Nasıl bir ütopya yapardınız hayalinizdeki ütopya nedir?

evet konu başlığında da sorulduğu üzere yorumlarınızı alalım.

İlk kendimden başlıyım ben böyle sadece iyi,doğru dürüst insanları,inanan ve müslümanları alırdım.Kurduğum ülkeye,ütopyaya onları koyardım.Haricine sınırdan giriş yasak kaçak girişler olursada sınır dışı ve sadece.

Güncellemeler:
Ütopya hayal ürünü tamam da biraz da ütopyanızı gerçek dünyada olabilecek üzerinize yazmanızı istiyorum yani robotlar olabilir makineler olabilir uzaylı istilası vb çok saçma sapan cevap yazanlar var ha ütopyasıdır eyvAllah kabulümüzdür fakat dediğim tarzda olursa daha memnun edici olacakdır Yani şöyle diyeyim GELECEĞE DAİR ÜTOPYANIZ NASIL OLURDU?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Temel ihtiyaçlar makineler tarafından halledilecek. İnsanlar ilgilerine göre bilim, mühendislik, müzik, sanat gibi alanlara uğraşacaklar...

1|0
    0|1
    • Ben robot filminde öyleydi sonra robotlar ele gecirdi dünyayı :D

• Benim mantığım da şu, eğer makineleri daha iyi makineler tasarlayacak seviyeye getirebiliyorsak kendimizi de bir şekilde geliştirecek teknolojiye sahip oluruz, yani geri düşmeyiz :) Ek olarak makineyi tek bir tür olarak görme, gelecekte bağımsız karar verebilen makineler(ileride makine denmez) olsa da her zaman basit işlevleri yerine getiren mekanizmalar olacaktır ve de onların bir bilinci olmayacağından kimse için sorun oluşturmaz. Tek korkum müzik, sanat gibi şeyleri gereksiz görmeleri :)

• :D evet tek skynet gibi olmasında müziği sanatı gereksiz görsün insanlar yapar onu :D

Kızlar Ne Diyor 3

• sadece iyi insanlar olurdu. müslüman ya da ateist vs. diye ayırmazdım. her ırktan, dilden, dinden, kültürden insanlar bayrak, ülke, ırkçılık, milliyetçilik gibi ilkel şeyler olmadan bir arada yaşardı. kötü insanlar asla olmazdı ama çokta iyilik meleği olmaya gerek yok :) herkes zengin olurdu çünkü sınırsız kaynak olurdu. siyasetin ve rantçılığın değil, bilimin ön planda olduğu bir yer olurdu. aklıma bunlar geldi işte

0|1
    0|1
    • ateist ve diğer dinler olacak catısma olmucak hayalden de öte biraz. :) ayrıca herkes zengin olursa kim ayak işlerine bakacak? :S

• Öyle de tamam doğru diyorsun da bu hayalden de öte yani :D birazcık gerçek dünya ile bağdaşsın dedim tamam senin ütopyanada saygımız var :D

• ya senin fena halde kafan karışmış. kullandığın kelimenin anlamını bilmiyorsan şuraya bak link

• Sadece sevgilimi alırdım.

0|0
    0|1
    • Nankör ailen nerde :D besle kargayı oysun gözünü sevgili 1000 tane bulunur ana baba bulunmaz.

• Tamam şimdi klavyeden kalkabilirsin.

• sevdiklerimi alırdım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• mılletlere bayraklara dınlere mezheplere ırklara ayrılmamıs cok daha az nufuslu dna larında suc a meyıllı genlerı tasımayan ari insanların yasadıgı bir dunya

1|1
    0|1
    • öyle kisiler var mı ki :S din olmucak ırk olmucak mezhep olmucak bayrak olmucak :D uzaya git en iyisi

• utopık soru sorma ozaman

• oldu bir daha konu acarken senden izin alayım dayıcım yürü git l4n.

• her türlü ideolojinin, dinin bir arada kardeşçe yaşadığı dayanışmacı bir ütopya hayalimdir.

şuan ki dünya ise distopyam

0|2
    0|0
    • Evet ancak hayallerde olur o dediğin her 4 dinin bir arada yaşama olayı.

• ceza evımı kurdun utopyamı bellı degıl hayale bak beyınde eksıklık var heralde

1|0
    0|0
  • Thomas More abimiz guzel yapmis.

0|1
    0|1
Yükleniyor...