Okullarda gereksiz bilgiler yüklenmiyormu ben tanjant kotanjantı napıyım bunun degısmesı lazım degılm

artık bıktım bu matematıktakı fonksıyonalrdan coğrafyadkı koordınatlardan gemotrıdekı şekillerin orasının burasının acısını hesaplamaktan kımyada atomların akc oldgunu saymaktan bunun bı onune gecılmesı lazım

0|0
8|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bencede değişmesi lazım .Şöyle ki bunlar elbette işe yarar ama kimin işine ? Bir mimarın işine yarar örneğin hukuk okuyacak biri ne yapsın tanjantı kotanjantı .Hukuk Eşit ağarlıkta ve üniv. girlmesi için matematikten en az bir 20 soru felan yapılması lazım şimdi burda çok saçma bir sistem var .Bence YGS kalkmalı sadece LYS olmalı yani herkes alanına göre sınava girmeli .Sözelci bir adam YGS de mat 1 çözmek zorunda kalıyo .Bırak kardeşim adam mat 1 i bilse nbolur Edebiyat'a gidicek birinn maematikle ne işi olur .

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Düşünme şeklinin gelişmesinde de önemli bu konular, daha geçen gün babam uzay geometrisi iyi dersti niye kaldırdılar ki diye hayıflandı

0|0
    0|0
  • Aynen kardeşim böyle saçma sapan ömrümüz boyunca işe yaramayacak zottirik bilgilerle kafa yormamamız lazım ben şahsen günlük hayatta dört işlemden fazlasını kullanmıyorum :) ama gelde bunu milli eğitime anlat,matematik konuları falan daha da arttırılacakmış sanırsam..

0|0
    0|0
  • evet yıllardır süregelen bir saçmalık.ama bir mühendis olmak için trigonemetri fizikte bilmen gerekiyotr tabi

0|0
    0|0
  • senin ne kadar büyük hedefin varsa o kadarını kavramaya çalışırsın. ne yapsınlar sence nasıl bir şeyler öğretsinler ki?

0|0
    0|0
  • şimdiden böyleysen senin hayat bitmez

0|0
    0|0
  • okul bitti . Anı yaşa .

0|0
    0|0
  • bu tip şeyleri öğrenmenin ne zararı var anlamadım neresi gereksiz?

0|0
    0|0
  • üniversitede okudugun alanda her biri çok işe yarıyor ardındanda birşeyler üretiyorsun başarıyorsun yani bunlar boş bilgi falan değil

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Ah şu ezberci sistem... Balık baştan kokuyor, neylersin.

Hepimiz, J. J. Rousseau'nun "Emile"si gibi olabilseydik keşke.. Bize o seçim imkanı sunulabilseydi...

Ama eklemeden de geçemem, şimdiki gençlik daha şanslı. İyi ya da kötü, "yapılandırmacı" adı altında sürdürülen ya da sürdürülmeye çalışılan bir eğitim sistemi var.

1|0
    0|0
  • Bunları öğretenler de işe yarayacagini saniyordu soyledigin iyi oldu:) hey Allahım ya. Bunlar senin sanal düşünme kabiliyetini, sorun çözebilme kabiliyetini arttırıyor. Düşünce gücün gelişiyor.

0|0
    0|0
  • hacı ben de öyle diyordum ama. şuan tanjant kotanjantlarla boğuluyorum iş hayatında. yaaaa. koordinatlar da cabası...

0|0
    0|0
  • doğru söylüyorsun 11-12 yıl 4 işlemi göstersinler yeterli:D

0|0
    0|0
  • Türkiyedeki eğitim sistemi zekamızı ölçmeye yönelik değil hafızayı ölçmeye yönelik onun kurbanlarıyız.

0|0
    0|0
  • sorun sana bu bilgileri verip ne işe yaradığını nerde kullanıldığını öğretmemelerinde.

0|0
    0|0
  • Lan o gereksiz dediğin bilgiler sayesinde birçok şey oldu.Onlar olmasaydı, şu an bilgisayarının başında bu soruyu yazamıyor olurdun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...