İlk işinizde bocaladığınız anlarda neler yaptınız?

Milat diyebileceğiniz ilk işinizde, tecrübesizlikten ya da minimum tecrübeden kaynaklı yaptığınız hatalar var mıydı? Elbette vardır. Bu anlarda ne yaptınız ve işi kapmanız ne kadar sürenizi aldı?

Bugün az daha zor bulduğum işimi bırakacaktım, mal mıyım neyim arkadaşım? Hatta abartıp birilerine bile dedim. İnsan öyle bir çıkmaza giriyor ki bazen, nalet olsun senden gelen paraya diyorsun. Psikolojim altüst oldu ks üyesi. İçimi dökeyim istedim.

Al bu da fon müziğin link

0|0
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• Hayvanatımsı bir patronla çalışmıştım.. Lanet terli, gözlüklü, kısa ve gödük bir tipti.. Sonuçta bıraktım.. Mora bozmak gibi olmasın :D

1|0
    0|0
    • mora bozmadın mora çaldın

ihihih

çok tatlı espiri anlayışım vardır

• Bıraktım, mesudum. ^^

• Haydi uğurlu olsun :)

Erkekler Ne Diyor 18

• Nalet olsun hatırladığımda bile utanıyorum Garson olarak bir restoranda işe girmiştim sabah 8 evden çıkıp gece 12 gibi evde oluyorduk bende tabi alışamadım zombi gibi olmuştum yanımda konuşsalar duymuyordum neyse efendim İlk olarak masaya servis açtım menüyü götürdüm canım şundan istiyorum dedi aradan 5-10 dk sonra boşları topluyordum bizim salak restoranda çalışan çocuk tabakları tepsinin yanına koydu aniden dengem bozuldu ve yere düştü 3-4 tabak masadaki kadın ve etraftakiler gülmüştü sonra masadaki kadın üzülme dedi olur böyle şeyler sonra müdür gördü içeri çağırdı sonra bir ton azar işittik aradan 10 dk sonra boş bardakları dolaba koymaya gidiyordum o ruh haliyle 1 bardak daha kırdım sonra sinirden ağladım ve işi bıraktım tam özgüven sahibi olurken dahada utanmaya başladım gece yatarken rüyama felan giriyor mk tövbe ettim çalışmaya restoranda artık saygılar :)

1|0
    0|0
  • Arkadaşım o bocalama uzun süre çalışmamanın verdiği hazdır. Vücut kabullenemiyor 1 hafta sabredecek işine olabildiğince odaklanacaksın atılgan olacak her şeyi soracaksın kenarda beklemeyeceksin zamanla her şey yoluna girer. Ben 1 ay süresince böyle yapar notlarımı alırım gerekirse daha sonrasını kendim çözümlerim zaten.

1|0
    0|0
    • Bir ay olmadı bu yeni yerde. Bir aya düzelir mi her şey?

• Merak etme alışırsın bir aya kalmaz belkide. Sen elinden geleni yap uff puff yapmaktansa işini sevmeye çalış her şey düzelir üzülme.

• öncelikle arka plan müziğim çok alakasız...forgotten hopes daha iyi gider...sonrasına gelince ben mülakatta konuşmayı yeğlerim bu tarz konuları iki tarafta kabullenecekse baştan kabullenmeli...kimsenin doğar doğmaz bu işi öğrenmediği hereksin hata payı olmasının şart olduğu makul derecede soruların insanı itmekten çok hoşuna gitmesi gerektiğini anlatmıştım...zaten yaptığım işte insan kaynakları uzmanlığı olduğu için hiç zorluk çekmedim eğlenceli mülakatlara görüşmeci olarak katıldım ve kendi görüştüğüm kişilerlede bunu yapmaya çabalarım hep

1|0
    0|0
    • Ezik hissediyorum. Ezik hissettiğimde bunu dinlerim.

• Orada haklı olabilirsin, ama sektörde epey sözleri geçiyor ve çok fazla aldıkları ihale var. O yüzden dedim. Buradan ayrılmak da çok akıllıca değil gibi geliyor... Üstelik birkaç ay da dayanmam lazım maddi açıdan. Bakalım.

