Alman Futbolu Denince Aklına Kim ya da Ne Geliyor ?

Şu sıralar : Mesut - Reus - Götze - Dortmund - Münih geliyor benim aklıma ...

Alman Futbolu denince sizin aklınıza kim ya da ne geliyor ?

Not : Gizli futboldan anlamaz <3

0|0
8|29

En İyi Erkek Görüşü

• tıklım tıklım dolu statlar

ellerinde biralarıyla takımını destekleyen taraftarlar

B.Münih-Ailton-Altıntop-Mesut

1|1
    0|0
    • Kesinlikle :) ..Taraftarlarına hastayım ..Oynadıkları disiplinli futbolada <3

• thanks for it

• Rica ederim . . :)

Erkekler Ne Diyor 28

• Alman futbolu denince koskoca bir futbol kültürü gelir ilk önce aklıma, yani şimdi futbol kültürü alt yapısı genç iyi oyuncuları her turnuvada mutlaka şampiyonluğa oynamaları gelir ama koskoca Alman futbol kültüründe Alman futbolu denince şu şu isim geliyor desem olmaz çünkü Almanlar sistem takımıdır sistem ön plandadır oyuncular sistemin parçasıdır. Ama şunu da belirticem Alman Futbolu denince kulüp bazında Bayern Münih gelir aklıma futbolculuk olarak da Franz Beckenbauer gelir çünkü bu adam hem Dünya kupasında alman takımıyla ter dökmüş saha da yine başka bir Dünya Kupasında tenik direktör olarak yer almış, kısaca çok önemli isimlerinden birisi Alman futbolunun şimdi senin saydığın isimlerin bu adam gibi anılması için çok çok çalışmaları gerekecek, ayrıca Euro 96'da Altın Gol uygulamasının ilk uygulandığı büyük turnuva da final maçında uzatmalarda durum 1-1 iken Oliver Bierhoff'un ceza sahası içinde Çek defans oyuncusuna sırtı dönükken bir anda dönüp topa şık bir vuruş yapması kalecinin ellerinin arasından topun sekip kale direğinin birleştiği yerde ağlarla buluşması ve o sevinç ve maçı anlatan spikerin '' ve evet maç bitti altın gol ile Almanlar şampiyon'' demesi orda biraz şaşkın tabi altın gol yeni uygulanıyordu :)

1|0
    0|0
  • milli takım direktörü Löw aklıma geliyor adam çok iyi kaynaştırdı kadroyu yedek oyuncularla maça çıksalar bile hep aynı mantaliteyle oynuyorlar

1|0
    0|0
  • Schumaher,matheus,klinsman

1|1
    0|0
  • Möller, Völler, Klinsmann, Helmer, Basler, Effenberg, Brehme, Matthaus, Bierhoff falan... Euro 92 ve 94 Dünya Kupası'ndaki küçük kazaları saymazsak, bu takım tam bir panzerdi.

Özellikle Effenberg gelir, çünkü her Ağustos'ta gazetelerde "Effenberg GS'de" haberleri olurdu :)

Almanya-İngiltere maçlarına bayılırdım, İngiltere bir türlü yenemezdi bunları :)

1|0
    0|0
  • Schweinsteiger,Klose,Ballack,Olive khan,

1|0
    0|0
    • Kesinlikle Ballack hayranıydım bir zamanlar..

• Ahah bende :) .. Ben Alman Futbolunu çok severim.. Kısmet ya o sene ki maçları hiç unutamıyorum .. Umarım yine o düzeye gelir A Milli takımımız..

• :) Almanların futboluna lafım yok bende severim ve hiçbir zaman görmedim oyunu çirkinleştirdiklerini İspanyolar gibi.Unultulcak gibide değildi o seneki maçlar heleki çek cumhuriyeti maçı dünyada azdır böyle bir geri dönüş tamda nostajilerde yer almalık bir maçtı. :) İnşallah o düzeye geliriz tekrar ama çok zor 5-6 senede bir böyle bir jenerasyon yakalıyoruz onuda heba ediyoruz.

• Werder Bremen ve Efes Cup

1|0
    0|0
  • İlk 3'lerim:

Şu sıralar: Bayern Münih, Mesut Özil ve Trt 3 spikerleri :)

Genelde: Gerd Müller, Rummenigge ve Beckenbauer.

0|0
    0|0
    • :D Trt3 Spikerleri .Sporartı'yı izliyosundur o zaman kesin ..

Güzell

• Eski göz ağrılarındandır Erdoğan Arıkan. İkinci Lig'i sunardı yıllar yıllar önce.

İzleyeceğim :)

• :D Tamamdır Renktaş

• Schumaher

Matheus

Klinsman

Schweinsteiger

1|0
    0|0
  • oliver kahn

lavuk ne kaleciydi çikom zamanında bir bilsen varyaa ohooooohh <3

1|0
    0|0
  • rudi völler,ballack,janker,hamman,

1|0
    0|0
  • alman futbolu diyince disiplin geliyor aklıma

bayermünih bir baska saten

1|0
    0|0
  • mülller

1|0
    0|0
  • her daim genç ve dinamik futbolcular geliyor...

ilerde tüm dünyayı domine edecekler ispanya felan yalan yani

1|0
    0|0
  • Gerd Müller gelir tabiki :)

2|1
    0|0
  • Bayern München

1|0
    0|0
  • alman milli takımı ve dortmund geliyor. dortmundu çok seviyorum

1|0
    0|0
  • gerzenkirşen

1|0
    0|0
  • bayern münih geliyor

1|0
    0|0
  • alman futbolu deyince benim aklıma almanlar geliyor bide mesut

1|0
    0|0
  • Matheus vardı yıllarca oynadı . . .

1|0
    0|0
  • Şıvanşıtayger geliyor :D Tam bir Alman futbolcu tipi.

1|0
    0|0
  • Möller gelio

1|0
    0|0
  • tabikide münih

1|0
    0|0
  • Reus Götze Adamım ama benim gerçek adamım Kalpatların maradonası Hagi :) esi

1|0
    0|0
  • Götze candır :)

1|0
    0|0
  • şıvanş tayger :D

1|0
    0|0
  • köpke vardı bidene

1|0
    0|0
  • Balack geliyo schalke geliyo schweinsteiger(yazılışını googledan baktım) geliyo..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

Yükleniyor...