Görücü usulü evlilik yapar mısınız?

Şimdi böyle diyince herkesin aklına görmeden etmeden evlenmek geliyo ama aslında bu bir müddet nişanlılık sürecinden sonra evlenemek demek.

Yani karşınızda kişiyi tanıma, E tabiki de bu dönemde karşınızdaki kişinin huylarının size benzediğini tespit edin çünkü "birbirine benzeyen çiftler daha iyi anlaşır" diye de bir kavramı var .

Bir kere arada sevgide var saygıda var güven de sonsuz. Peki Siz ?

• Eğer ona aşık olursam ya da bir kıpırtı olursa kabul ederim.
    53% (57)43% (38)49% (95)Oy Ver
  • Kesinlikle karşıyım.
    19% (20)22% (19)20% (39)Oy Ver
  • Banada mantıklı geliyor, görücü usulü evlilik.
    9% (10)20% (18)14% (28)Oy Ver
  • Ben aşk evliliği yapacağım.
    19% (20)15% (13)17% (33)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
31|35

En İyi Erkek Görüşü

• Yaptım zaten.

2|0
    0|0
    • e mutlu musun? anlaşabiliyor musunuz?

• bu millet görücü usulunu silah zoruyla yapılan evlilik sanıyor anlayamazlar seni daha çok dile getirmen lazım :)

Erkekler Ne Diyor 34

• Görücü usulü bence güzel görünüyor. Tabi birbiriyle hemen evlenecek degiller. önce tanışacaklar kafalar uyuyorsa neden olmasın ki? sizm de direk düz mantık düşünmemelisiniz. Durduk yere pat diye aşık oldugunuz kimse var mı ? tanışmadan etmeden ?

Bu da aynı olay görücü usulü ve biraz zamandan sonra olur yada olmaz. Ama hemen 1-2 haftada görücü usulü zor..

0|0
    0|0
  • Önemli olan kıpır kıpır kıpırtı :)

Kız insansa, yalan söylemiyorsa, güzelse, bir de kıpırtı varsa daha ne olsun...

0|0
    0|0
    • "yalan söylemiyorsa" derken, yalan söylemediğini nerden bileceksin ki?

• Öyle kolay bilemezsin. Ama benim bildiğim görücü usulü öyle 1 kere evde gör sonrada evlendikten sonra gör değil ki.

Görücü usulünde sadece tanışma safhası farklı. Geri kalan kısımda kişilerin anlaşma / kaynaşma süreci falanda var.

• Sen bu dediklerine bakarsak yapıcaksın :) Ben yapmam karşıyım. Oturup konuşulcak vs.. diyorsunuz ama sonuçta ilk başta Aileler işin içine giriyor. İster istemez kasıntı ve yapmacık bi ortam. Çünkü karşıdakine kendiniz olamazsınız, yaptığınız herşey karşı ailenin kulağına gidecektir.

1|1
    0|0
  • olabilir aslında kesinlikle karşıyım diyemem ama sevgili olunca insanlar birbirlerini daha iyi tanır bence, tabi aşık olupta gözü kör olanlarda var sevdiğinin kötü yanlarını göremeyip evlenince pişman olanlar... sevdiğini iyi tanıyıp mantıklı karar vermek lazım bence

0|0
    0|0
  • Yaparım .

0|0
    0|0
  • Sarmısağı gelin etmişler kırk yıl kokusu çıkmamış diye bir atasözü vardır. Nışanlılık döneminde kimse karşısındakini doğru dürüst tanıyamaz. Aynı eve girmedikçe insan birbirini bir yere kadar tanıyabilir. Aynı eve girdikten sonra bile tanıma süreci yıllarca devam eder.

0|0
    0|0
  • A...

Eli ayağı düzgünse neden olmasın? :)

0|0
    0|0
  • hoşuma gitmişse huyu suyu eğer yaparım, neden olmasın ?

0|0
    0|0
  • valla bilmiyorum görücü mörücü mutluluğu yakalayacaksan sonunda görücü olsun. Ama mazide kaldı artık görücü usulü. Başlık parası falan. Bana garip ve biraz da komik geliyor. Tabi kendi fikrim inşallah bu şekilde evlenenler varsa veya düşenen umarım mutlu olur nediyim :)

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • görücü usülü ile evlenenler ilişkileri daha uzun sürüyormuş araştırmada böyle çıkmış

0|0
    0|0
  • yapmam, zaten evliyim :p

0|0
    0|0
  • Daima karşıydım ve karşıyım

0|0
    0|0
  • hayırrr

1|0
    0|0
  • bi gorelim dusunuruz :)

0|0
    0|0
  • Aslında bazıları arkadaşları vasıtasıyla biri ile tanışıyor.

Bunla görücü usulunun bir farkı yok. Ama karşındakini tanımaya uğraşırsan

0|0
    0|0
  • tabiki

0|0
    0|0
  • yapmam

0|0
    0|0
  • görmem lazım :}

0|0
    0|0
  • aynen bende şuan bu görücü usulü biriyle görüştüm pazar sözümüz var itinayla tavsiye edilir

0|0
    0|0
  • önce evlen sonra sev taktiğini uygulayacağım

1|0
    2|0

0|0
    0|0
  • Yaparım bence daha sağlıklı

0|0
    0|0
  • Yapardım.

