Ekran kartım yandı mı ?

arkadaşlar dün ekran kartı fanındaki arıza sebebiyle kasayı açtım ve yeni fan taktım. kasayı kapattım bilgisayarı açtım çalıştı ama görüntü gelmedi. söktüm kasayı içini açtım ekran karıtnı cıkardım taktım. tekrar çalıştırdım. bu sefer hiç çalışmadı. ana fanlardan biri bir tur dönüyor duruyor. ekran kartnı çıkarıyorum çalışıyor. sorun ekran kartımda değil mi ? harddiskime zarar gelmiş olabilir mi anakarta ya da :(

Güncellemeler:

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• güzel kardesim bende bios ayarlarıyla oynamıstım pc acılmadı

bilgisayar parçalarını sök tekrar tak çalıştır

ram lerin yanmış olabilir bende de aynı durum vardı.

ekran kartını çıkar onboard dan tak eğerki aynı durum devam ediyosa sorun başka parçalardadır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• Başka ekran kartıyla dene. Ama ekran kartsız çalısıyorsa büyük ihtimal sorun ekran kartında zaten. Bir süreliğine onboard ekran kartını kullan yeni bir ekran kartı al. Garantisi varsa garantiye gönder.

0|0
    0|0
    • ekran kartsız çalışır mı ?

• bilgisayarın çooook eski değilse anakartında zaten bir grafik yongası bulunur oyun bile oynayabilirsin hatta orta ayarlarda kaliteli bir anakart ise

• pc 2009 model. bunu nasıl yapıcam mpnitor kablosunu nereye takmalıyım

• Açtığın anda anında bir kapanma yapıyor ise şaseden kapatıyor.. Fan değişimi yaparken hırpaladın mı biraz devreleri kontrol et..

0|0
    0|0
    • hırpalamış olabilirm. ne yapmam lazım bunun için. fotoğraf atsam çözebilir msinizi ?

• Kardes geldim. Atıyorum

• Mesaj attım..

• şimdi sorunun ekrandamı beynindemi olduğu önemli , belkide fan uyum göstermedi bunun bir çok sebebi olabilir.

0|0
    0|0
  • o alttaki lehimli yerler kasaya değiyor galiba anakartı vidalamadan biraz ara bırakarak bilgisayarı açmaya çalış

0|0
    0|0
    • nasıl yapacağım ? anakartı çıkarmadım ekran kartını çıkardım sadece. böyle işin aslı yanık kokusu duman falan da olmadı ama ? ne yapıcam şimdi anlamadım kardeş :(

• devrelerde sıkıntı var sen benim dediğimi yapsana bir bak şimdi anakartın vidalarını gevşet biraz sonra anakartın fanından tutarak biraz kaldırmaya çalış sonrada güç düğmesine bak eğer çalışırsa devrelerde sıkıntı vardır...devrelerde sıkındı varsada anakartın altına kağıt koyarsın tamam benimde devrelerde sıkıntı var öyle yaptım :D

• denicem kardeş. sağol

Yükleniyor...