Vücut geliştirme önerileri neler?

spor salonuna gitmeden kendi çabalarımla yapıyorum gözle görülür değişiklik var sizinde önerileriniz var mı aşçıyım besin önerileriniz varsa uygularım ?

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşım öncelikle senin yaptığın spor fitness olarak geçiyor. İkisi arasın da büyük bir fark var , en basitinden kaldırılan kilolar kadar. Ve bu ciddi bir şey , bur da bilen var bilmeyen var. Herkesin dediğine bakarsan vay haline. Mesela bir arkadaş yorumun da protein ye başka bir şey yeme demiş. Kesinlikle yanlış bir bilgi. Öncelikle fitness uzun vadeli bir spordur. Yani 2 3 ay da bir şey bekleme. Sabır ve azim ister. Kendi çabalarınla çalışıyormuşsun , tebrik ediyorum seni. Sporu bütün hayatına yay , asla vazgeçme. Sağlan kafa sağlam vücutta bulunur. Sorunun cevabına gelelim , sabah kalkınca bol yumurtalı , peynirli , sütlü protein ağırlı bir kahvaltı yap. Günde 6 öğün ye aç kalma , ara öğünlerde meyve yiyerek şeker ihtiyacını karşıla , ama çayda falan şekeri , yemeklerde tuzu azalt ki yağ yakabilesin. Öğlen vakti bol karbonhidrat ve protein karışımlı bir yemek ye. Akşam yine proteinle beslen. Spor öncesi karbonhidrat al ki , enerjin gücün yerine gelsin , verimli bir idman çıkarabilesin. Sonuçta karbonhidrat demek yağ demek , yağ demek vücudun enerji kaynağı demektir. Ve spordan 1 saat sonra da tekrar protein ağırlıklı beslen ki kasların dolsun. Ve antrenmanından hemen sonra 5 dakikalık esneme hareketleri yap ki , kasların gevşesin ağrı yapmasın. Sporla ilgilenmeye devam et azmet ! Sakın bu yoldan vazgeçme sporcu insan dostumdur. :) Umarım yardımcı olabilmişimdir dostum.

0|1
    0|0
    • sağol kardeşim önerilerini dikkate alcam :) dediğim gibi aşçıyım zaten 5 yıldızlı otelde herşey elimin altında ne istersem yiyorum yakın zamanda fitness station alcam eve

Kızlar Ne Diyor 4

• dambıl al 5 kilo 8 kiloluk her gün düzenli calıs. bide besin olarak protein al yumurta yee ne bilim abim yapıyodu bnları :D baklavalar cıkmıstı

0|1
    0|0
  • protein ye başka bir şey yeme :D

0|1
    0|0
  • her gün rafadana dayan

0|0
    0|0
  • bol protein alman şart

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• protein ağırlıklı beslen

0|1
    0|0
  • nasıl bir antrenman programı uyguluyorsun bilmiyorum ama sana tavsiyelerim şunlar;

antrenmana başlamadan en az 2 saat önce yoğun karbonhidralı beslenmeyi tamamlamış ol.

antrenmanda her set arasına 45-60 sn koy, daha fazlası konsantrasyonunu azaltır.

antrenman yaptığın yerde dikkatini dağıtacak şeyler olmamasına özen göster. (poster, rahat bir yatak vs)

antrenmandan sonra bol proteinli beslen, yağ ve karbonhidrat oranını daha az tut.

öğünlerin arasında bol bol çerez, meyve-sebze vs tüketmeyi ihmal etme.

mutlaka gece uykusu çek, sabaha kadar pc başında oturup akşam uyanmanın hiçbir faydası olmaz çünkü büyüme hormonu erişkinde sadece gece uykusunda salgılanır.

0|1
    0|0
    • hocam ben şuan profesyonel bir program uygulamıyorum pek bilgim yok bu konularda dediğim gibi kendi çabamla yapıyorum bana besinlerin ismini verirsen daha çok sevinirrim

• tamam teşekkür ederim :)

• rica ederim. unutma dostum; beslenme ve uyku bu işin kilididir. ağırlık çalışmaktan daha önemli 2 unsurdur.

kolay gelsin.

• Benim sana önerim protein ve karbonhidrat alımını kesme.İkincisi ise çok sık çalışma,kaslarını dinlendir,1 gün arayla çalışmalarını yap.Dambıl çalışıyorsan yeni başlamışsan hemen fazlo ağır dambılla başlama,2x2 kg başla mesela,sonra arttır.Bende uğraşıyorum senin gibi kendi çabalarımla :)

0|1
    0|0
  • yemene içmene dikkat etmen en önemlisi yoksa istediğin kadar çabalar hiç birşey olmaz akşmaları et ye pilav falan yaşsız yiyecekler ye yağlılardan uzak dur.

0|1
    0|0
  • Abicim idmanlardan önce hem protein hem karbonhidrat idmandan sonra %90 protein.Tabi yağı neredeyse almıyoruz yani çok az.Kırmızı et,tavuk,balık,yumurta,mercimek,yulaf,süt bunlar harika protein kaynaklarıdır.Öğünlerini sakın kaçırma dengeli beslen öğün aralarında hacim olarak az değer olarak yüksek besinleri tüket mesela kuruyemişler gibi.İdmanların en fazla 1 saat sürsün iyi uyu iyi beslen iyi yaşa faydasını göreceksin.Şimdiden başarılar çalışmaya devam

0|1
    0|0
  • yumurta, et tüket. kendini çok kasma :) biryerlerin hasar görmesin sonra, ödem felan cıkmasın.

ve dengeli yap

0|1
    0|0
  • antremandan 1 saat önce karbonhidrat al . antreman sonrasıda bir muza ek olarak süt veya yoğurtla tüket. buna ek olarak protein içerikli bildiğin yemek yiyebilirsin.

0|0
    0|0
  • Benim önerim dambılla çalışman:)

link

0|0
    0|0
Yükleniyor...