Vücut yapmak istiyorum ama zayıfım, nasıl bir taraftan kilo alacağım?

Arkadaşlar vücudumda yağ yok 1.80 den biraz uzunum kilom 62 - 65 aralığında yani zayıfım ve vücut çalışmaya karar verdim , ama vücudumda hiç yağ yok sadece kas var ve kiloda alamıyorum bi türlü deli gibi yiyorum ama tık yok vücut yapmaya çalışıp iyice zayıflarım diye korkuyorum.Nasıl bi taraftan vücut yapıp bi taraftan kilo alıcam yardım edin lütfen.

0|0
8|12

En İyi Kız Görüşü

• Benim kardeşim de zayıf ve fena halde vücut geliştirmeye kafa takmış onla bakarken birçok siteye baktık bunlardan biri de bu idi. Umarım işinize yarar. link

0|0
    0|0
    • sağolun cevap yazmışsınız ama zaten 1.5 senedir body yapıyorum.Mesaj biraz eski. :D ve de 80 kiloluk bir kas yığınına dönüşmüş bulunmaktayım :).

• Merhaba. 16 yaşındayım. Boyum 187 ve 66 kiloyum. Ne kadar yersem yiyeyim kilo alamıyorum. Vücut yapmak istiyorum ama kasa dönüşecek yağ yok. Siz nasıl yaptınız acaba?

Kızlar Ne Diyor 7

• sen önce kilo al vucut yapıcam diye olan kilonda gidecek

0|0
    0|2
  • önce yemek yemelisin bebegim, bol bol hamurlu yemekler ye ,sebzeyide eksik birakma ,findik,ceviz bunlardada yag var,salatali yagli ye.biraz yag topla ve sonra calisarak o yagi kasa cevir :)

0|1
    0|1
    • hehe sonra damarları tıkansın adamın :D Onların yerinde Bol protein alması gerekiyorki , kas kütlesi artmalı.

• Yağ kasa çevrilmez ki kasa çevirsin adam AlevinKizi :) Fitness yaparak yağı eritirsin vücudundaki kaslar daha belirgin olur...

• sana göre program hazırlıcaklar zaten bıras şişmanlatcakalr senı

0|1
    0|0
  • Ezczanede özel icecekler oluyor kg almak icin, her aksam onlardan icip, düzenli yemek yersen hemen alirsin kilolari ;) her 2 güne birde kaslarina calis, tamamdir :)

Sevgilimde ayni senin gibiydi, 9kg aldi yazdan beri :)

0|0
    0|0
  • vücut yapıcaksın sonra düzenini olur da bozarsan şuan olduğunun üç katı bir adamcık olcaksın boşver be ya...

0|0
    0|0
  • Benim sevgilimde zayifti, kilo almak icin, balik yagi tuketmeye baslamisti, hap oluyorya

0|0
    0|0
    • Onlardan kullanıyodum ben eskiden kilo aldırıyomu onlar yha :S

• kaç kilo aldı ne kadar sürede ?

• biz ayrildik malesef, beraberken yeni baslamisti o haplara, almistir bilemiyecem. ama kilo disinda cok saglikli o haplar, tavsiye ederim, kilo yaptigida kesin

• pekmez ye :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• "Vücut yapmak" için 3 önemli madde var; spor yapmak, beslenmek ve dinlenmek.

Muhtemelen yağ olarak kilo alamıyorsun ki ben de aynı durumdan muzdaribim. Bu durumda bedenindeki kas kütlesini arttırman gerekiyor. Kas kütleni arttırmak için de spor yapıp kaslarını zorlamalı, sonra yemek yemeli kas oluşumu için gerekli besinleri almalı ve en son iyice dinlenmelisin ki kaslar kendini yenileyebilsin.

Ortalama bir spor salonuna gittiğinde zaten oradaki hocalar sana standart bir program yazacaklardır.

Beslenme için de aşağıdaki gibi bir plan takip edebilirsin;

Kahvaltı:

100 gr. beyaz peynir, 4 yumurta beyazı, 4 dilim ekmek (Maddi durumun iyiyse Uno'nun bol tahıllı ekmeklerinden), 1 avuç ceviz, yağ-bal-reçel + canın ne yemek istiyorsa. Üzerine yarım litre süt.

Ara öğün 1:

Meyve suyu ya da süt. 1-2 tane muz. Fındık, fıstık, çikolata + canın ne isterse.

Öğle yemeği:

Ne yediğinin çok önemi yok ama olabildiğince çok ye.

Ara öğün 2:

Ekmek arası ton balığı ya da ekmek arası nutella falan. + 1 tane muz

Spor öncesi 200 ml.lik meyve sularından.

1 saat antreman. Antreman sonrası yine meyve suyu, muz bir şeyler.

Akşam yemeği:

Beyaz veya kırmızı etli bir yemek. Eğer yemek yapacak kimsen yoksa bu kızarmış piliçler pratik oluyor. Yarım piliç, yanına pirinç pilavı.

Yemek sonrası:

Meyve, fındık fıstık atıştırmalık bir şeyler.

Yatmadan önce: Yarım litre süt.

Spor yaptığın günler en az 7-8 saat uyuman gerekiyor. Günde 3 gün de spor salonuna gitmen gerekiyor.

Bu şekilde sağlıklı olarak ayda 2-3 kilo alırsın. Ek besine ihtiyaç duymazsın başlarda (Protein tozu vs. Çünkü zaten bünyenin sindirebileceği protein miktarı sınırlıdır.. 2-3 ay sonra belki. )

0|1
    0|0
    • maliyet çok fazla ya :)

• süt kilomu aldırıyo ?

