Kapat

Okumanın zekaya etkisi var mıdır?

Kitap okumanın, araştırmanın, sorgulamanın insan zekasına etkisi var mıdır? Yoksa doğuştan gelen zekanın sonradan geliştirilemeyeceğini mi düşünürsünüz?

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• Olmaz mı hem de fazlasıyla .ş

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 6

• vardır mutlaka

0|0
    0|0
  • Vardır tabii ki

0|0
    0|0
  • tabiki de vardır kitap okumak insanın ufkunu genişletir

0|0
    0|0
  • Sonradan geliştirebileceği ispatlandı diye biliyorum ama büyük ölçüde doğuştan geliyor.

0|0
    0|0
  • Evet vardır..

0|0
    0|0
  • evet mutlaka benim gibi kıvrak zekalı olursunuz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Mesela bir 300 km hız yapıyordur ama bakım yapılmazsa o hıza gelene kadar nasıl sağa, sola sallanmaya başlayacaksa aynı hesap. Doğuştan gelen bir zeka vardır ama onu tam anlamıyla kullanmak için hem hayatı biraz yaşamış olmak gerekir hemde kitap okuyarak ya da herhangi bir şekilde kendisini geliştirmesi lazım, tabi burada bahsettiğim kitaplar yararlı içeriklere sahip olanları için, roman tarzları için demiyorum, onlar hayali kahramanlar yaratıyor.

0|0
    0|0
  • beyinde 1000'lerce farklı mekanizma vardır. her insan kendine göre ve yaptığı işin durumuna göre farklı mekanizmalar çalıştırır. okumak, yazmak, düşünmek vs. hepsi beyindedeki farklı mekanizmalarin çalışmasına vesile olur.

0|0
    0|0
  • okumak cehaleti alır,eşşeklik baki kalır.

0|0
    0|0
  • Zeka sonradan geliştirilebilir mi şöyle ki varsa malzeme evet sen limitini zorlarsın ama düşün bir çay bardağı kadarsa su bardağının kapasitesini alamaz...Ama su bardağın var da içinde de su yoksa o da boştur kitap okumak da su doldurmaktır ki susayınca içersin.

0|0
    0|0
  • ben çocukken salak olupta büyüyünce akıllananı görmedim hiç :( okumayla falanda zeka artmaz bilgi artar

0|0
    0|0
Yükleniyor...