Görücu çok daha hızlı...

0|0
    0|0
  • hayır yapmam severek evlenmek en güzeli

0|0
    0|0
  • % 100 karşıyım anti görücü usülü hangi dewirde yaşıyoruz bu gelenek köylerde bile yok neredeyse .

0|0
    0|0
  • taniyip evlenmeden once sevmezsem yapmazdim.

0|0
    0|0
  • Acayip yaparım.. Hatta görücü usulü çocuk bile yaparım..

0|0
    0|0
  • neden olmasın c diyorum..

0|0
    0|0
  • önce görmem lazım.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 31

• kesinlikle karşıyım öyle anlık kıpırtılarla evliliğe karar verilirmi hiç. bugün kalbinin gümbürtüsü yarın evin gürültüsü olur. sevicem önce sevgili olucam yıllaar yıllaar tanıcam beraber yasıcam. sonra cocuk yapmak için evlenicem :D

2|0
    0|0
    • önce sevgili olacağız, sonra aklına gelebilecek tüm pisliği yapacağız, sonra tam sıkılıyorken evleneceğiz. ardından erkeğin de kadının da gözü dışarıda olacak :) ilişkilerde limitiniz olsun. (genelleme)

• evlenıpte yapınca pislik olmuyor mu? hayır canım sıkılırsak ayrılacağız. sıkılmayıp hatta birde çocuk yapmaya karar verdiğimizde evleneceğiz. evlendıkten sonra gözümüzün dışarıda olmasındansa evlenmeden önce eğer ayrılık noktasına gelınecekse ayrılınır çok daha iyidir.

• ben ask evliligi tercih ederim ama eger birbirinize asik olursaniz icinizde kipirti olursa zaten görücü usulü evlilik degilde ask evliligine dönüsüyor otomatikmen :P

0|0
    0|1

0|0
    0|0
  • Soru 63832 Ne gerek var tekrar tekrar?

0|0
    3|1
  • neden olmasın.

0|0
    0|0
  • Bence o kisiyle nisanlaninca zaten tanisir kaynasirsin, nisan bu yuzden vardir. Bu devirde insanlar hep sevgili bulup internette konusup bulusuyorlar. bence bu cok yanlis cunku bir sure sonra mutlaka alisip kucuk seyler icin tartismalar olusur. bu yuzden bence gorucu usulu de cok mantikli :)

0|0
    0|0
  • tabıkı a sıkkı

0|0
    0|0
  • Kesinlikle karşı değilim ama bir elektriklenme olması lazım

0|1
    0|0
  • Kim bile bile kendini ateşe atar ki. Aşk evliliği yapmak varken.

Düşünsene görücü usulü evleniyorsun. Evde karşına Şahin k gibi biri çıkıyor falan hoho

1|0
    0|0
  • elektrik almışsam olabilir bence gayet normal :) onun da tadı farklıdır üdüşünsene bi evleniyorsun gün geçtikçe aranız daha iyi oluyor sevmeye başlıyorsun ve ruh eşin çıkıyor ah ah..

1|0
    1|0
  • Ben kendim bulacağım. Karşı da degilim ...

0|0
    0|0
  • korkutucu hepsi,bahsettiğin herşey.evlilik tek başına öyle zaten de,görücüyle evlenecek birini arıyorsa bir erkek zaten benlik değildir,ben de onluk.

1|0
    0|1
  • olabilir pat diye evlenilmicek ya dediğin gibi tanıma süreci muhakkak oluyor. zaten hayatımıza giren insanlarla çoğu kez birinin vasıtasıyla tanışıyoruz bu arkadaş değilde aile olmuş farketmez.

0|0
    0|0
  • A şıkkı

0|0
    0|0
  • Yapmam

0|0
    0|0
  • kesinlikle karsiyim ya.simdiki devirde buda ne ya allah-allah insanlarin hisleri dusunceleri onemli goruucde ne olmaz karsiyim

0|0
    0|0
  • Karşıyım ulen.

2|0
    1|0
  • Kesinlikle karşıyım.

0|0
    0|0
  • Ask olduda noldu ..babamm begensin ben evlenym

Sonra bidi bidi yapmasin begenmedim die

0|1
    0|0
  • Ben zaten görücü usulü evliliği taraftarıyım. kanımca en iyisi en güzeli

1|0
    0|0

0|0
    0|0
  • aşk evliliği yapabilirim..diğer türlü beni aşar..

0|0
    0|0
  • Neden olmasın.

0|0
    0|0
  • olabılır tabı ama duygusal bısıler hıssetmeden asla. Yoksa bır omur nasıl gecer.

0|0
    0|0
  • Evliliğin her türlüsüne karşıyım.

0|0
    0|0
  • Eğer ona aşık olursam ya da bir kıpırtı olursa kabul ederim.:)

0|0
    0|0
  • işim olmaz...

0|0
    0|0
  • Eğer ona aşık olursam ya da bir kıpırtı olursa kabul ederim

0|0
    0|0
  • A şıkkı

0|0
    0|0
  • zengin koca bulup mantık evliliği yapıcam yoksa bende ki bu akılla her an bi züürde aşık olup varabilirim

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    1
Yükleniyor...