Sizce pusulanın gösterdiği yön doğru mudur ?

Mecazi başlık. İnsanlara pusula bile yön gösterebiliyorken sizce neden bu kadar yanlış yollara sapılıyor ? sebebi açık. Sorgulamak. Sorgulamak iyi midir, kötü müdür ? sınırları var mıdır ? sınırları olan bir insanın sınırlarını aşması mümkün müdür ? insanda kapasiteye inanır mısınız ? isterlerse kapasitelerinin dışına çıkabilirler mi ? birden fazla tartışma konusu sundum. Sorgulayanlar sınıfının dikkatine. Bilgilerinizi pekiştirmek için sizlere altın fırsat sunuyorum. tartışın.

0|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

• Mecazi baslık.

Insanların neden kuzey-güney dogrultusunda dövülen bir demir parcasını izleyerek yönlerini belirlediklerini bilmiyorum.

Öyle birseyin mıknatıs olabilmesi ne kadar sacmaysa, pusulanın gösterdigi yönü insanların takip etmesi de bir o kadar sacma geliyor bana.

Insanın sectigi yönleri sorgulaması kadar anlamlı birsey yok, cünkü sorgulanmadan gidilen yoldan da bir hayır gelmez.

Bu yüzden sorgulamak kötü diyemiyorum. Hatta hic diyemem. Insan kendisini sorguladıgı zaman gercekleri görebilme sansı oluyor.

Az sorgularsan bir yere varılamıyor, cünkü asıl sorgulanması, derine inilmesi gereken seyler sorgulanmıyor.

Fazla sorgularsan da gerceklerin altında eziliyorsun cünkü bu sana agır geliyor. Secimini yapmak zorundasındır. Ya sorgularsın, gercekleri görüp hayatını ona göre dizayn edersin ya da sorgulamazsın, hayatın toz pempe renginden farksız olmaz..

Sen de cok soru sormusun be adamım.

Kapasiteye inanırım, yalnız kapasitesinin kırılma noktasının olabilecegine de inanırım.

Bu da demek oluyor ki kapasiteler belli bir sınır degildir.Sen kendi kapasiteni ne kadar ileriye koyarsan, senin kapasiten te odur. Bununla ilgili cok sevdigim bir söz var. Her defasında da yazarım;

" Tek limit senin kendi belirledigindir. "

(En iyi cevap icin torpil isteyorum.)

Haha!

(Lan adam da son cümlesine bunu yazarak en iyi cevabı kaptı ya daha ne diyeyim.

Iste.. Uyanık olmak gerek.)

1|0
    0|0
    • Lütfen bu cevap en iyi cevap seçilsin üşengeç biri olduğum için yazdıklarını okumadım sadece sondaki kısma gözüm çarptı sanırım en iyi cevap olmayı benden daha fazla istiyo zaten bu kadar şey yazarak haketmiştir tabi yazdıklarının içeriğini bilmiyorum.

• Şarkı bizim kafamıza pek uygun değil bizimkisi daha çok bu tarz link

• Sizleri seviyorum dostlarım.Cansınız , kansınız. Ama yeter da bildirim yapmayın ağzınızı burnunuzu kırarım. Hasta mıyız neyiz anlamadım ki arkadaşşş..

Kızlar Ne Diyor 7

• her insna hata yapar

0|0
    0|0
  • pusuladan pusulaya değişir. pusuladan heralde. iyidir. sınırları hayal gücündür. evet. evet ama o kapasite çoğu zaman görünenden daha fazlasıdır. olabilir.

sırayla cevap verdim sorularına çok dandik ve dağınık bir konu olmuş. psikoloji değil felsefe konusu da

0|0
    0|1
    • Felsefede 'dandik' lik kavramına yer yoktur. Her konu değerlidir.Seni bir yerlerden gözüm ısırıyor. Tadını da hiç sevmedi.

• şu kadar yazdığının içinde dikkatimi çeken şu oldu: "sorgulayanlar sınıfının dikkatine."

buradan ne anlaşılır biliyor musun? insanlar düşünmüyor. düşünenler veya senin istediğin gibi düşünenlerin sayısının çok az olduğu. bu ise aslında bu gibi soruların kıymetini kendiliğinden ele verir.

pusula konusuna gelince, insan nereye varmak istiyor? hangi yol doğru ki sen yanlış yoldan bahsediyorsun? belirli doğrular varsa, o doğrulara yanlış yoldan da varılamaz mı?

bunu dine bağlarsak, adam aşırı alkolik ve sekse düşkün biri olsun. ama yaşadıkları sonucu aslında bunların öneminin olmadığını anlarsa pek çok denemesine karşın, daha sonra doğru yolu bulursa? yoksa bunları ütopik konular içine mi atmalıyız?

bence her ne olursa olsun, burada yoldan önemli olan şey donanım.. çünkü er geç yol kendini zaten gösterecektir.

0|1
    0|0
    • Sen de fark ettin mi ? Şu yorum yapan insanlara bir göz at. Allah aşkına. Hepsi az çok bir şeylerin farkında. Başlık sadece bir yemdi. Amaç hepinizi bir başlık altında toplamaktı. Başarılı. Sizler düşünmeyi seviyorsunuz. Ben de düşünenleri görmeyi.

• tamam sustum.

• Saygılar selamlar gözlerinden öper.

