Kapat

Aile içi şiddet söz konusu oldugunda

nasıl davranıyorsunuz? bugun yaşadıgım bir şey sayesinde fark ettim türkiyedeki kadın cinayetlerinin yarısı psikopat eş, nişanlı, sevgili yüzündense yarısı da duyup da müdahale etmeyen insanların yüzünden. basit tartışmalardan, ses yükselmesinden bahsetmiyorum adamın kadını ev içinde öldüresiye dövmesi ve kadının imdat cıglıkları var ve binada biz haric kimse ne polis aradı ne kapılarını caldı adamı durdurmak için. aile içi diye karışmasak bugun bir kadın 2 yaşında kızının gözü önünde öldürülebilirdi yani.

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• kadına el kaldıran adam değil

eşine saygı göstermeyende kadın değil

0|0
    0|0
    • 2 yaşında cocugunun önünde karısının yüzünü dagıtan adam da insan degildir. kadının sucu olsun olmasın hakkı yok.

• heralde hakkı yok fakat meydan boş olduğundan adamda eşşek olduğundan

fakat...

kimse kimseyede durup dururken vurmak istemez bunuda unutmamak gerekir

toplumumuzda karı koca arasın girmemeye çalışılır ama dayak mevzuu ayrı

benim komşum böyle bir şey yapsada kadını döverken görsem müdahale ederim ama kavga

ağız dalaşına karışmak istemem

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 5

• derler ya aile meseleleri karışmayın diye.yok efendim karışacaksın, polis çağıracaksın o gelene kadar da karışacaksın.bizim milletimizin çoğu böyle ama, yolda kadın sürüklenir bakarlar.ben eşiyim der,babasıyım der, millet çekilir izler.

0|0
    0|0
    • birebir yaşayınca tiksindim ülkemden, insanlarından. gercekten film izler gibi izliyorlar bir cekirdekleri eksik lanetlerin

• bilinçlenseler, şiddetle çözüm olmadığını da anliyacaklar ya.neyse biz görevimizi yaparız gördüğümüz de

• Kari koca kavga edebilir (darp haric)ona birsey diyemeyiz ama arada cocuk olunca hic birseyi umursamam doven kisiyi elimden geldigi kadar surundururum

0|0
    0|0
    • bizimki 2 yasındaki cocugunun yanında karısının yüzünü dagıtmış erkek olsam elimden bir kaza cıkardı kesinlikle ama binadaki erkekler bize karısmayın deyip evlerine girdiler. kendi kızları anneleri kardeşleri yokmuş gibi.

• Esini cocugunu dovmek adamlik ya esini dovunce erkek oluyorlar ya sere*sizler

• Valaha racon meselesi, kadına vuranı gördüğümde salça olurum mazallah, ama erkek erkeğe yekten boy gösterirse karışmam yapmayın kardeşim derim ama.

0|0
    0|0
  • anladık duyarlısın. ama polisi bekleyene kadar da kadını öldürebilirdi. keşke müdahale etseydin.

0|0
    0|0
    • ettik kardeşim kapısını kıracaktık öyle actı binada bir ben bir küçük kuzenim bir de babannem. hiçbir erkek bize destek olmadı. kadına yardım etmedi. zihniyet aynı çünkü karılarını döverlerken kendilerine karışılmasını istemiyorlar. adamı polis geliyor diye tehditle evden cıkardık ama kadının yüz dagılmış. babasını cagırdı o da.

• Oyle insanlari emniyete goturmeden once ekip otosunda kiyti bir kosede doveceksin dis birakmayacaksin

0|0
    0|0
    • nerde bizde öyle duyarlı polis adamlar 2 kere aramamıza ragmen bir saat sonra geldiler

• Yasa herseyi degistirdi resmi polis otosunda ne yapabilecek ki polisin yetkisi yok biri doverken gorse polis aciga alinir

Kızlar Ne Diyor 2

• abd'li uzmanlar aile içi şiddet, tecavüz vb. durumlarında kadının yangın var, hırsız var vs. şeklinde bağırmasını öneriyorlar. tecavüz ya da aile içi şiddet durumlarında insanların görmezden gelme, uzak durma, yok sayma hatta kadını suçlama eğiliminde oldukları inanması güç bir gerçek... ama maalesef gerçek...

0|0
    0|0
    • olayı fark edip polisi aradıgımda karsı binadaki bütün kadınlar camdan dayak yemesini seyrediyorlardı. yok böyle bir zihniyet ya. en cok buna kızıyorum

• çok haklısın... maalesef bu duyarsızlık yüzünden binlerce kadın hayatını kaybetti ve kaybetmeye de devam ediyor... kadına yönelik şiddetin önlenmesi için yürütülen tüm kampanyalar hep erkeklere sesleniyor... oysa bence asıl biz kadınların bu konudaki duyarlılığını ve dayanışma bilincini arttırmaya yönelmeleri gerekir...

• güçsüz birisine cinsiyeti ne olursa olsun, isterse hayvan olsun, zarar veren kişi dilerim ahirette kat kat fazlasını yaşar.

0|0
    0|0
    • erkek olsam hepsine dünyada fazlasını yaşatırdım ama gücüm yetmiyor şerefsizlere.

Yükleniyor...