Merak ettiğim bir soru acaba siz ne düşünürsünüz?

Diyelimki çok sevdiğiniz birisi var oda sizi çok seviyor. Karşınızdaki kişi daha önce birisini çok sevmiş ama sevgilisi ölmüş. Ona saygısı çok fazla herzaman rahmetle anıyor. Böyle birsi ile evlenirmiydiniz? Yoksa o yaşasaydı bu beni sevmezdi diyerek kendinizi hep 2. planda hisseder sorun çıkartır ya da mutlu olamazmıydınız? Hayali bir olay sadece meraktan soruyorum.

0|0
8|4

En İyi Erkek Görüşü

• Nasrettin Hoca'nın karısı ölünce dul bir hanım almış hanımın kusuru da eski beyini pek severmişti. Her akşam yatağa yatınca başlarmış aaaaaah eski kocam, diye hoca da kıskanmış ve o da başlamış aaaaah eski karım demeye. Aaaah eski kocam, aaah eski karım derken üç dört ay sonra bir gece yine kadın aaaah eski kocam derken hoca kadına basmıl tekmeyi hooop yataktan aşağı, tabi nooldu hocaefendi demiş. Hoca da şöyle demiş: Yahu kaç aydır bir yatakta dört kişi yatıyoruz seni attım da yere kendime yer açtım. :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Benim öyle bir arkadaşım vardı. 7 yıl kadar arkadaşlığımız oldu ve zamanla ondan hoşlanmaya başlamıştım fakat belli edemedim.Edemememin sebebi ise; zamanında canından çok sevdiği kız arkadaşının hayata veda etmesi sebebiyle başka kimseye gönül veremiyor olmasıydı. Sevgili edinmezdi ve ondan hoşlanan bir çok kız vardı. Hiç bir zaman bu sebepten ötürü ilişki kuramayacağını hala rahmetli olan kız arkadaşını çok sevdiğini söylerdi ki üstünden 5 yıl kadar zaman geçmesine rağmen.Yıllar geçtikçe sevgili edinmeye başladı ama süregelen bir ilişkisi olamadı. 7 yılın sonunda ben de açıldım ona ki en iyi anlaştığı kişi bendim en yakını da sayılırdım. O da bana karşı boş değilmiş göya, ama yürümedi.. Sorunun neyden kaynaklı olduğunu bilmiyordum fakat hala içten içe geçmişe takılı kaldığını düşünüyordum kendimce..Tabii bundan hiç bahsetmedim.. Sözün özü ; eğer sevgiyi,aşkı tattıramayacak biriyse o kişi, ölen sevgilisini aklından çıkaramaz elbette..Sadece rahmetle anacağı gün ,sevdiğini bulduğu gün olur diye düşünüyorum..

0|1
    0|0
  • ''O yaşasaydı'' ama yaşamıyor.

Saygısını da sorun etmem, sevgisinden de şüphe etmem.

0|1
    0|0
  • evlenmem sanırım.ölüm başka bir şey çünkü. 2. planda hissetmekten çok onun yaralarını saramıycağımı bilirdim.

0|1
    0|0
  • Saygı duyarım önceki ilişkisine onu anmasından rahatsız olmam.Ölmeseydi beni sevmezdi gibi bir düşünceye de kapılmam varsayımlarla yaşanmaz :)

0|1
    0|0
  • sürekli dilinde ,aklında olduğunu sevgililik zamanında hissedersem evlilik zor iştir.saygısını ve acısını anlamaya çalışırım çok hassas bir konu.ama kimse düşünce de bile olsa ikincil olmayı tercih etmez.ben etmem.

0|1
    0|0
    • yani zamanla üstesinden gelebileceğini düşünmezmisin başta vazmı geçersin ?

• prensiplerim gereği bitirmeden hiç bir şeye başlamam.biliyorsun iyi empati yaparım.karşımdakinin yerine koyarım kendimi hemen,o ne hisseder diye düşünürüm.gerçekten bitirmişsem zaten ilişkim başlar.kendi üzüntülerim ve düşüncelerimle kimsenin hayatında kötü anlar yaşatamam.kendim için ne istiyorsam sevdiğim için de onu isterim.

• tabiki senin düşünce tarzını biliyor ve beğeniyorum aten ihtimaller üzerine konuşuyoruz. YA bitirmeden başlaman gerekirse belkide çivi çiviyi sökecek ? :D :D :D

• Ölenle ölünmez. Ama onun için hala yaşıyorsa çekilmez bu durum.

0|1
    0|0
  • asla önceden sevgilisi ölmüş biriyle olmam. ölüm ayrı bir şey.. sevgilinin ölmesi ne demek ömrü billah unutamaz insan... mutlaka aklına geliyordur... bilmiyorum ben kabullenenem.. sonuçta o olsaydı ben olmazdım. sorun çıkarmazdım tartışmadan saygı duyup yavaşça uzaklaşırdım..

0|0
    0|0
    • bende snein gibi düşünüyorum. Her sorunda her anlaşmazlıkta her yol ayrımında ölen kişi kalanın gözünde büyür gibime geliyor kişi ne kadar sabırlıda olsa ister istemez içinde o olsaydı böyle olmazdı fikri doğup büyücek. Teşekkür edeirm yorumun için.

• düşüncen çok saçma yaşamayan birini kıskanıyosun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• zor bir durum. gerçekten seviyorsan saygı duymak lazım, ama yine de kaçınılması gereken bir durum bence.

0|1
    0|0
  • başıma gelmiş bir durumdur, her daim karşına çıkıp canını sıkabilir ama kız haklıdır boru değil sevdiği insanı toprağa vermiş.

1|1
    0|0
    • sonuç ne şekilde oldu kardeşim merak ettim ?

• Teşekkkür ederim kardeşim yaranı deştiysem kusuruma bakma .

• Birbirinizi çok seviyorsanız, bu durumu dert etmemelisiniz. Ona saygılı olması onu rahmetle anması son derece normal. Ama bu konuyu sizin yanınızda açmamalı. Mutluluklar size kardeşim.

0|1
    0|0
    • yaşadığım bir olay değil ama hani başıma gelse napardım diye düşündüm sadece yorumun için teşekkür ederim.

• Yoo psikolojik olarak normalim hatta normalin üstündeyim sürekli pozitif ve sorun çözen biriyim. Belkide bazı olayları henüz yaşamadan kurgulayıp sonuç aramamdan kaynaklanıyor olabilir. İnan bu düşüncelerim içerisinde en normal olanlardan. :)) Sevgilim yok ama bu benim seçimim yani adaysızlıktan değil :D adam kafayı sıyırmış yanlız kalmış diye düşünme :D :D :D

• Gayet iyi anladım sizi. Teşekkürler..:))

Yükleniyor...