• kurumsal şirkette patron akraba durumu olmaz...sen ağa ben ağa bu inekleri kim sağa durumu kurumsal şirkette katiyen oluşmaz...oradan ayrılmanın akıllı olmadığını düşünüyorsan kendine güvenemiyor olabilirsn sen sağa sola yine online olarak başvur bir yandanda çalış...maddi açıdan zaten dayanacaksn bir iş bulmadan mevcut işini bırakmayacaksın zaten işin anahtarı bu

• ben genelde relax bırısı oldugum ıcın herkes benı patron sanar onlar bocalar yenı ısın hayırlı olsun su maasınıda alda ıslatalım :)

1|0
    0|1
  • Var tabi olmaz olur mu? hatta milat değil dün bile yaptığım hatalar var. insan oğluyuz hepimiz, hata bizlere mahsus. Şimdiki işime o kadar zor girdimki böyle yardıra yardıra resmen, ailem artık "oğlum bırak ne zorluyorsun" falan diyordu ama değdi diye düşünüyorum. Zaman zaman yeter be bunlarla mı uğraşacağım desemde, marmarayı karış karış gezmekten içim dışıma çıksada bir an geliyor hepsini unutuyorum :) oda ay başı olsa gerek.

1|0
    0|0
  • iddialı olacaksın.ama ukalalık yapmadan.ukalalık yaparsan bozmaya çalışırlar.bilmedin mi bilmiyorum diyeceksin...sıkıştığın zaman siz nasıl uygun görürseniz,siz daha iyi bilirsiniz gibi kıvıracaksın :)

1|1
    0|0
  • Valla arkadasim benimde isimde çok stres var. Bazen yeter artik diyorum ama gunumuz sartlarinda yeni bir is sonra tekrar alisma safhasi falan derken zaman gecek diye vazgeciyorum. Tabi 8 yildir ayni yerdeyim ve ordaki en eski personelim dusun artik.

1|0
    0|0
  • İlk işim tam bir felaketle sonuçlandı.Belki de ofisin en getirili çalışanıydım ama toyluğumun kurbanı olarak mobbing tuzağına düştüm,hem daha 2.haftamda hak kazandığım terfim alındı hem de istifa etmek zorunda bırakıldım.

Yaşınızdan ötürü bir abla sıfatında hitap etmek isterim size.Benden daha tecrübelisinizdir hayatta ama benden tavsiye; iş arkadaşlarınızla sosyal hayatta da arkadaş olmaya kalkmayın.

1|0
    0|0
    • Yaşlarımız aynı sayılır. Yazdım, kaldı öyle.

Yok, zaten kimseyle görüşmedim...ama mobbing kurbanı olabilirim sonunda sen gibi ^^

• Ne kaddan da güzel ^^

Yok, benim sıkıntılar senin şimdiki dediğinden daha farklı biraz.

• Halledersin takma kafana diyeyim o zaman :)

• Bu Sekilde İliski Olmaz İnsan Yasamına Devam Etmeli ..

1|0
    0|0
  • Evet yaptım

Ofisteki her iki ayakliyi insan sanmistim

ama sonradan farkettim ki yanılıyorum

ve sorunu çözdüm

uzak duruyorum 2 ayakli olanlardan

ve memnunum insan koleksiyonu yapmamaktan

1|0
    0|0
  • agladım kaçtım! çinki daha cücüktüm bir tanıdıgın yanında yaz tatilinde çalışmıştım, daha dogrusu çalışamadım :S

1|0
    0|0
  • torba yasa dan faydalandım :)

1|0
    0|0
  • önce kendini küçümsüyosun sonra hata yaptıktan sonra hırs yapıp işe adapte oluyosun:))

1|0
    0|0
  • daha iyi bir iş bulmadan şutlama derim..

1|0
    0|0
  • Gaçtım mal gibi malım ben

1|0
    0|0
  • Fon müziği vermiş bide :DSDA:ASD:ASD

1|0
    0|0
  • mobbingin ne olduğunu öğrendiğim an milattır herhalde :DD

1|0
    0|0

• ben seni motive edeceğim. hele az sabret:D

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• sözcük kusmaları yaşıyorum

dilimi söküp atacağım

1|2
    0|0
    • Tamam, çok zekisin arkadaşım. İki yardımcı olmak yerine, ottan b.ka laf atıyorsunuz.

• Kusuruma bakma o zaman, özür dilerim . Cidden anlamadım. Epey stresim zaten, önüme gelene çatasım var.

• önemli değil olsun sıkma canını iş yerinde herkesin canını sıkan olaylar oluyor görmemezlikten gel

• he de geç. iş konusunda kimseye atar yapmaya gerek yok. mühendissen okumuş işçi statüsünde oluyorsun. ben de bunu dinliyordum şimdi link

1|0
    0|0
  • Bocalamadım

1|0
    0|0
  • safa yattım

1|1
    0|0
  • benim yaptığım çok hata oldu gerçektende çok kötü

1|0
    0|0
Yükleniyor...