Dertler ve dedikodu...

hepimiz biliyoruz ki dedikodu iyi bir sey degil benim merak ettigim özellikle insanlarla olan iliskilerimizde dertleniyoruz ve derdimizi paylasıyoruz burda bile sevgilim bana söyle dedi arkadasım bana böyle yaptı gibisinden derdimizi paylasıp sorunlarımıza cözüm arıyoruz simdi bu baskası hakkında olumsuz konustugumuz için dedikoduya mı giriyor eger giriyorsa dedikodudan uzak durmak için insanlarla olan iliskilerimizde sorun sıkıntı yasarsak kimseyle paylasmayıp içimize mi atmamız gerekiyor.Yoksa dedikodu denilen sadece bizi ilgilendirmeyen kişilerle olayları anlatmak mıdır..?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Bu hep çıkar ilişkilerinden kaynaklanıyor. Maddi ya da manevi çıkarlar. Bir sürü insan sırf "işini yaptırdığı" için ya da "yalnızlıktan kurtulmak" için kendisine uygun olmayan insanlarla ilişki kuruyor. Yüzüne karşı "canım cicim" deyip güldüğü bu kişileri, başkalarıyla konuşurken yerden yere vuruyor.

İnsanlar arkadaşlarını bu türden "çıkar" odaklı değil de, kafa denkliği düzleminde seçmeyi öğrenmeli. Zaman geçirmek için "arkadaş" seçilmemeli. Az ama öz olsun, arkasından konuşmayacağınız, hakikaten sevip saydığınız birisi olsun. Dedikodudan uzak durmanın yolu bu

0|0
    0|0
    • ben hiç arkadas secmedim cocuklugumdan var bir kac tane sonradan tanıstıklarım beni secti sonra da haksızlıga ugradım onlar tarafından artık ilişkimi kestim ama derdimi paylasmak onların bana yaptıgı haksızlıkları baskasına anlatıp rahatlamak içimi dökmek dedikodu mu oluyor.?

• Ben içime atarım hep. "Eden bulur" diye düşünürüm ve bana haksızlık edenin bir şekilde karşılığını bulduğuna da tanık oldum zaten...

• insallah bende tanık olurum böyle bir seye işte o zaman huzur bulucam..

Erkekler Ne Diyor 3

• Vallahi dinen hükmü bilmem açıkçası bir deist olarak merakta etmem ancak şuna eminim ki sen arkasından konuştuğun kişiyi karalamayıp aşağılamadıktan sonra bir şey olmaz nitekim sen mevcut sorunlarınızı çözmek ve arkadaşınla bir daha sorun yaşamamak için bu konuşmayı yapmıyormusun ? neden Sizin dininize göre günah olsun ki, niyetin sevgilini karalamak aşağılamak vs değil...

0|0
    0|0
    • karalamak asaglamamak elde degil ki sana haksızlık yaptıysa cözümü olmasa bile içini dökmek için anlatıyorsun rahatlamak adına arada bir kac argo sözcükler de cıkıyor ister istemez ona karsı...

• nasıl bulucam sorunu hangi kategoride cinsellik ise hiç bakmam :) ötekilerden biriyse kategorisini sorunu söyle bakayım birde genel sorulara bakıyorum yok sevgilimle söyle oldu arkadasımla böyle oldu diye özel hayatları okumuyorum :)

• Cinsellik ve özel değil, sağlık kategorisinde link

• Zaten cevabını kendin vermişsin

0|0
    0|0
    • ben öyle düsünüyorum ama emin degilim belki yanlıs biliyorum arastırmalarımda da ayrıntı yok..

• Ben sapık biliniyorum halk arasında, kendi kendime gelin güvey olmuşum, el alemi rahatsız ediyormuşum, benden bir bok olmazmiş, işimden anlamıyor ve aile bakamazmişim, bunu diyen o şerefsiz o,ç mı bakmış şimdiyakadar aileme, Allah bin belasını versin hakımda olumsuz düşünenleri, ve değer verdiğim insanlara beni yalnış tanıyanları, hepsinin analarını gerisini yazmayayım, sanki kendileri adam, ama Allah büyük ve cezalarını verecektir bir gün

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...