Yarın ramazanın ilk günü !!

yarın bu saatlerde oruçlu olucaz ramazan geldiği için seviniyo musunuz ? 16 17 saatte fazla ama yapcak bişey yok

0|0
15|19

En İyi Erkek Görüşü

• Her Ramazan beni bir huzursuzluk kaplar. 1 ay sahurda ne yenecek, iftarda ne yenecek, sanki dünyanın tek derdi buymuş gibi haberler bunlarla doluyor.

Bir de kimse kendi halinde ibadet etme derdinde değil. "Orucum, bana bulaşmayın" mantığı var, oruçluların havasından geçilmiyor bazen. Madem sinir yapacaksın, tutmazsın. Samimi olmadığın sinirinden bellidir zaten. Klima başında iftar beklemeye ibadet deniyorsa diyecek bir söz yok.

Oruç tutmayanlara laf atmayı da bıraksalar fena olmaz. Karşımdaki kişi oruçlu diye gizli saklı su içmek zorunda kalacak değilim, inancına saygı isteyen inançsızlığa da saygı göstermeli

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Ramazan güzel bir şey akşamları ellerınde pide ile evine yetişen insanlar trafikte kalanlara su verip iftarlarını acmalarını saglamak. Sabah uyandıgında acıkınca bir akşam olsun herşeyi yiyicm diyip iftar olduktan snra hiç bir şey yiyememek hepsi güzel duygular:)

0|0
    0|0
  • yapacak birşey yok.

0|0
    0|0
  • Sabırınıda verir Allahım.. ramazan ayı bereket ayıdır emin ol. yemekler bile çok güzel ve çeşit olur.. ne güzel.. biraz sıkıntı olur ama değer. on bir ay da bir ayda böyle geçsin çokmu..

0|1
    0|0
  • ben Nordkapp ta yaşıyorum yarın oruca başlıycam 3 ay sonra iftarımı açıcam 3 ay gündüz 3 ay gece fazla ama yapcak bişey yok <3

0|0
    0|0
  • başbakan bence kutlu doğum haftası falan gibi şeyleri belli haftalara sabitleyeceğine oruç mevzusunu belli bir ayda tutsaymış nede olsa adam hicri takvimi miladi'ye uyarlayabiliyor ...

1|0
    1|0
  • Evet yaa güzel ramazan ayını severim

0|0
    0|0
  • Ramazanın tadı başka oluyor.Açlıktan susuzluktan ölecekmişiz gibi oluyorum ama her şey akşam ezanının okunmasıyla sona eriyor :)

0|0
    0|0
  • Sıcaklarda zor olacak ama napalım hem çalışıcaz hem oruç tutucaz. Allah herkese sabır versin

2|0
    0|0
  • Ne demek seviniyor msuununuz? SEVİNMEYEN MÜSLÜMAN DEÜĞİLDİR!

2|0
    1|0
  • Seviniyoruz

0|0
    0|0
  • Yaklaşık İstanbul da 17.30 saat oruç tutulacak :(( Hayırlısı artık?

0|0
    0|0
  • ramazan huzurdur berekettir bir arada olmak demektir paylasmaktir. hayirli ramazanlar herkese

0|1
    1|0
  • Geldimi tutacaz el mahkum.

0|0
    0|0
  • Ramazan ayı bana uğurlu gelmiştir genelde.Huzurlu bir aydır,hoşgeldi diyorum.

0|0
    0|0
  • bu günlerin verdigi mutlulugu hiç bişey vermiyo hadi bakam tutabilecekmiyiz :D

0|0
    0|0
  • Hayırlısı. .

0|0
    0|0
  • seviniyorm .D

0|0
    0|0
  • 17 saatte fazla yapacak bişey yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• simdi millet 1ay boyunca acligi basina vurmus afra tafra icinde gezip pireyi deve yapip kavgalar tartismalar yapicak.

oruc tutmayana ters ters bakip "kardesim utanmiyormusun biz burda orucuz sen su iciyorsun karsimizda" diyerek meydan dayagi atmaya kalkisacak.

en cok da oruc tuttugu icin evde terör estiren sahislarin cocuklarina aciyorum. güya allah rizasi icin oruc tutar bir ay boyunca ev halki ski yönetimdeymis gibi "aman sunu yapmayalim sinirlenmesin,aman bunu yapmayalim dövmesin" diyerek gecirir bir ayi. oruc bitiminde asil kutladiklari sey ramazan bayrami degil evin huzura kavusmasidir.

3|3
    0|0
  • Ramazan bizler için özel bir aydır. Umarım herkes kendince yaptıklarını sonsuz sabır ve huzurla yapar. etrafa dadanmayacağımız bir ay dilerim. unutmayalım ki Ramazan sabır ayıdır. herkes oruç tutmak, ramazanı özel kılmak zorunda değil. ama eminim yine ukala birileri çıkar insanlara saldırır 'niye oruç tutmuyorsun' diye. düşünmez belki bir hastalığı var belki çok sık aralıklarla bir şey atıştırması gerekiyor ve yollarda. hiç bir bahanesi olmayabilir de adam inanmıyor tutmuyor ya da günahı boynuma diyip tutmuyordur.

velhasıl önyargılarımızdan arındığımız, yaratılanı yaratandan ötürü sevdiğimiz, bol sabırlı ve hoşgörülü bir ay dilerim herkese.

NOT: aynı tepki tam tersi için de geçerli. inanmayanlar da benim dini görevimi aşağılayıp boş göremez.

1|0
    0|0
  • Napak ölek mi ? Nabalım yani ya yarın ramazansa. Günlük yaşamıma devam edicem. Hatta kusana kadar içicem.

3|1
    4|0
  • Seviniyorum :)

1|0
    0|0
  • Yoo sevinmiyorum.

1|0
    0|0
  • seviyorum ve seviniyorum 11 ayin sultani !

0|0
    1|0
  • bugün teravih'nin ilk günü :)

0|0
    0|0
  • ramazan sevmiom beyb.

1|0
    0|0
  • Çok güzel :)) Baş ağrısı için bir önerin var mı :D

0|0
    0|0
  • Seviniyoruum *-*

1|0
    0|0
  • Seviniyorum.

0|0
    0|0
  • Sevinmiyorum pek,spor yapamayacağım ama olsun değer:)

0|0
    0|0
  • sabır güzeldir.

0|0
    0|0
  • oruç tutucam

0|0
    0|0
  • çok mutluyum

0|0
    0|0
Yükleniyor...