• En kolay tüketilebilen protein kaynaklarından. Senin vücut tipin ektomorf ise yağ olarak kilo alman çok zor dostum. (Ektomorfun anlamına googledan bakabilirsin.) Dolayısı ile kas olarak kilo alman lazım, kas dediğimiz şeyin de temeltaşı proteindir.

• Sağlıklı kilo almak , kilo vermekten daha zordur. Bir haftada 5 kilo da alabilirsin ancak bunun sana yararı olmaz sadece göbeğini büyütürsün.Bu yüzden önce sabırlı olman gerek...

Karbonhidrat + protein ağırlıklı beslen , hacim kazanmak için yüksek ağırlık kullan ama az tekrar yap ancak başlarda kendine fazla yüklenme...

0|0
    0|0
  • Kalorisi fazla yiyecekler tüket ama düzenli olsun.Günde 3 öğün yemen gerek.Arada atıştırma yap.Yemek yedikten sonra yada önce vücut çalışması yap.Kendi kapasiten ve uygunluğuna göre ayarlarsın onu.Buradaki kilo almada önemli 3 nokta var:

- Kalorisi yüksek besinler

- Bu besinlerden sonraki spor

- Ara öğün atıştırmaları

Bunları 1 ay boyunca yaptıktan sonra hem iştahın açılır hem metabolizman yavaşlar ve kilo alırsın aynı zamanda spor takviyesiyle yorulup acıkırsın.Buda kilo almana ve vücut yapmana büyük bir etken.

0|0
    0|0
  • Bol protein almalısın. Fazla alırsan ,vucut fazlalıgı wc ye atar :) ,Agırlık sporları yapmalısın. Kas kütlen artacaktır.

0|0
    0|0
    • Peki kas kütlesi artınca yavaş yavaş kilo almaya başlarmıyım ben şuan bile alamıyorum.

• Yalnız benim vücudum zaten kaslı yağ yok oluşucak bi kas yok yani bitek çalıştıkça hacmi artabilir.O yüzden kilo almak istiyorumki şuanki olan kasların üstüne kas koyiyim.

• Tamam işte dediğim yontemlerle kas hacmi artırılarak kilo alabilirsin. Daha fazla zorlamanın alemi yok , erkeklik hormonun bu kadarına izin veriyor.. Daha fazlası için testosteron hormon enjekte ederek (steroid) iyice şişersin , kas agırlıgın artarda hiç bir zaman tavsiye etmem çok zararlıdır. Kilo almak içinde aşırı yağ tuketme , damarlarını tıkayabilir.

• vücud meyve ve sebze yemeklerinin fazlasını vücudta depolamaz atar

et hariç

eti ne kadar yersen ye depolar atmaz fazlasını

dayan et yemeklerine her sabahta en az 2 tane haşlanmış yumurta veya bıldırdırcın yumurtası ye spor yaparsan vücud yaparsın diger türlü zor kilo alırsın

0|0
    0|0
  • vücut çalışmasına başladysan biraz yağlı ve korbinhidratlı ürünleri tüket zmnla kilo alacaksındır. kilonu aldıktan sonra bunları bırak ve protein tüketmeye başlaa. protein kasların gelişmesine yardımcı olur ve zamanla kaslarla birlkte kilo aldıttırır.

0|0
    0|0
  • Kilo almanin kisa yolu evden disari cikma film izle bilgs.oyna bir iki hafta hergun nutella al kasik kasik ye bitir..spor yapma, saglik beslenme.Ekmek arasi ye gecenin bi vakti kalk dolaptan kahvaltiliklari cikar sandvic hazirla kendine...en fazla iki haftan var kilo alman icin...sonra gel o aldiklarini nasil verceksin onuda yaziyim:)

0|0
    0|0
  • Emin ol zayıf olman senin için kötü değil, kilolu olsan yakman gerekecekti, şimdi düzgün bir diyetle beraber spor yaparsan sorunun kalmaz. İyi bir salonda çalışırsan hocalar zaten gereken diyeti sana verir.

0|0
    0|0
    • Yha tamamda ben şuanda spor yapmadıım halde çok yiyip kilo alamıyorum bide vücut yapmak için enerji harcarsam nolcak kilo alabilicekmiyim acaba diye soruyoru iyice zayıflamaktan korkuyorum dediğim gibi vücudumda hiç yağ yok kendimi bildim bileli spor yapıyorum zaten.

• askere gittiğimde 1.89 64 kiloydum, döndüm 75 kiloya çıkmıştım :) düzenli spor zayıf olana kilo verdirtmez, iyice iştah açar...

• yha beni düşündüren şey şuanda çok yiyo olmam ama genede kilo alamıyorum.Yani iştahım zaten açık .

• protoin hapları var. ben onlardan aldım. sakın iğne falan kullanma. sadece torpoin desteği. diğer türlü şişersin için boş olur.

0|0
    0|0
  • Proteinden yana ağır beslenip hacim çalışmasını haftada 3 tutacaksın. Üst ve alt grupları ayrı çalış ve ağır ama az set tekrarı çalış..

0|0
    0|0
  • Yağ olmaması konusunda şanslısın..

4-5 ayda, whey proteini veya karbonhidrat takviyesiyle iyi bir görüntü yakalamaya başlarsın. Hemen hemen 1 senede de iyi bir vücudun olur.

0|0
    0|0
  • çalışmaya başlayınca protein tozu da al aslan kilo alırsın öyle

0|1
    0|0
Yükleniyor...