• sorgulamak bazen iyi bazen kötüdür bana göre, insanda kapasite vardır çok çalışırsa bunu biraz aşabilir ama asla kapasitesinin çok çok dışına çıkamaz, zeka seviyesiyle doğru orantılı

0|1
    0|0
  • insan mantıktan çok duygularını dinlediği için yanlış yöne gidiyorlar bence.

0|0
    0|0
  • sorgulamadan yaşamaya çok alışkın bireyleriz.kapasitemizin dışına tabi ki istersek çıkabiliriz.çünkü muhteşem işevselliği olan bir "beyne"sahibiz.pek çoğumuzun kapasitemizin altında çalışmasına müsade ettiğimiz.

ve sanırım ancak tehlike durumunda çalıştırmayı yeğliyoruz .neden diyecek olursan da ,ancak zor durumlar,zor kararlar,yaaşnılmış ağır travmalar..ya da farklı ağır üzücü durumlarda ancak o kapasiteyi aşmak için çaba gösteriyoruz.yoksa stabil bir şekilde çalıştığını düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • Kapasiteyi geliştirmek için belirli bir yaş aralığı var mı sence

• bizim için mi:))) hayırrrrrr.

• Cevabını kendin verdin zaten. Hayırrrrrrrr :))

• sorgulayanların dikkatine, altın fırsat ayağınıza geldi. 5 dakikada tartışılır, bilgi pekiştirilir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• 1.)pusula basitce bir metalin sıvı yüzey üzerinde çekim gücüne göre hareket etmesidir. İnsan çok daha karışktır

2.)sorgulamakmı sorgulamamakmı o tamemen senn nereye varmak istediğine bağlı çok irdelemeyen insanların daha mutu olduğu söylenir ama aynı zamanda bilinçli beyinde ele alınmış ve belli bir temele dayalı olduktan sonra sorgulamak farklı bir aydınlanma ve bunla beraber daha büyük mutlulukla rgetirebilir.

3.)Sınırdan kastın nedir bilmedim ben uçarım diyorsan biraz zor. Ama beyin sınır tanımaz fiziksel kapasitenin sınırı bari zbellidir çoğu zaman ama beyinsel ve düşünceye ait bir sınır bu güne kadar grülmemiştir ( ön yargılar haricinde )

2|1
    0|0
    • İyisin. Kafamın içindeki değilsin ama iyisin.

• zaten bende kafamın içindekileri tam yazamıyorum :) herkes gibi. Çooook uzun konular bunlar bu gün konuşmaya başlasak 10 yıla bitmez ;)

• Öncelikle bana bu altın fırsatı sunduğun için teşekkür ederim. :)

Her insanın pusulası vardır. Pusulanın doğru çalışmasını yakınındaki nesneler etkileyebilir.

Bilmeli ve uzak durmalı.

Sorgulama yapılmalı ve oluşan fikir sır olarak tutulmalı. Tıpkı bir aynayı sırlar gibi fikirler bizi kuşatmalı. Fikri saldırmak için değil kalkan gibi kullanmalı. (Sır giderse adalet kaybolur.)

Ancak iki ayna karşı karşıya geldiğinde gerçek anlaşılır ve sınırlar kaybolur. Sırlanmamış biri aynada sadece kendini görebilir.

Son söz olarak aynalar yalan söylemez.

0|1
    0|0
  • Çünkü bir pusulanın tek bir doğrusu vardır o da daime Kuzey dir tabi buda mecazi bir yorumdu . Dediğin gibi sorgulamak herşeydir insan beyni daima sorgular tabi sorgulanacak şeyler vardır birde biyere kadar sorgulanacak şeyler vardır yaşadığımız dünya o kadar mantıklı biyer değil mantığınla sorgulayarak bazı doğrulardan çıkabilirsin.

(En iyi cevap için torpil istemiyorum)

0|0
    0|0
    • Bunun için torpile ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum

• Dostum cok incesin, cok kibarsın bir o kadar da alcakgönüllüsün ama gözünü seveyim birsey de su soru sorana.

O senin hakkındı zaten en basından beri, utandırmayın beni simdi.

Nezaketine hayran kaldım, yerin dibine sokmayın adamı..

• Sen takma kafana kardeşim soruyu soran bizden biri yabancı değil biz onunla ödeşiriz :)

• yön kişiye göre değişir, herkesin yönü farklıdır, şu kadın şu şekil keyinir, bu kadın bu şekil keyinir.

0|1
    0|0
    • kardeşim yorumun çok iyi olmuş çokta güzel olmuş herkesin bir popisi vardır kimse kimseye karışamaz.

• O zaman NASILSINN !

• Sorgulamak iyidir

Sorgulama gücümüzü körelten ögeleri bulmak gerek o.O

Mümkün değildir.

İnanırım.

Çıkabilirler.

Extra Cevaplara bir bakıyım

0|1
    1|0
    • baktım cevaplara insanlar istikametini biliyorlar aslında ama görünen o ki o istikamette Kuşkusuz gerçeği bulabilecek Kapasiteleri yok abicim buda birikimle mümkündür. Kuran da dediği gibi

İkra.

• öpüyorum yanaklarından hocam.

• yani kısmn hemen hemen tabe bozuk değilse

0|0
    0|0
  • pusulyı nasıl kulnacağı bılmyorumgenlde karıncalrdan yön bulmaya calşrm :P

0|0
    0|1
Yükleniyor...