Babalar kızlarına neden baskı yapar? bunun yanlış olduğunu hiç düşünmezler mi?

babam benim giydiğim kıyafete kadar karışıyor. insanlarla konuşmama, oturmama kalkmama karışıyor. çarşıya gitmek istiyorum bazen izin bile vermiyor. bu bu kadar baskı yaparsa bende tam zıttını yaparım. birinin ona bunu söylemesi lazım

0|0
1522

En İyi Erkek Görüşü

• Sarışın çok tatlısın ama o baban ve iliğini istiyor. Ona inat yapmak sana fayda sağlamaz.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 21

• bu konuda onu ikna etmen için ancak o evden ayrı olman lazım

Babalar günümüz düzenini hele kızı da varsa önüne gelen kıza bakan, abaza, akıl çelen zibidi topluluğu vs vs olarak görür. Açık konuşmak gerekirse erkeklerin ilgisini çekeceğini düşündüğü kıyafetleri bu aşamada giydirmez erkekler basına toplanır biri aklını celer yanlış birşey yapar dıye. Babanın burada dengeyi kurması çok zor çünkü ne yaparsa yapsın içi rahatsız onun durumu bu...

1|0
    0|0
  • baban haklı

işin sonunda

erkeklerin rencide etmesi var

kızların aşk acısı çekmesi

bozuk ilişkiler kurması

evlenememesi

tavsiyem babanı dinle

0|0
    1|0
  • ortalıkda çok adi insanlar var kendi hem cinsleri ile konusmustur ortamın bozuklugu rahatsız etmişse seni daha kucuk gordugu için ister istemez baskı yapıyordur baskı yapmaması için iyi okul kazan birşey yap calısmak istemekte olabilir buyudugunu düşünüp daha serbest bırakabilir bilmiyorum

0|0
    0|0
  • haklısın. bunu yaparken önünde kimse duramaz. ve bunu yapmış olmak zorunda kalırsın. oysa hayat mutlu olmak içindir.

0|0
    0|0
  • Babanın gördüklerini ve bildiklerini bilsen ve yer değişseniz sen babanı evden dışarı çıkarmazdın eminim.:))

1|1
    0|0
  • Sen neden kendini zıttını yapmaya endeksliyorsun ki?

Yada şöyle sorayım siz kızlar neden babanız sevgiliniz ya da eşiniz yapma dediğinde inadına yapıyorsunuz?

Amacınız ne? Tersini yapmak neden sizi mutlu ediyor? Sizin kafa da hangi tahtanız eksik?

0|0
    0|0
    • tahta ile alakası yok bunun. sadece bizimde aklımız var matıgımız var. belkide erkeklerden bile daha zekiyiz. bizde bişeyin doğru ya da yanlış oldugunu biliriz.

• çok zekisiniz çoook. O yüzden burada siz kızlar yok sevgilim şöle oldu böle yaptı ırzıma geçtiş bilmem noldu sorularını soruyorsunuz.

• bu kadarda tepki gsterme vardır bir bildiği senin kötülüğünü isticek hali yok ya.

0|0
    0|0
  • sevgilin olsa oda aynısını yapacak.. niye boyle yapıyor baban biliyormusun cunku kızına biri bakar ne bileyim laf atar rahatsız eder diye ne alakası var dersen ulkemizde ne yazıkkı insanlar boyle ufak bişey gordumu hemen laf atarlar

1|0
    0|0
    • ben bana asla sevgilimin baskı yapmasına izin vermem

• buyuk konusma bence ama baskı yapmıyosa kıskanmıyosa bence sevmiyodur yani bunu da bil ve babanda haklı bence kıymetini bil

• kendi geçmişindeki kızları düşünüp aynı hatalara düşmesini istemezler. bunun hata olduğunu ve yahut bunu bir güvensizlikmiş gibi düşünmezler. ki şayet 25 yaşında biri olarak halen daha bir iş yapmadan babama sorarım. çoğu zaman bizim görmediklerimizi görürler

0|0
    0|0
  • Koruma icgudusu ile yapiyolar. Seninde durumun ayni sanirim

0|0
    0|0
  • o senn baban seni korumak için yapıyor bunu. bu kadar inat olma babana karşı.

0|1
    0|0
  • Neden sen soylemiyorsun onunla konusmaya cesaretin mi yok yoksa onemsiz mi goruyorsun.. iletisim karsilikli olur malum. Baskalarindan gordugumuz tavrin temelini bizim takindigimiz tavit olusturur. Babana guven ve deger ver nelerin degisebilecegine sasirirsin

0|0
    0|0
  • heralde baban bazı konularda sana karışıcak, iyi valla kimse çocuguna karışmasın ögüt vermesin ne güzel dünya be, ondan sonra vay babam benimle ilgilenmiyo yok bilmem şunlar geçti başımdan,boku çıkarılmadıgı sürece her anne baba çocugunun nereye gittigi kiminle gezip tozdugu hangi ortamlara takıldıgını gözlemlemeli başıboşluk ilerde çok daha büyük sorunlar çıkartabilir

