Sevgilim alevi ben hanefiyim, sorun yaşar mıyız?

Arkadaşlar sevgilim alevi ben hanefiyim benim için hiç bir sorun yok ama ailem bazı şeylerden dolayı sorun yapabilir diye düşnüyorum. Evlendiğimizde sizce herhangi bir sorun yaşarmíyız farklı olmasından dolayı ?

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• bence yaşarsınız aşk meşk bir yere kadar din hayatın her alanın da olduğu için (tabi ne kadar bağlı ve uyduğunuza bağlı) illa ki görüş ayrılıkları yaşayacaksınız. mantıklı olalım hadi sizi geçtim ilerde çocuklarınız ne yapacak? hangisini seçecek yoksa benim mezhebim yok diye mi gezecek ya da ikisini harmanlayıp kendine göre bir din anlayışı mı yaşayacak? tabi ki bu sözlerim kendi düşüncelerim kimseyi yargılayamam... herkesin görüşü kendine...

1|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 14

• Benim oğlumun din ile alakası yok. Evlendiği kız, dünyalar tatlısı bir insan ve ailesi alevi kendisinin alevi olup olmadığını sormadım, yakında sorarım. Muhtemelen mezhebim yok diyecektir, aleviyim derse de başım üzerine. Ben müslümanım ama mezhebim yok. Mezhebim olsa Alevi mezhebini seçerdim. Gelinim bu yeryüzünde yaşayan EN İYİ İNSAN bence. Bilmem anlatabiğldim mi?

1|1
    1|0
  • 2013 yılında türkiyede hala sen alevisin sana kızımı vermiyorum diyorlarsa ne diyim bizden bir cacık olmaz aga naparsak yapalım değiştiremicez biz bu kafayı

2|0
    0|0
  • Alevi bir erkeğe varılmaz. Kültür ve inanç farklılığından dolayı sorun yaşarsın. Seni kendine benzetmeye, inancını ve kültürünü aşılamaya başlar zamanla, senin de içine sinmez, benimseyemezsin, çatışırsınız ve mutsuz olursun.

0|0
    0|0
  • yazık...ailen ırkçı mezhepçi değilse sorun olmaz.senin içinde sorun yoksa zaten olmaz.insansınz siz kimin nasıl ibadet ettiğinin neye inandığının ne önemi var

1|0
    0|2
    • ırkçılar eksilir arkadaşlar :) ülkemizde var malesef böyle gerikafalılar hala

• ne sorunu olucak ya hepimiz kardeşiz

2|0
    0|0
  • Alevi derken nereli?

0|0
    0|0
  • yooo bence aşk dine engel olamaz

0|0
    0|1
  • Çok klasik ama insan olsun sadece.Değerini bilsin yeterli.

1|0
    0|1
  • insancıl özellikleri olsun sorun çıkmaz. bu hangi din olursa olsun farketmez.

0|0
    0|0
  • bişey olmaz

0|0
    0|0
  • sorun yaşarsınız

0|0
    0|0
  • uyum sağlanırsa sorun yok

0|0
    0|0
  • genelde sorun yaşanıyor, eğer sevgilin sorun olmayacağını taahhüt ediyorsa devam et

0|0
    0|0
  • belil olmaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Erkek arkadaşım alevi. 4 yıllık bir beraberliğimiz var. Ailem hiçbir zaman ''Asla olmaz'' demedi. Ama bir süre de ılımlı bakmadılar. Çünkü inanç ve kültür farklılığı var malum. Ama bir zaman sonra sevdiler. Çünkü erkek arkadaşım hiçbir şekilde benim mezhebime bir eleştiride bulunmadı. Ben de öyle. Ben kendi dinimin gereklerini o kendi dininin gereklerini yerine getirdi. İnançlarımızı yerine getirirken birbirimize destek bile çıkarız. Birbirimizi bilgilendiririz mezheplerimiz konusunda. Hem aileler de artık eskisi kadar katı tutumlu değiller bu konuda. Evlatlarının mutluluğu onların mutluluğu oluyor. Sadece siz kendi aranızda bazı konularda anlaşmazlıklar yaşıyorsanız bunu evliliğe gitmeden çözmeye çalışın daha sonra sorun teşkil etmemesi açısından.

2|0
    0|0
  • Yaşamamanızı umuyorum ama ailenin yapısına bağlı.

0|0
    0|0
  • kızım bunları ne düşünüyon ya önemli eğil ki. zaten mezhepler hepten saçma. ailen bir süre karşı çıkar sonra alışırlar. siz de aranızda saygıyı koruduktan sonra sorun olmaz tabiki.

0|0
    0|0
  • Eğer eminsen sonuna kadar önyargılarını aştır ailene.

0|0
    0|0
  • Yaşarsınız evet

0|1
    0|1
  • hiç sanmam sorun olacağını olmamalı çünkü. İnsanlık önemli olan

0|0
    0|0
  • tutucumusun?

0|0
    0|2
Yükleniyor...