinde yarıya bölüneceği için satmak isterse ya oturduğun evin eşine düşen kısmını satın alacak oturacaksın ya da satıp payına düşeni alacak başka bir yere taşınacaksın...

1|0
    0|0
  • bildigim kadarıyla hakim işi dalavereye gitirdiginizi düsünürse kocanıza hakkını, sizede cezanızı verebiliyor.

0|0
    0|0
  • Kocandan habersiz ev satıyorsan sana ev değil don bile bırakmaz ben bırakmam mesala kanunlardan olabildiğince faydalanıcaktır avukatla görüş.

0|0
    0|0
    • eğer çalışamayan, çocuğunun geleceğini düşünen ve müsrif kocaya sahip bir kadın olsaydın beni haklı görebilirdin :) ben de kaç yıllık kocamdan gizli iş yapıp mutlu olacak değilim

• çocuğum bile boşanmamı istiyor. onunla çok mutluyuz. fakat babası gelince ev çok negatif. onun mutsuz olmasını istemiyorum. büyüyene kadar babasız büyümesin diye ayrılmadım. ama o evlilikten kötü etkileniyorsa bir sorun var demektir.

• Her gülün dikeni vardır otoriteleri an içinde çok kötü birşey gibi gelir sonradan bir hata yapar neden beni durduran kimse yok der ve patlar gider neyse daha fazla yardımcı olamicam.

Bu konu için avukatla görüşün.

• Boşanma sebebi nedir teyze ?

0|0
    0|0
  • Bu konuda pek bir bilgim yok ama olayın içeriğine üzüldüm. Umarım hayırlısı olur senin için..

0|0
    0|0
  • Anlaşılan zengin birini kafaladin bu yasta cukkayi doldurdun simdide ucus plani yedirmezler sana onu

0|0
    0|0
    • soruyu biraz dikkatli okusaydın evin birini kendi emeğimle aldığımı, cevapları okusaydın da uzun yıldır evli olduğumu anlardın :)

• haklısınız sadece bilgisi olanlar varsa diye sordum. sadece burada söylenenlere güvenmem zaten böyle bir konuda :)

• Mutlu bereketli hayırlı ramazanlar

• boşanacak mısın ?

0|0
    0|0
  • pardon hangi yılda evlendiniz ? 2001 öncesi ?

0|0
    0|0
    • 2001 öncesi evet.

• anladım teşekkür ederim yardım için :)

• Allah korusun bizleri böyle durumdan

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim :)

• Parayı ailenden birine geçir, fani dünya adam belki dürüst olur ve emanete ihanet etmez, ama hayat işte, hepimiz araba kullanıyor ve trafiğe çıkıyoruz, Allah hepimize geçinden versin, ama sen çocuğunun geleceğini riske edersin ve o adamda o paranın günahını çeker, az bir para değil bu, ama her ihtimali düşünmek gerek

• tüm parayı çek ve güvenebileceğin birisine elden nakit ver ya da onun hesabına yatır vs. böylece güvence altına alırsın. eskiden evlilik öncesinde alınanlara karışılmıyordu 4. yargı paketinde değişiklik oldu mu bilmiyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• parayı başka birinin üzerine yatırırsan alamaz tabiki

0|0
    0|0
Yükleniyor...