0|0
    0|0
    • ben 22 yaşında reşit bir kızım

• ya tamam reşit olabilirsin ama unutma onlara göre dünya kötülüklerle dolu, yaşadıgımız toplumun sosyal yaşantısında kızlara ne gözle bakıldıgı başıboşluktan nasıl tehlikelerin ortaya çıkacagı gözönünde, senin baskı dedigin baba dilinde kaygılanmak, bir nevi koruma içgüdüsüde olabilir, dedimya bokunu çıkarmadan korumak kollamak iyidir, ya baba bak sen böyle böyle diyosun ama merak etme durum şundan bundan ibaret cart curt de belki o zamandavranışlarında yumuşama olabilir

• Cunku baban bir erkek ve erkeklerin neler yapabilwceginin farkinda sana guveniyor ama erkeklere guvenmiyor bence hakli nederse yap

0|0
    0|0
  • haklısın belki ama seni korumak için yapıyor :) sakin ol biraz... :))

0|0
    0|0
  • git kendin söyle ama en iyisini yapıyo bence çünküz babalar kızlara çok düşkünlüğü ile bilinir ve paylasmak istemez kimseyle sevgilin olur dıye korkuyo demek ki adam

0|0
    0|0
  • O da kendine göre haklı onun zamanıonda öleymiş ayıp kavramı örf adet felen. ağaç yaşken eğilir burası avrupa değil ki :)

0|0
    0|0
  • çünkü kendide erkek oldugu için erkekleri iyi bilir ve geçmişte kızlarla yaşadıgı anılar aklına gelince seninde böylece üstüne düşer anladınmı ?

0|0
    0|0
  • fotoda minili giymissin baban a soylucem seni

0|0
    0|0
  • çokmu açık giyiniyorsun nasıl bir giyim tarzın var

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 15

• Hala inat döneminden çıkamamışsın. Avatarına ve hakkında bölümüne yazıklarına baktım da. Baban sonuna kadar haklı. Hepimizin ailesi bizi korumak kollamak adına zaman zaman üstümüze gelir. Erkeklere de böyle bu. Ama ben 14 yaşımdan beri onlarla zıtlaştığımı hiç hatırlamıyorum.

0|1
    0|0
  • Kişiliği oturmuş birini değiştiremezsin... Yani kim ne dese baban bildiğini okuyacaktır. Senin adına üzüldüm.

1|0
    0|0
  • babanın nosunu ver ben arayıp söylerim ona.

1|0
    0|0
  • Ben nasil giyinsem, carsiya gitmek istesem onu yapsam bunu yapsam piercing taktirdigim zaman bile babam hic baski yapmiyor.O yuzden cok rahatim:DD

0|1
    0|1
  • evet benimki de öyle. ama bazen iyi ki böyle yapmış diyorum rahat bıraksaymış zıvanadan çıkarmışım. önceden takıyordum ama zamanla dogru buldugum için anlayış gösteriyorum. bir nevi terbiye ediyolar. haklılarda. bende aynısını kızıma yapardım

0|2
    0|0
  • acıklama bölumune ayni anda babani sikayet edip ayni anda burdan knusabilirsn dmssn. super ya.valla etraf sapik doldu iyice.

1|0
    0|0
  • bende de tam tersi babam hiç bişeye karışmıyor istediğimi yapabiliyorum sevmiyorum bu durumu karışsın herşeye müdahale etsin falan istiyorum babam böyle olmadı ama eşim böyle olur inş.

0|0
    0|0
  • dert ettıgın bu mu ?

0|0
    0|0
  • Babam bana güvenir böyle sıkıntılarımız asla olmadı..

Öyle olsa bile bitanemdir <3

0|0
    0|0
  • baban sadece evlenmene izin vermeli kullanlıp atılmana değil

0|1
    0|0
  • Tipik ergen. babana guven vermiyorsun demek ki.

0|1
    0|0
  • korumak için baskı yaparlar kötü niyetl, erkekler çok por no çekenler bazen hak ediyor kızlar

0|0
    0|0
  • Ben biz kızlara bıraz baskının gerektigini düsünüorum.Ben de tam tersiyim babam baskıcı bır ınsan deıldır kıyafetıem cok acık olamadıgı surece karısmaz gıdecegım yer cok uzako lmadıgı surece karısmaz ve bn hep hataya dustum

0|0
    0|0
    • baban sana baskı yapmadıgı için baba baskısının ne oldugunu bilemezsin

• az cok tahmın edıorum cevremde senın babadan daha baskıcı babalar abiler tanıorum senın durumnda olsam sana hak verırdım ama snde benim durumumda oslan bana hak verırdın

• iyi yapıyor bence , erkek olduğu için adam görüyor , ileride anne olunca anlarsın..

0|0
    1|0
  • Babam bana baskı yapmaz. Küçük kiz çocuğu degilsin sonuçta..

1|0
    0|0
Yükleniyor...