Arkadaşlar bakarmısınızzz??? :(

Yarın normalde regl olucam ama çok yüksek ihtimal de gecikecek gibi. Geciktimi baya bir 15 gün gelmiyo yani. Ama oruç tutmaya niyetlenmiştim 15 gün gelmezse 15 gün tutmucam mı ? :( Çünkü sahura kalkarsam regl olabilme ihtimalimde var bozulur orucum diye korkuyorum ne yapıyım?

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• sahura kalk oruca niyetlen eğer regl olursan ya da hafif belirtin gelirse istersen orucunu tutmazsın. regl olmak orucu bozmaz normalde..ancak regli iken bitkin yorgun, ve sancılı bir dönme olduğundan dinimizce tutmamak daha doğru karşılanmaktadır. neticede buda bir nevi hastalık durumudur.

bozsan bile orucunu kefaret gerektirmez..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• sen gene de niyetini getir. yarın oruç tutacakmış gibi hazırlık yap. Regl olursan gayri ihtiyari bozardın.

0|0
    0|0
  • Oruca başlayacaksın regl olunca da keseceksin arkadaşım olmazsan da olana kadarkileri niyetlenip tutacaksın.

0|0
    0|0
  • ilk ben gelmişim :D şimdi yemek düzenine göre bozulur süreler düzen değişirse süre de .. :)

0|0
    0|0
  • Olursan orucu bırakırsın bozulna sayılmaz yerine 1 gün tutarsın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• regl olunca tutmayacaksın başka bişey bilmene gerek yok

0|0
    0|0
  • lan reglini bilmeyelim bari.

0|0
    0|0
  • her halükarda kalk bence,regl gelecek diye sahura kalkmamazlık edilmez.

0|0
    0|0
  • Cidden mi soruyorsun şaka mısın?

Olduğun anda bozulur orucun, zaten reglken tutmadığın oruç da bir gün tutulur, regl başlayınca bozulan oruç da bir gün tutulur.

15 gün gelmezse onu mu beklicen, reglken tutmak haram, regl beklerken değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...