Normalde Ayıp Olan Plajda Neden Serbest?

Normalde iç çamaşırlarınızla birinin sizi görmesi ve sizin birini görmeniz (tanıdık olsa daha kötü oluyor da tanımadığınız da olsa) neden ayıp ve utanç verici de plajda serbest? Südyen-külot ikilisinin bikiniden, badinin mayodan, baksırın deniz şortundan ne farkı var? Normalde bir arkadaşınızı iç çamaşırlarıyla görmeniz iki taraf için neden utanç verici ve saklanılması gereken bir şey de plajda herkes iç çamaşırlarının daha az yer kaplayanıyla bu kadar serbest? İnsanlar buna neden böyle hevesli? Burada bir çelişki mi söz konusu? Hangisi ahlaki? Yorumunuz nedir?

Bir de "Plajda kimse kimseye bakmaz." sözünün doğruluğuna inanıyor musunuz?

Güncellemeler:
Bir ek yapalım, "Herkes öyle giyiniyor." sözü bir bahane midir bu çelişkili duruma?

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• iç çamaşırıyla bikini farklı şeyler. ayıp, utanç verici dediğin şeyin sadece çıplaklıkla ilgisi yok. her yerde farklı giyim tarzı olur. her yerin kapalı olsa da iş yerine pijama veya gecelikle gelirsen onda da ayıplarlar. iş yerinde, spor yaparken, dışarda yemeğe gittiğinde, eve otururken, misafirlikte falan hep farklı şeyler giyersin. plajda denize girip güneşleneceksen ona göre kıyafet giyersin. sen istemiyorsan plajda takım elbise giyersin.

1|0
    0|1
    • Kastım ayıplanmak falan değil. İçte oluşan utanç duygusu. Bu duygu neden plajda oluşmuyor koşullar aynı olduğu halde?

• rahatsız ediyosa plaja gitmezsin

• Ki gitmiyorum zaten.

Kızlar Ne Diyor 6

• Valla bunu hep bende merak etmişimdir.. ama plajda herkes mayo bikini giyiyor o da var :S normal hayatta herkes mayo giymiyor sonuçta :D

0|0
    0|0
  • Ben de hiç anlam veremiyorum :D

0|1
    1|0
  • Giyenlere bakmayın arkadaşım sizde..

0|0
    0|0
  • Bakmıyorlar evet.

0|0
    0|0
  • İnanmam o sözün doğruluğuna abaza çokk

0|0
    0|1
  • Plajda izliyebilirler ama asilamazlar ondan daha rahat

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Mantık çerçevesinde erkeğin de şort mayo ile bile denize girmesi sıkıntılı çünkü biz de çıplak sayılırız,bende hemcinsler açısından da baıp yorumlamak gerek.Yani biz de tahrik ediyoruz insanları.Başka bir topluluk yapısında bize bön bön bakılabilirdi,kadınların daha özgür zihin yapılarında olduğu ülkelerde mesela.Şimdi boxer'la dolaşmakla deniz şortu aynı şey.Eleştiri çift yönlü oldu değil mi?

0|0
    0|0
    • Benim dediğimin bundan farkı ne?

• Tek cinse indirgeyip sadece kadınlara yönelik düşünmememiz gerekiyor.Anlamışsın demek istediğimi

• Ben de bunu demiştim ama anlaşmada bir sorun olmuş sanırım :)

• Sözün doğruluğuna inanmıyorum kimin yüzüne baksam birilerini dikizliyor kız erkek fark etmiyor.

1|0
    0|0
  • sen ne saçmalıyon hafız

0|0
    0|0
Yükleniyor...